سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

عوارض لیفت مژه

عوارض لیفت مژه

عوارض لیفت مژه :

لیفت مژه روشی برای پرپشت سازی و حالت دهی مژه هاست. افرادی که دارای مژه های افتاده، صاف و نازک هستند، می توانند با استفاده از لیفت مژه این مشکلات را برطرف کنند. با انجام لیفت مژه، مژه ها حالت فر خورده داشته و بلندتر از حالت طبیعی خود جلوه خواهند کرد. البته توصیه آن است که قبل از اقدام به لیفت مژه، نسبت به فواید و عوارض لیفت مژه آگاه شد.

 

لیفت مژه چگونه انجام میگیرد :

لیفت مژه در حدود 30 الی 60 دقیقه انجام می گیرد. در لیفت مژه ابتدا مژه ها شست و شو داده شده و تمیز می شوند. در مرحله بعد، مژه های به صورت دانه ای توسط انبر مخصوص از آخرین نقطه چسبیده به پلک فر داده می شوند. در انتها نیز مژه های حالت داده شده با استفاده از مواد مخصوص ثابت می شوند. مهمترین مزایای لیفت مژه عبارتند از:

  • عدم استفاده از مواد شیمیایی در آن
  • افزایش زیبایی مژه ها به شکل کاملا طبیعی
  • عدم به همراه داشتن دوره نقاهت سخت و جدی

 

عوارض لیفت مژه چیست :

بروز حساسیت نسبت به مواد لیفت مژه :

گاهی ممکن است برخی از افراد نسبت به موادی که در لیفت مژه استفاده می شود، دچار آلرژی شوند. برای عدم درگیری با این عارضه، قبل از لیفت مژه می بایست یک تست روی مراجعه کننده انجام شود.

 

خارش و تورم چشم بعد از لیفت مژه :

احساس خارش در چشم و تورم و التهاب چشم بعد از لیفت مژه به دلیل حساسیت بروز می کنند. در این نوع شرایط بهترین کار مراجعه به پزشک متخصص و پیشگیری از مشکل است.

 

موقتی بودن لیفت مژه :

لیفت مژه به طور میانگین تا حدود دو ماه ماندگاری دارد. پس از این مدت لازم است لیفت مژه مجددا انجام شود. این ویژگی یکی از معایب لیفت مژه به شمار می رود.

 

آسیب مژه های طبیعی چشم بعد از لیفت مژه :

گاهی ممکن است با انجام لیفت مژه، مژه های طبیعی دچار آسیب شوند. این مشکل زمانی پیش می آید که لیفت مژه توسط فرد غیر متبحر انجام شود.

 

عدم رسیدن به نتیجه دلخواه :

گاهی لیفت مژه به نتیجه دلخواه نمی رسد و مژه ها تغییر فرم و حالت نمی دهند. این مشکل می تواند به دلیل ویژگی های خاص مژه ها و یا عدم انجام درست لیفت مژه اتفاق بیفتد.

 

خشکی چشم به بعد از لیفت مژه :

خشک شدن چشم و ایجاد خستگی در چشم یکی دیگر از عوارض شایع لیفت مژه است. این عارضه به دلیل حساسیت چشم نسبت به عمل لیفت مژه و مواد مورد استفاده در این عمل اتفاق می افتد.

 

عفونت چشم بعد از لیفت مژه :

عفونت چشم واکنشی است که چشم در برابر عمل لیفت مژه نشان می دهد. بهترین راهکار برای عدم بروز عفونت در لیفت مژه، انجام آن در محیط کاملا بهداشتی و تمیز نگه داشتن چشم بعد از لیفت مژه است.

 

عوارض لیفت مژه در بارداری :

یکی از محدودیت هایی که برای لیفت مژه وجود دارد، انجام آن در دوره بارداری و شیردهی است. به طور کلی، لیفت مژه خطری جدی برای سلامتی فرد ندارد. بسیاری نیز گفته اند که بارداری مانعی برای انجام لیفت مژه نیست. اما بهتر است این عمل در طول دوران بارداری و شیردهی انجام نگیرد. بدیهی است که توجه به سلامت جنین و نوزاد در دوران بارداری و شیردهی بر هر عملی ارجح است.

 

عوارض لیفت مژه در آرایشگاه :

دو عامل اصلی که در بروز یا عدم بروز عوارض لیفت مژه نقش دارند، عبارتند از محلول مورد استفاده و مهارت تکنسین. این دو عامل اصلی را می توان با مراجعه به مرکز معتبر کنترل کرد. انجام لیفت مژه در آرایشگاههای غیر معتبر که موازین بهداشتی در آن رعایت نمی شود، خطرات جدی به همراه خواهد داشت.

البته در کنار انتخاب مرکز مناسب برای لیفت مژه، رعایت نکات مراقبتی بعد از لیفت بسیار حائز اهمیت است:

  • عدم تماس چشم با آب تا 24 ساعت بعد از لیفت مژه
  • عدم آرایش چشم تا دو روز بعد از لیفت مژه
  • عدم مالش و دستکاری چشم
  • پرهیز از استحمام و بخور صورت تا 2 روز بعد از لیفت مژه

آخرین ویرایش : 1400/03/12

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی