سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

پلاسما برای پوست

پلاسما برای پوست

پلاسما و پلاسماتراپی :

پلاسما حالت چهارم از ماده را گویند که در آن ماده از حالت جامد به گاز (تصعید) تبدیل می شود. بنابراین پلاسما گاز یونیزه شده ای است که اتم ها، یون ها، الکترون ها و رادیکال های آزاد را در بر می گیرد. عامل اصلی ایجاد پلاسما حرارت و گرمایی است که به ماده وارد می شود.

یکی از کاربردهای مهم پلاسما در صنعت پزشکی، جوانسازی پوست است. پلاسما تراپی می تواند به دو شیوه پلاسما گرم و سرد انجام شود. تفاوت این دو نوع پلاسما در میزان دمای آنهاست.

 

پلاسما گرم چیست :

پلاسما گرم یکی از روش های پلاسما تراپی است که هدف آن رفع و حذف آسیب های پوستی است. انرژی آزاد شده از پلاسمای گرم طول بلند و قطر کمی دارد. از همین رو، دمای بالای آن در برخورد با پوست کاهش یافته و آسیبی به پوست نمی رساند.

عمق نفوذ پلاسمای گرم کم است و تنها روی سطح پوست تاثیر می گذارد. پلاسما گرم با تصعید لایه سطحی پوست، افتادگی پوست را از بین برده و با تقویت کلاژن سازی موجب جوانسازی پوست می شوند.

 

کاربردهای پلاسما گرم :

  • پلاسمای گرم قابلیت بالایی در رفع افتادگی پلک دارد. گرمای پلاسما موجب تصعید پوست افتاده و شل پلک شده و آن را سفت و جوان می کند.
  • پلاسمای گرم در از بین بردن چین و چروک نقاط مختلف پوست و لیفتینگ آن کاربرد رایجی دارد.
  • با استفاده از تکنیک پلاسمای گرم می توان ضایعات پوستی مانند خال و زگیل را به حالت تصعید درآورده و از بین برد.
  • از گرمایش پلاسما می توان در جهت پاک کردن تاتو یا خالکوبی روی پوست استفاده کرد.
  • لکه هایی که بر اثر جوش، آکنه، سوختگی و یا هر اتفاق دیگر روی پوست ماندگار شده اند را می توان توسط پلاسمای گرم از بین برد.

 

پلاسما سرد چیست :

پلاسما سرد نوع دیگر از روش پلاسما تراپی است که به ترمیم مشکلات پوستی می پردازد. انرژی آزاد شده در پلاسمای سرد دارای طول کم و قطر وسیع است. این پلاسما همانطور که از نام آن پیداست میزان دمای پایینی دارد. 

 

کاربردهای پلاسما سرد :

  • مهمترین کاربرد پلاسمای سرد برای پوست، خاصیت ضدعفونی کنندگی آن است. پلاسمای سرد هر نوع میکروب، قارچ و آلودگی سطحی و عمیق پوست را پاکسازی کرده و از بین می برد.
  • پلاسمای سرد در ترمیم زخم های تازه ناشی از بخیه، سوختگی و پارگی تاثیر بسزایی دارد.
  • پلاسمای سرد می تواند مشکلات جوش و آکنه های فعال پوست را تا میزان قابل توجهی درمان کند.

 

پلاسمای سرد و گرم چگونه انجام می شوند :

پلاسما تراپی یکی از درمان های غیرتهاجمی و بدون جراحی برای جوانسازی پوست است. این روش از درمان با استفاده از دستگاه پلاسما جت انجام می گیرد. امروزه مدرن ترین و پیشرفته ترین دستگاههای پلاسماجت که تولید می شوند، قادر هستند هر دو شیوه پلاسما سرد و گرم را اجرا کنند.

پلاسما تراپی با توجه به شدت آسیب پوستی و حجم کار مورد نیاز ممکن است در یک و یا چند جلسه انجام گیرد. فرایند پلاسما جت گرم یا سرد، هر دو با اعمال بی حسی موضعی همراه است و به طور میانگین در بازه زمانی نیم ساعته انجام می گیرد.

آخرین ویرایش : 1400/02/10

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی