سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

روش های عمل بینی

روش های عمل بینی

روش های عمل بینی :

جراحی بینی یکی از فنون پزشکی است که با هدف فرم دادن به بینی و یا ترمیم مشکلات مربوط به بینی به کار گرفته می شود. بدیهی است که فرم بینی تاثیر بسیار زیادی در زیبایی چهره دارد و کسی که از بینی خود ناراضی باشد، قادر است با استفاده از جراحی بینی آن را اصلاح کند. جراحی بینی در علم پزشکی با نام رینوپلاستی شناخته می شود.

 

روش های عمل زیبایی بینی :

انواع روش های عمل بینی را می توان در دو دسته طبقه بندی کرد :

 

جراحی بینی بسته :

یکی از انواع عمل بینی که البته بیشتر در گذشته مورد توجه بود، رینوپلاستی بسته است. در رینوپلاستی بسته برشی روی بینی ایجاد نمی شود. در این روش، تمامی تغییرات با استفاده از سوراخ های بینی اجرا می شود. با وجود اینکه این روش اسکاری از خود بر جای نمی گذارد، اما ایراداتی نیز به همراه دارد. در جراحی بینی بسته، جراح تسلط کافی بر استخوان و غضروف بینی ندارد. در نتیجه، در این روش نمی توان تغییرات عمده ای روی بینی ایجاد کرد.

 

جراحی بینی باز :

یکی دیگر از انواع عمل بینی زیبایی، رینوپلاستی باز است. رینوپلاستی باز از جمله روش های نوین عمل بینی به شمار می رود. در این روش، برشی روی پوست بینی ایجاد شده و پوست روی بینی به طور کامل باز می شود. جراحی بینی باز گرچه برای مدتی اسکار بر جای می گذارد، اما مزایای قابل توجهی دارد. در رینوپلاستی باز جراح به تمام چهارچوب بینی تسلط دارد و می تواند هرگونه تغییرات را روی آن اعمال کند.

 

جراحی بینی برای چه افرادی مناسب است :

همه افرادی که از شکل و فرم بینی خود ناراضی هستند، می توانند با استفاده از رینوپلاستی به بینی مورد نظر خود دست یابند.  البته جراحی بینی صرفا به دلیل زیبایی انجام  نمی گیرد و می تواند اهداف درمانی مختلفی داشته باشد. به طور کلی، جراحی بینی می تواند برای رفع مشکلات زیر مناسب باشد:

 • مشکلات تنفسی
 • پلیپ
 • انحراف بینی
 • قوز روی بینی
 • شکستگی بینی

 

انواع بینی و روش های جراحی انواع بینی :

انواع مختلف بینی را می توان در دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی دسته بندی کرد.

 

روش جدید عمل بینی گوشتی :

بینی های گوشتی از ویژگی های خاصی برخوردار هستند:

 • دارای پوست ضخیم
 • دارای پهنای زیاد در قسمت پایین بینی
 • دارای چربی زیاد در نوک بینی
 • دارای منافذ باز
 • دارای غضروف بزرگ و ضعیف
 • دارای پره های باز

 

عمل بینی های گوشتی به مراتب پیچیده تر و حساس تر از عمل بینی های استخوانی هستند. از همین رو، روش های جدید عمل بینی مناسب ترین نوع عمل برای بینی گوشتی هستند. در روش های جدید عمل بینی سعی بر این است که فرم دهی بینی بدون افزودن بافت جدید یا حذف کردن بافت موجود در بینی انجام شود.

 

در جراحی بینی های گوشتی ضروری است که غضروف بینی تقویت شود تا بینی بعد از عمل به حالت اولیه بازنگردد. بین انواع عمل بینی های گوشتی، رینوپلاستی باز بهترین و بیشترین کاربرد را دارد. در این روش جراح قادر است تغییرات دلخواه را روی بینی پیاده کرده و غضروف بینی را به خوبی تقویت کند.

 

روش جدید عمل بینی استخوانی :

بینی های استخوانی ویژگی هایی مجزایی از بینی های گوشتی دارند:

 • دارای پوست نازک
 • دارای غضروف مستحکم
 • دارای انحرافات استخوانی
 • دارای برجستگی و قوز ناهموار و نامتقارن

بینی های استخوانی از آن جهت که دارای غضروف مستحکمی هستند، عمل ساده تری نسبت به بینی های گوشتی دارند. بین انواع عمل بینی استخوانی، همچنان رینوپلاستی باز رواج بیشتری دارد.

 

مدل های عمل بینی :

انواع مدل های عمل بینی را می توان در سه دسته طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی دسته بندی کرد.

 

عمل بینی طبیعی :

جراحی بینی به مدل طبیعی همانطور که از نام آن پیداست، به بینی شکلی طبیعی و عادی می دهد. در این روش، بینی مطابق با استانداردهای مشخص و با توجه به چهره فرد فرم دهی می شود. مدل بینی طبیعی مناسب ترین روش برای انواع عمل بینی مردانه محسوب می شود.

 

عمل بینی فانتزی :

در مدل بینی فانتزی نوک بینی کاملا بالا، سوراخ های بینی کوچک و فرم بینی نازک است. عمل بینی فانتزی ممکن است موجب بروز مشکلات تنفسی در فرد شود.

 

عمل بینی نیمه فانتزی :

مدل بینی نیمه فانتزی ویژگی های ملایم تری از مدل بینی فانتزی دارد. این مدل برای افرادی که مایل به داشتن بینی عروسکی هستند و نمی خواهند از نظر تنفس درگیر مشکل شوند، مناسب است. عمل بینی نیمه فانتزی را می توان ترکیبی از عمل بینی طبیعی و فانتزی دانست.

 

روش های عمل بینی بدون جراحی :

امروزه با پیشرفت علم پزشکی و زیبایی، انواع مختلفی از روش های جایگزین عمل بینی معرفی شده اند. در این روش ها، می توان بینی را بدون ایجاد برش فرم داد و به زیبایی آن افزود. از جمله جدید ترین روش های عمل بینی بدون جراحی عبارتند از :

 

لیفت بینی با نخ :

در این روش نخ هایی مخصوص با استفاده از ایجاد سوراخ روی بینی، زیر پوست بینی فرستاده می شوند. لیفت با نخ روشی موقت است و برای ماندگاری می تواند هر دو سال یکبار تکرار شود.

 

تزریق فیلر به بینی :

در این روش نوعی ژل سازگار با بدن در نقاط مختلف اطراف و روی بینی تزریق می شود. این روش موقت است و پس از مدتی ژل جذب بدن خواهد شد.

 

پلاسماجت بینی :

پلاسماجت از دیگر روش های عملی بینی بدون جراحی محسوب می شود. در این روش نقاطی از پوست بینی توسط دستگاه پلاسماجت سوزانده شده و کلاژن سازی پوست انجام می گیرد. این روش به خصوص برای از بین بردن چین و چروک روی بینی موثر است.

 

گفتنی است که راه های عمل بینی بدون جراحی تنها برای بینی هایی مناسب است که آنچنان نیازی به تغییر ندارند. از جمله کاربردهای عمل بینی بردن جراحی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اصلاح عدم تقارن روی بینی
 • اصلاح ایرادات پوستی بینی
 • از بین بردن افتادگی بینی
 • اصلاح انحرافات و قوز جزئی بینی

آخرین ویرایش : 1400/03/04

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی