سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

پوزیشن مناسب بعد از عمل بینی

پوزیشن مناسب بعد از عمل بینی

رابطه زناشویی بعد از عمل بینی :

توجه به مراقبت های بعد از جراحی بینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به عبارتی، این مراقبت های بعد از جراحی هستند که نتیجه نهایی عمل بینی را تعیین می کنند. یکی از این مراقبت، بایدها و نبایدهای رابطه زناشویی بعد از عمل بینی است که آگاهی از آنها ضروری است.

 

علل محدودیت در روابط زناشویی بعد از عمل بینی :

جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از حساس ترین جراحی های زیبایی محسوب می شود. از همین رو، توجه به مراقبت های بعد از جراحی بینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به عبارتی، این مراقبت های بعد از جراحی هستند که نتیجه نهایی عمل بینی را تعیین می کنند. یکی از این مراقبت، بایدها و نبایدهای رابطه زناشویی بعد از عمل بینی است که آگاهی از آنها ضروری است.

 

علل محدودیت در روابط زناشویی بعد از عمل بینی

یک سوال رایج و اساسی بین بیمارانی که بینی خود را عمل کرده اند وجود دارد و آن این است که آیا بعد از عمل بینی می توان رابطه جنسی داشت یا نه. در جواب به این سوال باید گفت که بهتر است تا مدتی از ایجاد رابطه جنسی خودداری کرد. محدودیت در روابط زناشویی بعد از عمل بینی علل مشخص و قانع کننده ای دارد.

 

هر آنچه که موجب افزایش هیجان شود، در نتیجه عمل بینی تاثیر منفی خواهد داشت. رابطه جنسی نیز فرایندی است که در آن فرد درگیر هیجانات می شود، بنابراین از انجام آن باید خودداری کرد.

برقراری رابطه جنسی موجب افزایش فشار و جریان خون در بدن می شود. از طرفی، افزایش جریان خون بدن موجب تورم و التهاب صورت و بینی عمل شده می شود. بنابراین پس از عمل بینی، اجرای هر عاملی که موجب افزایش فشار خون می شود، ممنوع است.

 

بدیهی است که رابطه جنسی با تحرک بالایی همراه است. تحرک های غیر قابل کنترل ممکن است موجب بروز برخورد فیزیکی با بینی باشد. بینی که تازه جراحی شده است، به شدت نسبت به ضربه حساس است. برخورد بینی با هر عامل خارجی، حتی با شدت پایین، می تواند موجب کج شدن تیغه بینی شود. خونریزی و التهاب از دیگر نتایج برخورد ناگهانی عامل خارجی با بینی خواهد بود. از همین رو، به افرادی که رینوپلاستی انجام می دهند، توصیه می شود حتی از بوسیدن شریک جنسی خود نیز پرهیز کنند.

 

زمان برقراری رابطه جنسی بعد از عمل بینی :

زمان فرارسیدن رابطه ی زناشویی بعد از عمل بینی ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد. این تفاوت ها به دلیل ویژگی های منحصر به فرد بینی و پوست هر فرد ایجاد می شوند. زمان نزدیکی بعد از عمل بینی را با توجه به انواع بینی می توان در دو دسته مورد بررسی قرار داد.

رابطه جنسی بعد از عمل بینی های استخوانی :

بینی های استخوانی حساسیت کمتری دارند و مستحکم تر از بینی های گوشتی هستند. به طور معمول توصیه می شود افراد دارای بینی استخوانی تا 2 الی 3 هفته بعد از جراحی بینی از برقراری رابطه جنسی پرهیز کنند.

 

رابطه جنسی بعد از عمل بینی های گوشتی :

بینی های گوشتی از حساسیت بالایی برخوردار هستند. این نوع بینی ها استحکام کافی ندارند و ممکن است با کوچکترین عامل تغییر شکل دهند. به افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند، اکیدا توصیه می شود که تا 4 هفته بعد از رینوپلاستی به هیچ عنوان رابطه جنسی برقرار نکنند.

 

پوزیشن مناسب بعد از عمل بینی :

همانطور که گفته شد، ضروری است که رابطه زناشویی بعد از عمل بینی را تا مدت مشخصی تعطیل کرد. اما با به اتمام رسیدن بازه زمانی محدودیت رابطه بعد از عمل بینی، می توان رابطه جنسی را از سر گرفت. با این وجود، لازم است پس از این مدت محدود نیز در انجام رابطه جنسی وسواس به خرج داد. این وسواس به خصوص برای افرادی که بینی های گوشتی داشته اند، بیشتر مورد تاکید است.

 

به طور کلی، پوزیشن مناسب بعد از عمل بینی پوزیشنی است که در آن حداقل فشار به بینی وارد شود. ضروری است از اجرای پوزیشنی که حالت دمر یا پرون دارد، خودداری کرد. رابطه جنسی در این دوران باید با آرامش و با دقت بالایی انجام شود. وجود این وسواس در رابطه زناشویی بعد از عمل بینی تا ترمیم نهایی بافت های بینی لازم است.

آخرین ویرایش : 1400/03/05

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی