سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

عوارض و معایب کاشت ابرو

عوارض و معایب کاشت ابرو

عوارض و معایب کاشت ابرو :

ابروها جزو مهم ترین عناصر زیبایی در چهره به حساب می آیند و به همین علت کاشت ابرو یکی از اقداماتی است که اغلب خانم ها برای زیبایی چهره انجام می دهند. اکثر متقاضیان کاشت ابرو این سوال برایشان ایجاد می شود که آیا کاشت ابرو عوارضی دارد، آیا کاشت ابرو درد دارد و یا اینکه عوارض کاشت ابرو در بارداری چیست؟ و... ما در ادامه ی مطلب قصد داریم در خصوص این موارد صحبت نماییم : 

 

عوارض بعد از کاشت ابرو :

 

خونریزی و خارش بعد از کاشت ابرو :

یکی از رایج ترین عوارض کاشت ابرو، خونریزی و احساس خارش پس از عمل است. برای جلوگیری از خونریزی به مدت 2 روز بعد از عمل داروهایی که موجب رقیق شدن خون می شوند را مصرف نکنید. برای رفع احساس خارش می توانید از کمپرس های سرد استفاده نمایید و توجه داشته باشید که در هنگام احساس خارش به هیچ عنوان به ناحیه ابرو دست نزنید. با پزشکتان مشورت کنید.

 

تفاوت رنگ و نوع مو کاشت ابرو :

یکی دیگر از عوارض احتمالی کاشت ابرو این است که تفاوت رنگ و نوع مو بین ابروهای طبیعی و ابروهای کاشته شده کاملا مشخص و مشهود باشد. همانگونه که می دانید موهای قسمت ابرو معمولا با موهای سایر بخش های بدن متفاوتند. پزشکان برای اینکه تفاوت بین ابروی کاشته شده و ابروهای طبیعی کمتر باشد، موها را از پشت گوش بر می دارند و به ابروها پیوند می زنند تا بدین شکل تفاوت بین موهای ابرو و موهای کاشته شده کم شود. با این حال ممکن است که باز تفاوت رنگ و ضخامت مو در ابروها واضح باشد، برای رفع این مشکل، رنگ کردن ابروها  اقدامی بسیار موثر می باشد. در واقع گاهی اوقات با رنگ کردن ابروها می توانید تفاوت بین موهای کاشته شده و طبیعی را از بین ببرید.

 

قرمز شدن پوست بعد از کاشت ابرو :

به مدت 2 الی 4 روز پس از کاشت ابرو پوست اطراف ابرو قرمز می شود و لکه های ریز قرمز رنگ در پوست مشاهده شود که این امر کملا طبیعی است. معمولا بعد از گذشت چند روز قرمزی و لکه ها از بین می روند و پوست به حالت عادی خود بازمی گردد اما در صورتی که قرمزی پوست پس از مدت طولانی از بین نرفت سریعا به پزشک مراجعه نمایید تا راهکارها و اقدامات درمانی موردنیاز انجام شود.  

 

طرح و فرم ابرو بعد از کاشت ابرو :

ظاهر ناخوشایند ابروها از دیگر عوارض احتمالی کاشت ابرو می باشد که اغلب نارضایتی افراد را به دنبال دارد. به طور معمول اگر کاشت ابرو به طرز صحیح انجام نشود و فولیکول های مو در زاویه ی مشخصی کاشته نشوند، پس از کاشت، ابروها در جهت عمودی و نامطلوب رشد کرده و حالت غیرطبیعی به خود می گیرند. برای جلوگیری از چنین مشکل و عوارضی باید دقت داشته باشید که کاشت ابرو را در یک مرکز تخصصی و فوق حرفه ای انجان دهید. اگر پزشک تبحر و مهارت کافی در در زمینه کاشت ابرو نداشته باشد و زاویه مناسب برای کاشت فولیکول ها را انتخاب نکند، موها در روندی خلاف روند ابروهای طبیعی رشد می کنند و در این حالت ابروها، حالت غیرعادی و زشت به خود می گیرند.

 

عوارض کاشت ابرو به روش FUT :

FUT جزو روش های سنتی کاشت ابرو می باشد. خونریزی های شدید در حین انجام عمل جزو رایج ترین عوارض های کاشت ابرو به روش FUT می باشد. از دیگر عوارض های کاشت ابرو به روش FUT می توانیم به موارد ذیل اشاره نماییم :

  1. احساس درد
  2. دوران نقاهت طولانی
  3. تورم های بسیار زیاد در نواحی چشم ها و پیشانی
  4. تراکم کم  موها

 

عوارض کاشت ابرو به روش SUT :

SUT یکی از جدیدترین و بهترین روش های کاشت ابرو می باشد. درکاشت ابرو به روش SUT کلیه معایب و عوارض های کاشت ابرو به روش FUT برطرف شده و با اطمینان می توانیم بگوییم که این روش دارای هیچگونه دوره نقاهت و عارضه ی جانبی نمی باشد. فرد متقاضی پس از انجام کاشت به روش SUT می تواند  شاهد یک نتیجه ی عالی و مطلوب و رضایت بخش باشد.  

 

عوارض کاشت ابرو در بارداری :

دوران بارداری یکی از حساس ‌ترین دوره ها می باشد. در دوران بارداری تغذیه جنین کاملا وابسته به بدن مادر است و در واقع هر خوراکی و دارویی که مادر می ‌خورد یا وارد بدنش می‌ شود از طریق خون ‌رسانی بند ناف به بدن جنین انتقال داده می شود. در زمان انجام عمل کاشت ابرو هیگونه مواد یا دارویی به کار برده نمی شود که برای جنین مضر و خطرناک باشد اما باز توصیه می شود که در دوران بارداری کاشت ابرو انجام نشود و دلیل این ممنوعیت به این دلیل است که استرس و فشار روحی برای مادر باردار مضر است. کاشت ابرو فرآیندی است که می تواند موجب ایجاد استری در مادر شود و به همین علت به هیچ عنوان توصیه نمی ‌گردد که در دوران بارداری انجام پذیرد.

 

آیا کاشت ابرو درد دارد؟

کاشت ابرو مانند هر جراحی دیگری ممکن است با اندکی احساس درد همراه باشد. به طور معمول پزشکان برای کاهش درد داروهای مسکن ا تجویز می نمایند. توجه داشته باشید که مصرف داروهای مسکن باید طبق تجویز پزشک باشد و از مصرف بیش از حد باید خودداری شود.

علاوه بر داروهای مسکن اگر به هنگام خوابیدن دو بالش را در زیر سر خود قرار دهید که سرتان کمی بلند شود و یا یک حوله لوله شده را زیر گردن خود قرار دهید، درد در شما تسکین خواهد یافت.

آخرین ویرایش : 1400/03/15

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی