سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

ریزش ابرو بعد از کاشت

ریزش ابرو بعد از کاشت

علت ریزش ابرو بعد از کاشت :

ابروها یکی از مهم ترین ارکان زیبایی در چهره ی هر فرد محسوب می شوند. یکی از راهکارهای نوین برای داشتن ابروهایی زیبا و پر پشت، کاشت ابرو است که اخیرا بسیار مورد توجه قرار گرفته است. فرآیند کاشت ابرو مشابه کاشت مو است که جهت ترمیم ابروها استفاده می شود. در این روش موها را از سر برداشته و در ناحیه مورد نظر می ‌کارند تا ابرو پر پشت شود.

 

یکی از موضوعاتی که به طور معمول پس از فرآیند کاشت ابرو رخ می دهد، ریزش ابرو است. این موضوع گاها به یک دغدغه ی بسیار بزرگ برای افراد تبدیل شده است. سوالاتی که افراد در خصوص این موضوع برایشان پیش می آید این است که آیا اصولا فاز ریزش بعد از کاشت ابرو امری طبیعی است یا خیر و اینکه چند روز بعد از کاشت ابرو می ریزد؟

 

در پاسخ باید گفت که  ریزش ابرو بعد از کاشت پس از 2 هفته شروع می شود و کل یا قسمتی از ابروی کاشته شده ریزش پیدا می کند ولی این موضوع جای نگرانی نداشته و امری کاملا طبیعی می باشد. رسیدن به مرحله ریزش پس از کاشت ابرو، به این معنی است که فرآیند کاشت ابروها در سر شما به درستی طی شده و مراحل حاصل از این فرآیند نیز به خوبی سپری شده اند.

 

کاشت ابرو یعنی پیوند بافت موهای زنده به قسمت های مختلف سر و یا ابرو در نتیجه ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو یک امر طبیعی می باشد زیرا ابروها آنقدر ضعیف هستند که نمی توانند به ادامه رشد خود بپردازند و بعد از ریزش دوباره ابروها رشد می نماید و بعد از 6 ماه نتیجه نهایی ابروها را مشاهده خواهید کرد. این فرآیند به طور کلی شباهت زیادی به فرآیند کاشت مو دارد. در کاشت ابروها نیز درست مثل کاشت مو، گرافت ها از منطقه بانک مو برداشته می شوند و سپس در نقطه مورد نظر کاشته خواهند شد.

 

تنها تفاوت کاشت ابرو با کاشت مو این است که فرآیند کاشت ابرو کمی حساس تر است و به همین علت هم باید با دقت و ظرافت بیشتری انجام شود چرا که شکل ظاهری ابروها برای افراد بسیار حائز اهمیت است و اگر کاشت فولیکول های مو به درستی صورت نگیرد، ابروها دارای شکل مطلوبی نخواهند شد.

 

نکات و مراقبت های بعد از کاشت ابرو :

از قرار دادن یخ روی محل کاشت برای کاهش تورم خودداری نمایید.

 

برای مراقبت از ابروها در دو شب اول بعد از کاشت، باید هنگام خواب از عینک‌های ایمنی استفاده کنید.

 

برای مدت 3 تا 4 هفته پس از کاشت ابرو، از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب خودداری نمایید و اگر مجبور شدید که در روز آفتابی بیرون بیایید حتما از کلاه آفتاب گیر استفاده نمایید. 

 

پس از کاشت می توانید ابروهایتان را شست و شو دهید اما این کار باید با ملایمت انجام شود. موهای ابرو را با شامپوی بچه به وسیله لیف یا انگشت به آرامی و با حرکت ملایم دست بشویید و اجازه دهید شامپو 3 تا 5 دقیقه روی موضع بماند. از ناخن برای شستن ابروهایتان استفاده نکنید و از ساییدن آن خودداری کنید.

 

پس از شست و وشو ابروها برای خشک کردن آن ها باید از یک حوله ی نرم استفاده نمایید. توجه داشته باشید که از ساییدن موضع برای خشک کردن ابرو جدا پرهیز نمایید.

 

یک روز پس از عمل می ‌توانید برای مرطوب نگه داشتن ابروها از اسپری سالین فولیکول (اسپری موی نمک) معمولی استفاده کنید. محلول را هر 2 یا 3 ساعت یکبار روی ابروهایتان اسپری کنید.

آخرین ویرایش : 1400/03/10

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی