سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

رنگ مو با قهوه ...

رنگ مو با قهوه ...

رنگ کردن مو با قهوه :

رنگ کردن مو یکی از علاقه مندی های رایج بین بانوان است. موهای سر را می توان با استفاده از رنگ های شیمیایی و مواد طبیعی رنگ کرد. رنگ های شیمیایی با وجود تنوعی که دارند، به مرور زمان موها را دچار آسیب می کنند. از همین رو، امروزه رنگ کردن مو به روش های خانگی و با مواد طبیعی مورد توجه ویژه ای قرار گرفته است. رنگ مو با قهوه یکی از انواع روش های پر طرفدار رنگ کردن مو با مواد طبیعی به شمار می رود.

 

خواص قهوه برای موهای سر :

موهایی که با قهوه رنگ می شوند، با توجه به رنگ اصلی مو، دارای رنگ های متفاوتی خواهند بود. موهای تیره پس از رنگ شدن با قهوه، رنگی قهوه ای با هایلایت قرمز خواهد داشت. رنگ مو با قهوه در موهای روشن نیز، رنگ روشن تری به موها می دهد. همچنین قهوه قدرت بالایی در پوشاندن موهای سفید سر دارد.

رنگ مو با قهوه علاوه بر اینکه رنگ زیبایی به موها می بخشد، در تقویت موهای سر نیز موثر است. قهوه می تواند موجب درخشندگی و شادابی موها شود. برای تاثیرگذاری بیشتر قهوه روی موها، می توان آن را با سایر مواد طبیعی ترکیب کرد و به عنوان رنگ مو مورد استفاده قرار داد.
ناگفته نماند که برای رنگ گرفتن بهتر موها توسط قهوه، می بایست مراحل آن را چندین بار تکرار کرد. همچنین قهوه ای که برای رنگ مو مورد استفاده قرار می گیرد، باید ارگانیک بوده و کیفیت بالایی داشته باشد.

 

طریقه رنگ کردن مو با قهوه و دارچین :

 1. یک قاشق پودر قهوه را با آب جوش مخلوط کرده و اجازه دهید10 دقیقه که دم بکشد.
 2. همچنین، یک قاشق پودر دارچین را با آب جوش مخلوط کرده و اجازه دهید 10 دقیقه که دم بکشد.
 3. دارچین و قهوه دم کشیده شده را مخلوط کنید.
 4. یک قاشق پودر حنا را به مخلوط اضافه کنید تا خمیری یکدست به دست آید.
 5. این خمیر بهتر است به مدت یک ساعت استراحت کند تا ترکیبی مناسب و موثر به دست آید.
 6. ترکیب قهوه و دارچین و حنا را روی موهای سر قرار دهید و سپس آن را به مدت دو تا سه ساعت با کلاه مخصوص بپوشانید.
 7. موها را با آب گرم آب کشی کنید.

 

رنگ مو با قهوه و چای :

طریقه رنگ کردن مو با قهوه و چای کافیست نسبتی برابر از چای و قهوه را درون آب ریخته و آن را به آهستگی جوشاند. میزان آب مورد استفاده باید به اندازه ای باشد که پس از 20 دقیقه جوشیدن به یک محلول غلیظ تبدیل شود.

در گام بعد، محلول غلیظ شده از ترکیب قهوه و چای را می بایست روی موهای سر قرار داد. هرچه که موها پوشش بهتری داشته باشند، رنگ بهتری خواهند گرفت. پس از دو ساعت قرارگیری این مخلوط روی موها، می توان موها را با آب ولرم شست و شو داد.

 

رنگ مو با قهوه و ماست :

ترکیب ماست و قهوه یک ترکیب ایده آل برای روشن کردن موهای سر و همچنین تقویت موهای سر است. طریقه رنگ کردن مو با قهوه و ماست : 4 قاشق غذاخوری قهوه را با نصف فنجان ماست مخلوط کرد. با قرار دادن مخلوط به دست آمده به مدت یک الی دو ساعت روی موهای سر، موها تقویت شده و رنگ می گیرند. برای بهتر رنگ گرفتن موها، بهتر است موهای سر را با استفاده از کیسه پلاستیکی پوشش داد.

 

رنگ مو با قهوه و اکسیدان :

اکسیدان ماده ای است که به طور متداول در رنگ کردن مو به روش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده می تواند یک انتخاب مناسب برای تهیه رنگ مو با قهوه باشد. برای تهیه رنگ مو با قهوه و اکسیدان بهتر است به شرح زیر عمل کرد :

طریقه رنگ کردن مو با قهوه و اکسیدان :

 1. دم کردن یک فنجان قهوه ارگانیک
 2. اضافه کردن دو قاشق اکسیدان به قهوه دم شده
 3. افزودن یک قاشق پودر قهوه ارگانیک به مخلوط
 4. مالیدن مخلوط به دست آمده روی موها از ریشه تا انتهای موها
 5. پوشش موها با کلاه مخصوص رنگ به مدت یک الی دو ساعت
 6. شست وشوی موها با آب گرم

 

رنگ مو با قهوه و حنا :

ترکیب قهوه با حنا یک ترکیب موثر برای رنگ کردن موهاست. مواد لازم برای تهیه رنگ مو با قهوه و حنا عبارتند از :

طریقه رنگ کردن مو با قهوه و حنا :

 • نصف فنجان آب جوش
 • یک قاشق غذاخوری پودر قهوه
 • پنج قاشق غذاخوری پودر حنا

ابتدا پودر قهوه را باید با آب مخلوط کرد و 10 دقیقه به آن استراحت داد. در مرحله بعد، پودر حنا به این ترکیب اضافه می شود. خمیر بدست آمده باید توسط حوله پوشانده شده و به مدت یک ساعت استراحت کند تا تاثیر بیشتری روی موها داشته باشد.

ترکیب قهوه و حنا باید به دقت در لابه لای موها قرار داده شود، به طوری که از ریشه تا انتهای موها را پوشش دهد. این ترکیب هر چه زمان بیشتری روی موها قرار بگیرد، رنگ بهتری پس خواهد داد. پس از سه الی چهار ساعت می توان موها را با آب گرم شست و شو داد.

 

رنگ مو با قهوه و بابونه :

مواد مورد نیاز برای تهیه ترکیب رنگ مو با قهوه و بابونه عبارتند از :

طریقه رنگ کردن مو با قهوه و بابونه :

 • 2 قاشق غذاخوری پودر قهوه
 • 3 قاشق غذاخوری بابونه
 • 5 قاشق غذاخوری قهوه
 • 2 فنجان آب

ابتدا باید پودر قهوه و بابونه رو جداگانه در آب جوش ریخت و 10 دقیقه اجازه داد تا دم بکشند. سپس این دو محلول با هم ترکیب شده و پودر حنا به آن اضافه می شود. با افزودن پودر حنا و هم زدن آن، خمیری به دست می آید که می توان آن را به عنوان رنگ مو، روی موهای سر قرار داد.

 

رنگ مو با قهوه و کاکائو :

کاکائو یک ماده مفید برای موهای سر است و اگر این ماده با قهوه ترکیب شود، می تواند به عنوان رنگ طبیعی مو مورد استفاده قرار گیرد. برای رنگ کردن مو با قهوه و کاکائو نصف فنجان قهوه دم کرده با نصف فنجان پودر کاکائو ترکیب شود. مخلوطی که به دست آمده یک رنگ  موی طبیعی خواهد بود.

رنگ مو با قهوه و کاکائو لازم است به مدت دو الی سه ساعت روی موهای سر قرار گیرد. پوشاندن موهای سر با کیسه پلاستیکی موجب تثبیت بهتر رنگ خواهد شد.

 

رنگ مو با قهوه و نرم کننده :

رنگ مو با قهوه و نرم کننده یک ترکیب جدید و موثر برای رنگ کردن موهاست. در این ترکیب، می توان از هر نوع نرم کننده استفاده کرد. البته نرم کننده های مقوی انتخاب بهتری خواهند بود. نسبت هر یک از مواد در تهیه رنگ مو با قهوه و نرم کننده بسیار مهم است :

طریقه رنگ کردن مو با قهوه و نرم کننده :

 • یک فنجان قهوه دم شده
 • دو قاشق غذاخوری نرم کننده
 • دو قاشق غذاخودری پودر قهوه

با ترکیب این سه ماده، رنگ مو مورد نظر آماده خواهد شد. البته افرادی که دارای موهای بلند و حجیم هستند، می بایست میزان هر یک از این مواد را دو برابر کنند. در مرحله بعد، ترکیب به دست آمده در لابه لای موهای سر قرار می گیرد. سپس موهای سر توسط کلاه پلاستیکی به مدت یک ساعت پوشانده می شود.

برای شست و شوی رنگ مو قهوه با نرم کننده بهتر است از شامپو استفاده نکرد. شست و شوی موهای سر تنها با آب خالی کافیست.

آخرین ویرایش : 1400/03/16

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی