سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

مصرف دخانیات بعد از عمل بینی

مصرف دخانیات بعد از عمل بینی

قلیان و سیگار بعد از عمل بینی :

عمل جراحی زیبایی بینی با حساسیت هایی همراه است. از همین رو، برای رسیدن به نتیجه ایده آل در جراحی رینوپلاستی، رعایت برخی اصول بعد از این عمل الزامی است. یکی از این اصول، بحث سیگار و قلیان کشیدن بعد از عمل بینی است. به طور کلی، مصرف دخانیات بعد از عمل بینی تا مدتی ممنوع است.

 

قلیان بعد از عمل بینی :

قلیان قدرتمندترین نوع دخانیات است که به طور رایج بین افراد مختلف مصرف می شود. افرادی که علاقه به مصرف قلیان داشته و قصد جراحی بینی را نیز دارند، بایستی از کشیدن قلیان بعد از عمل بینی پرهیز کنند.

 

عوارض قلیان بعد از عمل بینی :

ممنوعیت مصرف قلیان بعد از عمل بینی کاملا بدیهی است و به هیچ عنوان نمی توان آن را انکار کرد. برخی از مضرات قلیان برای بینی عمل شده عبارتند از:

 • افزایش بیش از حد ورم روی بینی و صورت و عدم بهبودی سریع آن
 • بروز عفونت در محل برش
 • کند شدن جریان خون و در نتیجه کند شدن روند بهبودی جای بخیه
 • سخت شدن دوره ریکاوری یا به هوش آمدن بعد از عمل

البته مصرف قلیان نه تنها بعد از عمل بینی که قبل از عمل بینی نیز دارای محدودیت است. فرایند بیهوشی قبل از عمل افرادی که قلیان مصرف می کنند سخت و زمان بر است.

 

چند روز پس از عمل بینی می توان قلیان کشید :

برای عمل بینی ضروری است که به مدت 3 تا 4 هفته از مصرف قلیان خودداری کرد تا با آمادگی کافی در اتاق عمل حاضر شد. علاوه بر این، قلیون کشیدن بعد از عمل بینی به طور میانگین تا یک ماه ممنوع است.

شاید برخی از افراد راضی به خودداری از مصرف قلیان بعد عمل بینی و یا قبل آن نباشند. این دسته از افراد باید بدانند که قلیان تاثیری منفی در فرم نهایی بینی آنان خواهد داشت. پس اگر به دنبال یک بینی خوش فرم و بدون ایراد هستیم، ضرری است که تمام مراقبت های قبل و بعد از عمل رینوپلاستی را رعایت کنیم.

 

سیگار کشیدن بعد از عمل بینی :

به طور کلی، مصرف هرگونه از دخانیات تا مدتی پس از جراحی بینی مضر است. سیگار کشیدن بعد از عمل بینی نیز از ممونعیت هایی است که توجه به آن ضروری است.

 

عوارض سیگار کشیدن بعد از جراحی بینی :

چرا قبل از عمل نباید سیگار کشید؟ آیا سیگار کشیدن بعد از عمل بینی ضرر دارد؟ اینها سوالاتی هستند که به طور رایج بین متقاضیان عمل بینی که سیگار مصرف می کنند، وجود دارد. با بررسی عوارض سیگار کشیدن بعد از عمل بینی، می توان پاسخ مناسبی برای این سوال ها یافت.

 • سیگار ممکن است در فرم نهایی بینی تاثیر گذاشته و آن را نامتقارن کند.
 • سیگار کشیدن بعد از عمل زیبایی بینی موجب خواهد شد جای زخم و بخیه با سرعت کمتری بهبود یابند و یا حتی از بین نروند.
 • مصرف سیگار ممکن است زمینه بروز خطر در حین بیهوشی باشد.
 • سیگار تاثیر منفی در کیفیت تنفسی فرد دارد و این تاثیر منفی در زمانی که بینی عمل شده باشد، شدت بیشتری خواهد داشت.
 • دود حاصل از سیگار می تواند موجب بروز عفونت در بینی شود.
 • کشیدن سیگار خطر خونریزی بینی عمل شده را تشدید می کند.

 

چند روز پس از عمل بینی می توان سیگار کشید :

به طور میانگین بهتر است از سیگار کشیدن بعد از جراحی بینی به مدت یک ماه پرهیز کرد. پس از اینکه بافت بینی به طور کامل ترمیم شد، مانعی برای مصرف سیگار وجود نخواهد داشت.

علاوه بر این، توصیه می شود از دو هفته قبل از عمل بینی نیز مصرف سیگار را کنار گذاشت. بدون شک با پرهیز از سیگار کشیدن بعد عمل بینی و همچنین قبل عمل بینی، می توان به نتیجه ای ایده آل از فرم بینی دست یافت.

آخرین ویرایش : 1400/03/07

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی