سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

ترس از عمل جراحی بینی

ترس از عمل جراحی بینی

ترس از عمل جراحی بینی :

جراحی زیبایی بینی یکی از جراحی های پرطرفدار بین بانوان و آقایان است. عمل جراحی بینی می تواند تاثیر بسیاری در زیبایی چهره گذاشته و اعتماد به نفس فرد را بالا ببرد. با این وجود، بسیاری از افراد هستند که به دلیل ترس از جراحی، تن به عمل بینی نمی دهند. امروزه با توجه به پیشرفت علم پزشکی، عمل جراحی بینی با حداقل خطر و با بیشترین دقت انجام می گیرد. بنابراین، هر فردی با انتخاب یک متخصص متبحر و با خیالی آسوده می تواند بینی خود را عمل کند.

 

آیا جراحی بینی ترس دارد :

به طور کلی، ترس از عمل جراحی بینی به علل مختلفی ایجاد می شود. به نظر می رسد که با ریشه یابی علت اصلی ترس از عمل بینی، بتوان از ایجاد این ترس ها پیشگیری کرد.

ترس از بیهوشی عمل بینی :

بسیاری از بیماران از بیهوشی عمل بینی می ترسند و همین ترس مانعی برای اقدام آنان برای جراحی شده است. این دسته از افراد باید بدانند که در حال حاضر هر یک از جراحی ها با حضور بهترین متخصصان بیهوشی انجام می گیرد. علاوه بر این با پیشرفت علم پزشکی، داروهایی که برای بیهوشی مورد استفاده قرار می گیرند، دارای بالاترین استانداردهای جهانی هستند.

 

ترس از اتاق عمل بینی :

یکی دیگر از ترس های رایج در عمل بینی، ترس از اتاق عمل است. اما باید گفت که اتاق عمل امن ترین مکان برای بیماران است و در این مکان خطری بیمار را تهدید نمی کند. امروزه اتاق های عمل دارای پییشرفته ترین دستگاهها هستند و طراحی آنها به گونه ای است که پزشک را از احتمال وجود کمترین خطر مطلع می کنند.

 

ترس از درد عمل بینی :

برخی احساس می کنند که جراحی بینی با دردهای طاقت فرسایی همراه است و این موضوع به بزرگترین ترس آنها تبدیل می شود. بیماران در حین عمل جراحی بینی در حالت بیهوشی قرار دارند و هیچگونه دردی تجربه نمی کنند. درد بعد از هوشیاری نیز با مصرف مسکن های مخصوص قابل کنترل خواهد بود.

 

ترس از نارضایتی از نتیجه عمل بینی :

ترس از اینکه جراحی بینی به نتیجه قابل انتظار نرسد، ترسی طبیعی است. برای غلبه بر این ترس، لازم است با تحقیق و با بررسی متخصصی را انتخاب کرد که کاربلد و متبحر باشد.

 

با ریشه یابی و برطرف سازی هر یک از این ترس ها، خواهیم دانست که چگونه از عمل بینی نترسیم و مهمتر از آن، چگونه برای عمل بینی آماده شویم. ناگفته نماند که مشاوره گرفتن از پزشک متخصص زیبایی و عمل کردن به توصیه های وی، این اطمینان را به بیمار می دهد که بدون هیچگونه نگرانی برای عمل بینی خود تصمیم گیری کند.

 

آیا عمل بینی درد دارد :

آیا جراحی بینی درد دارد؟ آیا جراحی بینی سخت است؟، آیا جراحی بینی درد زیادی دارد؟ آیا جراحی زیبایی بینی درد دارد؟ آیا عمل بینی استخوانی درد دارد؟ آیا عمل بینی گوشتی درد دارد؟ درد عمل بینی چقدر است؟؛ اینها همه سوالاتی هستند که همواره و به طور رایج بین متقاضیان عمل بینی وجود دارد.

با توجه به اینکه موضوع درد عمل بینی همیشه و به طور مداوم داغ بوده است، پرداختن به آن ضروری است. در رابطه با درد عمل بینی باید گفت که در حال حاضر بیشترین تمرکز تیم عمل جراحی، انجام جراحی با حداقل درد ممکن است. عمل جراحی بینی نیز از این امر مستثنی نیست و در آن توجه ویژه ای به آرامش بیمار می شود.

همانطور که گفته شد، جراحی زیبایی بینی تحت بیهوشی کامل انجام می گیرد و در این زمان فرد دردی احساس نخواهد کرد. وجود دردهای خفیف بعد از عمل جراحی بینی نیز عادی است. میزان درد بعد از عمل بینی به چند عامل بستگی دارد:

  • کیفیت کار متخصص زیبایی
  • نحوه انجام مراقبت های بعد از عمل بینی (هر عملی که مانعی برای ترمیم به موقع بینی عمل شده باشد، ممکن است درد را افزایش دهد.)
  • مصرف به موقع مسکن های تجویز شده

با رعایت هر یک از این موارد، می توان دوره نقاهت بعد از عمل بینی را با کمترین درد و ناراحتی سپری کرد.

 

آیا جراحی بینی خطر مرگ دارد :

خطر مرگ در حین هر نوع عمل جراحی انکارناپذیر است و عمل بینی نیز می تواند درگیر این خطر باشد. اما به هوش نیامدن بعد از عمل بینی تنها در صورتی امکان پذیر است که استانداردهای لازم در طول جراحی اجرا نشود. در دهه های اخیر، دقتی که در فرایند جراحی بینی به کار گرفته می شود، موجب شده است تا ترس از مرگ عمل بینی بسیار کم شود.

 

چرا عمل بینی باعث مرگ می شود :

برای رفع ابهام در مورد خطرناک بودن عمل بینی، باید دید که چرا و  چگونه عمل بینی باعث مرگ می شود.

  • اشتباهات و قصور پزشکی که از طرف جراح و یا هر یک از اعضای تیم جراحی انجام می گیرد، زمینه ای برای مرگ بیمار خواهد بود.
  • زیاد بودن حجم داروی بیهوشی مورد استفاده موجب افزایش مدت زمان به هوش آمدن بعد از عمل بینی و به کما رفتن بیمار و یا حتی موجب مرگ بیمار می شود.
  • اختلال در عملکرد دستگاهها و تجهیزات اتاق عمل، فرایند جراحی را با مشکل رو به رو کرده و خطر مرگ به همراه خواهد داشت.

یه نظر می رسد که بهترین راهکار برای به صفر رساندن احتمال مرگ در عمل بینی، مراجعه به جراحان زیبایی با مهارت و با تجربه و همچنین انجام جراحی در مراکز درمانی معتبر و پیشرفته است.

آخرین ویرایش : 1400/03/12

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی