سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

مصرف مشروب بعد از عمل جراحی بینی

مصرف مشروب بعد از عمل جراحی بینی

مصرف مشروب بعد از عمل جراحی بینی :

به طور معمول، مصرف الکل و مشروب در شرایط مختلف پزشکی با محدودیت رو به رو است. یکی از جراحی هایی که مصرف این نوع نوشیدنی ها را منع می کند، عمل زیبایی بینی است. مصرف مشروبات الکلی بعد از عمل بینی تاثیرات به شدت منفی در نتیجه جراحی خواهد داشت. از همین رو، لازم است توصیه هایی که در مورد پرهیز از خوردن مشروب بعد از عمل بینی می شود را کاملا جدی گرفت.

 

آیا افراد اهل مشروب و الکل می توانند بینی خود را عمل کنند؟

به طور کلی هر فردی که از فرم بینی خود رضایت ندارد و یا بینی وی دارای مشکلات تنفسی است، می تواند برای جراحی بینی اقدام کند. آنچه اهمیت دارد، رعایت برخی از اصول قبل و بعد از جراحی بینی است. به طور معمول، جزئیات دقیق مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی توسط جراح به بیمار ارائه می شود.

 

یکی از موارد مهم و قابل بحث در فرایند جراحی بینی، مصرف مشروب، الکل و آبجو بعد از عمل بینی و همچنین قبل از آن است. افرادی که اهل مصرف اینگونه نوشیدنی ها هستند، تنها با رعایت شرایطی خاص، می توانند بینی خود را عمل کنند. بنابراین به طور کلی، مصرف مشروبات الکلی مانعی برای جراحی بینی محسوب نمی شود.

 

عوارض خوردن مشروب بعد از عمل بینی :

خوردن مشروب بعد از جراحی بینی دارای عوارض منفی بسیاری است. با شناخت این عوارض به خوبی می توان متوجه دلیل عدم مصرف مشروب بعد عمل بینی شد.

 

خونریزی شدید :

مشروب رگ های بدن را بزرگ کرده و خون را رقیق می کند. از طرفی فردی که بینی خود را عمل می کند، مستعد خونریزی است. با خوردن مشروب بعد عمل بینی، احتمال خونریزی بینی افزایش پیدا می کند.

 

ورم شدید بینی :

ورم بینی بعد از جراحی زیبایی بینی کاملا طبیعی است؛ اما در صورتی که مشروب مصرف شود این ورم بیشتر و بیشتر خواهد شد. متورم شدن بینی بعد از مصرف مشروب به این علت است که این نوشیدنی موجب گشادی رگ ها می شود.

 

تداخل با داروهای تجویز شده :

داروهایی که پس از جراحی بینی تجویز می شوند، باید به موقع و به درستی مصرف شوند تا بیشترین تاثیر را در بهبودی بینی داشته باشند. مشروب با خاصیتی که دارد به راحتی با داروهای مصرف شده تداخل یافته و از کیفیت و تاثیرگذاری آنها می کاهد.

 

خشکی پوست بینی :

پوست بینی بعد از عمل جراحی بیشترین نیاز را به آب دارد. خشکی پوست بینی موجب ترک خوردن پوست و طولانی شدن روند درمان می شود. یکی از عوارض قابل شهود مصرف الکل و مشروب، تکرار ادرار و در نتیجه دفع بی رویه آب بدن است. بنابراین ضروری است که بعد از عمل بینی از مصرف مشروب جدا خودداری کرد.

 

طولانی شدن دوره درمان :

اگر بخواهیم مضرات مصرف مشروب بعد از عمل جراحی بینی را در یک جمله خلاصه کنیم، می توانیم به طولانی شدن دوره درمان اشاره کنیم. مصرف الکل و مشروب بینی را متورم کرده، از ترمیم زخم ها پیشگیری کرده و در نتیجه دوره نقاهت را طولانی می کند.

 

چند روز بعد از عمل بینی نباید مشروب خورد :

تاثیری که مشروب در نتیجه نهایی عمل بینی دارد، کاملا جدی و انکارناپذیر است. بنابراین برای داشتن دوره نقاهت کمتر و رسیدن به نتیجه مطلوب از عمل بینی، توصیه می شود تا حدود سه ماه بعد از جراحی از مصرف مشروب خودداری کرد.

پس از اینکه سه ماه از عمل بینی طی شد، بافت بینی تا حدودی ترمیم می یابد. با ترمیم بافت بینی، مصرف مشروب اختلالی در فرایند درمان ایجاد نخواهد کرد.

 

چند روز قبل از عمل بینی نباید مشروب خورد :

مصرف مشروب نه تنها بعد از عمل بینی که قبل از آن نیز ممنوع است. افرادی که مشروب می خورند دارای خون رقیقی هستند. رقیق بودن خون احتمال خونریزی در حین عمل بینی را به طور چشمگیر افزایش می دهد. این خونریزی می تواند خطری جدی برای سلامتی بیمار باشد.

یکی دیگر از عوارض مصرف مشروب قبل از عمل بینی، پیچیده شدن فرایند بیهوشی است. مشروب موجب می شود تا بیمار به داروهای بیهوشی واکنش نشان نداده و برای بیهوش شدن نیاز به داروهای قوی تری داشته باشد.

همواره توصیه می شود از حدود 2 هفته قبل از عمل بینی، از خوردن مشروب پرهیز کرد. خودداری از مصرف مشروب قبل از عمل بینی، فرایند جراحی را ایمن و بی خطر می سازد.

آخرین ویرایش : 1400/03/11

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی