سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

نانوفت چیست

نانوفت چیست

نانوفت چیست :

نانوفت روشی مدرن برای تزریق سلول های بنیادی در نواحی مختلف بدن است. در این روش، بافت چربی مورد نیاز از بدن خود فرد استخراج شده و پس از فراوری در نقاط دیگر تزریق می شوند. نانوفت با ویژگی های منحصر به فردی که دارد، توانسته است جایگزینی مناسب برای تزریق ژل، تزریق چربی و سایر جراحی های زیبایی باشد.

 

نانوفت صورت چیست :

تکنیک نانوفت بیشتر از هر چیزی در جوانسازی صورت کاربرد دارد. مهمترین مزیت نانوفت صورت نسبت به سایر روش های جوانسازی، دائمی بودن آن است. در این روش، با تزریق سلول های بنیادی زیر پوست، کلاژن سازی تقویت و تحریک می شود. از جمله کاربردهای نانوفت صورت عبارتند از:

 • از بین بردن لکه
 • از بین بردن کک و مک
 • رفع چین و چروک های صورت
 • افزایش درخشندگی و لطافت پوست

 

نانوفت زیر چشم چیست :

چشم اندامی حساس در بدن انسان است؛ از همین رو انجام هر نوع عمل زیبایی روی آن و اطراف آن به دقت و به ظرافت بالایی نیاز دارد. نانوفت زیر چشم فرایندی است که با هدف رفع گودی و سیاهی زیر چشم و همچنین رفع چروک زیر چشم انجام می گیرد. مراحل تزریق نانوفت برای زیر چشم به شرح زیر است:

 1. استخراج بافت چربی از شکم، پهلو، ران یا باسن
 2. عبور دادن چربی ها از فیلرهای مخصوص و فراوری آنها
 3. تزریق سلول های بنیادی فراوری شده به زیر چشم ها

 

نانوفت مو چیست :

یکی از خاصیت های اصلی سلول های بنیادی، تاثیر آن در تقویت فولیکول مو است. از همین رو، تکنیک نانوفت برای ریزش مو نیز به کار می رود. در فرایند نانوفت مو، ابتدا بافت های چربی استخراج شده و ذوب می شوند. سپس مایع به دست آمده که سرشار از سلول های بنیادی است، در بافت سر تزریق می شود. سلولهای بنیادی تزریق شده به بافت سر مو موجب تقویت رشد مو شده و از ریزش موهای سر پیشگیری خواهند کرد.

گفتنی است که تزریق چربی نانوفت مو، تنها برای ترمیم و بازسازی موها کاربرد دارند. افرادی که به طور کامل فاقد مو هستند، برای انجام نانوفت مو مناسب نیستند.

 

نانوفت جای جوش چیست :

تزریق چربی نانوفت برای جای جوش یک عمل رایج است که امروزه از استقبال بسیار خوبی برخوردار شده است. در این روش با انتقال سلول های بنیادی به زیر بافت پوست، لکه های حاصل از جوش و آکنه از بین رفته و پوست صاف می شود. علاوه بر این، تزریق نانوفت برای جای جوش می تواند هر نوع فرورفتگی های ناهنجار روی پوست را ترمیم می کند.

 

عوارض نانوفت :

نانوفت روشی بی خطر و امن برای جوانسازی پوست محسوب می شود. تاکنون عوارضی جدی و خطرناک از تزریق نانوفت گزارش نشده است. البته عدم بروز عوارض خاص به شرطی فراهم خواهد بود که نانوفت در چهارچوب استاندارد انجام گیرد. به طور کلی، عوارضی که احتمال وقوع آنها بعد از انجام نانوفت وجود دارد عبارتند از:

 • التهاب و تورم که کاملا موقتی هستند و تنها تا چند روز بعد از تزریق نانوفت وجود خواهند داشت.
 • بروز عفونت که در صورت عدم رعایت بهداشت اتفاق می افتد. برای اینکه نانوفت هیچگونه عفونتی در پی نداشته باشد، بهتر است به کلینیک معتبر مراجعه کرد. علاوه بر این، مصرف آنتی بیوتیک بعد از انجام نانوفت از بروز عفونت جلوگیری خواهد کرد.
 • درد و ناراحتی در حین تزریق نانوفت بسیار ناچیز است؛ چراکه این عمل پس از بی حسی انجام می گیرد. اما پس از انجام نانوفت ممکن است فرد احساس درد داشته باشد. این عارضه با مصرف داروهای مسکن قابل حل است.
 • عدم دریافت نتیجه دلخواه از جراحی نانوفت می تواند یکی از عوارض احتمالی باشد. برای جلوگیری از بروز این عارضه، ضروری است که بعد از نانوفت مراقبت های لازم انجام شود. عدم مصرف سیگار، عدم اعمال فشار و عدم انجام فعالیت های سنگین نمونه ای از مراقبت های بعد از نانوفت هستند.

 

تفاوت نانوفت با تزریق چربی :

نانوفت تفاوت های بسیاری با روش هایی همچون تزریق چربی دارد. در تزریق نانوفت هیچگونه عملی برای حجم دهی انجام نمی گیرد و هدف تنها جوانسازی پوست است. در حالیکه تزریق چربی با هدف حجیم سازی اجرا می شود.

در تزریق چربی، بافت های چربی خالص جداسازی شده و در ناحیه مورد نظر تزریق می شوند. اما در تکنیک نانوفت، چربی های استخراج شده فراوری شده و سلول های بنیادی برای تزریق آماده می شوند. این سلول های بنیادی خاصیت کلاژن سازی داشته و به ترمیم و بازسازی می پردازند.

 

هزینه نانوفت صورت :

هزینه نانوفت نسبت به حجم کاری که انجام داده می شود متفاوت است. تزریق نانوفت به هر یک از اندام های مختلف بدن نیز دارای قیمت های مختلفی است. البته به طور کلی، روش نانوفت نسبت به سایر روش های جوانسازی هزینه پایین تری دارد.

آخرین ویرایش : 1400/02/28

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی