سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

خواص روغن سیاه دانه مالشی برای پوست صورت

خواص روغن سیاه دانه مالشی برای پوست صورت

خواص روغن سیاه دانه مالشی برای پوست صورت :

همانگونه که می دانید روش های طبیعی همواره بهترین روش ها برای درمان انواع مشکلات پوستی می باشند. این روش ها نیازمند صبر و حوصله ی زیادی برای کسب نتیجه ی مطلوب هستند اما مزیت بزرگی که به همراه دارند این است که هیچگونه عارضه ای برای فرد ندارند. سالیان بسیاری است که افراد به خواص روغن سیاه دانه برای پوست صورت پی برده اند و از آن برای درمان مشکلات پوستی استفاده می نمایند. این روغن برای سلامتی پوست و درمان بیماری ها فواید و مزایای بسیاری دارد. در ادامه به برخی از فواید این روغن اشاره خواهیم کرد :

 

روغن سیاه دانه برای جوش زیر پوستی :

 برای خلاص شدن از شر جوش های زیر پوستی صورت راهکارهای گوناگون بسیاری وجود دارد. یکی از راهکارهای موثر و کارآمد، استفاده از روغن سیاه دانه است. برای رهایی از شر جوش های زیرپوستی صورت مقداری روغن کنجد و روغن سیاه دانه را باهم ترکیب کنید و بر روی پوست خود بمالید. اجازه دهید که این ترکیب به مدت 15 دقیقه روی پوستتان بماند و پس از آن صورتتان را با آب ولرم شست و شو دهید. اگر این کار را به مدت 10 الی 15 روز به شکل مداوم و منظم ادامه دهید تاثیرات مثبتی را مشاهده خواهید نمود. علاوه بر این می توانید از لوسیون هایی استفاده نمایید که حاوی روغن سیاه دانه هستند. لوسیون‌هایی تولید شده حاوی روغن سیاه دانه باعث کاهش بروز آکنه و جوش صورت های زیرپوستی صورت می شوند.

 

روغن سیاه دانه برای لک صورت :

از دیگر فواید روغن سیاه دانه این است که می تواند لک های پوستی و چین و چروک ها را کاهش دهد. لام به ذکر است که روغن سیاه دانه سرشار از آنتی اکسیدان است. مالش روغن سیاه دانه بر روی پوست موجب کاهش رادیکال های آزاد می شود که این موضوع به به رفع چین و چروک کمک می کند و باعث شادابی و طراوت پوست می شود.

 

روغن سیاه دانه برای نرمی و لطافت پوست :

از روغن سیاه دانه می توان برای نرمی و لطافت پوست نیز استفاده کرد. روغن سیاه دانه به علت آب ‌رسانی به پوست از اگزما و خشکی پوست جلوگیری می ‌کند.

 

خواص روغن سیاه دانه برای مردان :

روغن سیاه دانه به افزایش هورمون جنسی تستوسترون مردانه کمک بسیاری می کند. تستوسترون یک هورمون مردانه است که موجب رشد بافت های تناسلی مردانه، افزایش تراکم استخوان و ماهیچه و افزایش رشد مو های بدن می شود. طریقه مصرف روغن سیاه دانه برای افزایش هورمون جنسی به این صورت است که باید روغن سیاه دانه را روزی دوبار به آلت جنسی و بیضه ها مالید. نکته ی قابل توجه آنکه مالیدن روغن باید به آرامی صورت گیرد تا به خوبی جذب شده و باعث خودارضایی در فرد نشود. علاوه بر آن استعمال موضعی روغن سیاه دانه به تنهایی یا ترکیب با دیگر روغن ها نظیر روغن زیتون و روغن کنجد باعث افزایش سایز آلت تناسلی مردان می شود که این امر می تواند موجوب بهبود رابطه ی جنسی شود.

آخرین ویرایش : 1400/03/17

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی