سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

لایه برداری پوست بدن

لایه برداری پوست بدن

لایه برداری پوست بدن :

لایه برداری پوست بدن و صورت در جهت پاکسازی پوست و پیشگیری از پیری زودرس پوست انجام می گیرد. بنابراین افرادی که مایل به داشتن پوستی سالم و جوان هستند، بهتر است گاهی برنامه ای برای لایه برداری پوست بدن خود داشته باشند. همواره توصیه می شود به جای استفاده از لایه بردارهای شیمیایی، از لایه برداری پوست بدن با مواد طبیعی استفاده کرد. لایه بردارهای طبیعی و خانگی به سادگی قابل دسترس هستند و خطر ایجاد حساسیت در پوست را ندارند.

 

لایه برداری پوست بدن با شکر :

شکر یک لایه بردار ملایم برای پوست بدن است. برای تهیه لایه بردار پوست بدن با شکر، بهتر است از شکر قهوه ای استفاده شود. بهترین راه تهیه اسکراب شکر، ترکیب مساوی آن با یک روغن گیاهی است. البته به جای روغن گیاهی می توان از عسل و آبلیمو نیز استفاده کرد. برای استفاده از لایه بردار شکر می بایست به شرح زیر عمل کرد:

 1. تمیز کردن و شست و شوی پوست با آب و صابون
 2. خشک کردن کامل پوست
 3. پوشاندن پوست بدن با لایه ای از اسکراب شکر
 4. ماساژ ملایم پوست با ماسک لایه بردار با استفاده از حرکات دایره ای به مدت 3 الی 5 دقیقه
 5. شست و شوی پوست با آب ولرم و خشک کردن آن

برای داشتن یک لایه بردار قوی از شکر، می توان مقدار شکر را نسبت به مکمل خود افزایش داد. اسکراب شکر برای پوست بدن بهتر است هر دو هفته یکبار تکرار شود تا تاثیر بهتری برای پوست داشته باشد. جهت لایه برداری پوست خشک بهتر است از ترکیب شکر قهوه ای و روغن گیاهی استفاده شود.

 

لایه برداری پوست بدن با جوش شیرین :

یک راه مطمئن برای لایه برداری پوست بدن گیاهی استفاده از جوش شیرین است. رایج ترین روش های تهیه ماسک لایه بردار با استفاده از جوش شیرین عبارتند از:

 1. ترکیب جوش شیرین با مقداری آب
 2. ترکیب جوش شیرین با گلاب و ژل آلوئه ورا
 3. ترکیب جوش شیرین با روغن نارگیل
 4. ترکیب جوش شیرین با آب پرتقال

نسبت هر یک از این ترکیب ها به شکلی است که یک خمیر ملایم به دست آید. در این روش، برای لایه برداری کافیست خمیر به دست آمده را به مدت 20 دقیقه روی پوست تمیز قرار داد و گاهی پوست را توسط آن ماساژ داد. جوش شیرین خاصیت روشن کنندگی دارد و پوست را صاف و لطیف می کند. استفاده از ماسک جوش شیرین هر هفته یکبار توصیه می شود.

 

لایه برداری پوست بدن با نمک دریا :

نمک دریا به عنوان لایه بردار پوست چرب از بهترین گزینه های تهیه اسکراب به شمار می رود. فرایند لایه برداری پوست بدن با نمک دریا به شرح زیر است:

 1. تهیه ماسک با استفاده از ترکیب نصف فنجان نمک دریا و یک فنجان روغن زیتون
 2. شست و شوی پوست و خشک کردن آن
 3. قرار دادن ماسک به دست آمده روی پوست بدن
 4. ماساژ پوست با استفاده از ماسک نمک دریا
 5. زدودن ماسک از روی پوست پس از حدود 10 دقیقه و شست و شوی پوست
 6. خشک کردن پوست و استفاده از مرطوب کننده ملایم

لایه برداری با نمک دریا برای پوست های چرب بهتر است دو یا سه بار در هفته انجام شود. البته برای پوست خشک نیز می توان از این لایه بردار استفاده کرد. لایه برداری پوست خشک با استفاده از نمک دریا هر دو هفته یکبار کفایت می کند.

 

لایه برداری پوست بدن با لیزر :

علاوه بر روش های مختلف لایه برداری پوست بدن در خانه، یک روش ایمن و حتمی وجود دارد و آن استفاده از لیزر است. لایه برداری پوست بدن با لیزر توسط متخصص زیبایی و در کلینیک های زیبایی انجام می گیرد. این روش شاید قدرتمندترین روش برای لایه برداری پوست بدن باشد.

در فرایند لایه برداری با لیزر، لایه سطحی پوست تخریب شده و سلول های مرده پوست از بین می روند. در پی این عمل، کلاژن سازی پوست تقویت شده و پوست بازسازی می شود. لایه برداری به روش لیزر مزایای زیادی دارد که موجب محبوبیت آن شده است:

 • درمان کامل لکه های پوستی
 • درمان جوش و آکنه
 • کاهش چشمگیر چین و چروک های پوستی
 • صاف و یکدست سازی پوست
 • افزایش درخشندگی و شفافیت پوست

 

فراموش نکنیم که مراقبت از پوست لایه برداری شده اهمیت بسیاری دارد. قرارگیری زیر نور مستقیم آفتاب پس از لایه برداری پوست، اکیدا ممنوع است. عدم توجه به این موضوع می تواند عوارضی جدی برای پوست داشته باشد. علاوه بر این، پوست لایه برداری شده همواره باید تمیز و دور از آلودگی باشد.

آخرین ویرایش : 1400/03/13

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی