سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

تزریق چربی به گونه

تزریق چربی به گونه

تزریق چربی به گونه :

تزریق چربی یکی از انواع روش های زیبایی است که هدف آن برجسته سازی گونه هاست. همه افرادی که صورتی لاغر دارند و یا حجم گونه های خود را به دلیل کاهش وزن از دست داده اند، می توانند از تکنیک تزریق چربی استفاده کنند. در تزریق چربی به گونه ها، چربی لازم و خالص از سایر نقاط بدن گرفته شده و به ناحیه مورد نظر انتقال داده می شود.

 

آیا تزریق چربی به گونه درد دارد :

تزریق چربی به بدن روشی بدون جراحی است که به صورت سرپایی و بدون بیهوشی انجام می گیرد. در این روش برای کنترل درد حین عمل، از بی حسی موضعی استفاده می شود. این بی حسی، هم در ناحیه استخراج چربی و هم در ناحیه تزریق چربی اعمال می شود. بنابراین در فرایند تزریق چربی به گونه ها، دردی در حین عمل احساس نخواهد شد. بعد از اتمام فرایند تزریق و با از بین رفتن اثرات بی حسی نیز، احساس درد و ناراحتی وجود نخواهد داشت و یا بسیار ناچیز خواهد بود.

 

تزریق چربی به گونه چقدر ماندگاری دارد :

یک سوال متداول بین مراجعه کنندگان وجود دارد و آن این است که تزریق چربی به گونه چقدر دوام دارد. ساخت و ساز بدن هر فرد، ناحیه ای که چربی از آن استخراج شده و نحوه تزریق چربی، سه عامل اصلی تعیین کننده ماندگاری عمل تزریق چربی به گونه ها هستند.

به طور معمول اگر تزریق چربی به گونه ها به درستی انجام شود، تا حدود چندین سال ماندگار خواهد بود. البته این ماندگاری تنها مربوط به بخشی از چربی تزریق شده است. افرادی که مایل هستند حجم چربی گونه ها را در یک میزان حفظ کنند، می بایست حداقل یکبار در سال اقدام به تزریق مجدد چربی کنند.

 

مزایای تزریق چربی به گونه :

برای گونه گذاری و فرم دهی به گونه ها روش های مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال، تزریق ژل و فیلر و همچنین جراحی استخوان گونه، روش های رایج دیگر از گونه سازی هستند. هر یک از این روش ها دارای ویژگی های خاص خود هستند. در این میان، تزریق چربی به گونه یک راهکار مطمئن و ایمن برای گونه سازی محسوب می شود. در ادامه مزایای تزریق چربی به گونه بیان شده اند.

 • استخراج چربی از بدن خود بیمار و انتقال آن به گونه ها موجب می شود پوست دچار حساسیت و آلرژی نشود. همین ویژگی تضمین کننده ایمنی تزریق چربی به گونه هاست.
 • به طور میانگین تا حدود 50 درصد از چربی های تزریق شده به گونه ها ماندگار خواهند بود. این چربی ها همانند سایر بافت های چربی بدن فعال و قابل رشد هستند.
 • با تزریق چربی می توان هرگونه عدم تقارن بین دو گونه را از بین برد.
 • مدت ماندگاری تزریق چربی در مقایسه با تزریق ژل و فیلر بالاست.
 • با تزریق چربی، گونه ها به شکل طبیعی حجیم می شوند.
 • نتایج حاصل از تزریق چربی به گونه، به سرعت و در مدت زمان بسیار کوتاه قابل دسترس است.
 • تزریق چربی به گونه و زیر چشم علاوه بر حجیم سازی گونه، موجب حذف چین و چروک های اطراف چشم نیز خواهد شد.

 

تزریق چربی به گونه چه عوارضی دارد :

رایج ترین عوارضی که ممکن است در پی تزریق چربی به گونه ها بروز کنند عبارتند از:

 • تورم و کبودی موقت
 • احتمال عدم تقارن گونه ها
 • بروز عفونت (در صورت عدم استفاده به موقع از آنتی بیوتیک)
 • جذب چربی های تزریق شده توسط بدن

برخی از عوارض ناشی از تزریق چربی به گونه ها، کاملا طبیعی و گذرا هستند. اما برخی از آنها وابسته به مهارت متخصص و مراقبت های بعد از عمل تزریق می توانند جدی و یا اصلا وجود نداشته باشند. بنابراین لازم است مراقبت های بعد از تزریق چربی به گونه ها را جدی گرفت. مصرف داروهای تجویز شده و عدم اعمال فشار به ناحیه ای که چربی تزریق شده مهمترین مراقبت های بعد از تزریق چربی به گونه ها هستند.

 

قیمت تزریق چربی به گونه :

حجم چربی مورد نیاز برای تزریق، مهارت متخصص زیبایی و تجهیزات کلینیک زیبایی سه عامل اصلی تعیین کننده هزینه تزریق چربی به گونه هستند. تمام اطلاعات لازم در رابطه با تزریق چربی به گونه را می توان با مراجعه به پزشک متخصص دریافت کرد.

آخرین ویرایش : 1400/02/31

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی