سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

ماسک برای خشکی لب

ماسک برای خشکی لب

ماسک برای خشکی لب :

بدون شک هر فردی در دوران مختلف از زندگی خود، بارها با عارضه خشکی لب رو به رو شده است. پوسته پوسته شدن و خشکی لب علل مختلفی دارد، از جمله شرایط آب و هوایی و یا مصرف سیگار. به نظر می رسد که رایج ترین راهکارهای رهایی از خشکی لب استفاده از ماسک ها و اسکراب ها باشد. به طور کلی، بهترین ماسک برای خشکی لب ماسکی است که با استفاده از لایه برداری پوست لب، لطافت و نرمی خاصی به آن ببخشد.

 

ماسک آلوئه ورا برای خشکی لب :

ژل آلوئه ورا شاید بهترین ماسک طبیعی برای خشکی لب باشد. برای استفاده از مزایای ماسک آلوئه ورا کافیست لب را با مقدار کافی از ژل آلوئه ورا آغشته کرد. آلوئه ورا عمل آبرسانی را انجام داده و آسیب های پوستی لب را برطرف می کند.

 

ماسک عسل برای خشکی لب :

خاصیت عسل در درمان مشکلات پوستی انکار ناپذیر است و اینبار می توان از آب برای رفع خشکی لب استفاده کرد. عسل با خاصیت ضدعفونی کنندگی که دارد، پوست لب را پاکسازی کرده و آن را ترمیم می کند. عسل را می توان با انواع روغن های طبیعی و یا با آب انار ترکیب کرد و بعنوان ماسک خشکی لب مورد استفاده قرار داد.

 

ماسک شکر برای خشکی لب :

شکر خاصیت لایه برداری دارد. مخلوط مساوی شکر و روغن زیتون بهترین ماسک برای از بین بردن خشکی لب خواهد بود. ترکیب شکر با عسل نیز می تواند نوعی ماسک مفید برای خشکی لب باشد.

 

برای استفاده از این نوع ماسک ها، ابتدا باید مخلوط به دست آمده را روی لب ها قرار داد و سپس شروع به ماساژ کرد. این ماساژ باید به آرامی و بدون آسیب رساندن به لب انجام گیرد. پس از ماساژ نیز می بایست لب ها را با آب گرم شست و شو داد.

 

وازلین برای خشکی لب :

وازلین می تواند به عنوان ماسک خانگی برای رفع خشکی لب مورد استفاده قرار بگیرد. آغشته کردن لب ها با وازلین موجب افزایش رطوبت و در نتیجه لطافت پوست لب می شود.

 

روغن های طبیعی برای خشکی لب :

روغن های طبیعی به طور مداوم برای درمان مشکلات خشکی پوست توصیه می شوند. روغن های طبیعی انواع مختلفی دارند که از رایج ترین آنها می توان به روغن بادام، روغن زیتون، روغن کرچک و روغن نارگیل اشاره کرد. هر یک از روغن های طبیعی به تنهایی می توانند به عنوان ماسک برای خشکی لب به کار گرفته شوند.

استفاده از روغن های طبیعی برای برطرف کردن خشکی لب بسیار ساده است و همین ویژگی موجب محبوبیت آنها شده است. به طور کلی، استفاده مداوم از روغن های طبیعی برای لب، بهترین ماسک برای جلوگیری از خشکی لب خواهد بود.

 

ماسک جوش شیرین برای خشکی لب :

با مقداری جوش شیرین می توان بدون دردسر یک ماسک خانگی برای خشکی لب ساخت. کافیست مقداری جوش شیرین را با چند قطره آب مخلوط کرد تا خمیر مورد نظر به دست آید. این خمیر را باید روی لب ها قرار داد و با یک مسواک بسیار نرم به آرامی لب ها را ماساژ داد. جوش شیرین پوسته های اضافی روی لب را از بین برده و آن را صاف و نرم می کند.

 

ماسک گلیسیرین برای خشکی لب :

جهت تهیه ماسک برای خشکی دور لب و روی لب می توان از مخلوط گلیسیرین با چند قطره لیمو استفاده کرد. با مالیدن این مخلوط روی لب، لب ها شادابی و لطافت خود را حفظ خواهند کرد.

 

ماسک ماست و کیوی برای خشکی لب :

ماست و کیوی در کنار هم به عنوان یک ماسک خشکی لب شناخته شده اند. برای تهیه این ماسک یک قاشق غذا خوری ماست با یک قاشق غذا خوری کیوی له شده ترکیب  شده و روی لب قرار داده می شود.

 

ماسک گل رز و شیر برای خشکی لب :

ماسک گل رز و شیر یک ماسک ملین برای رفع خشکی و افزایش لطافت لب است. در این ماسک، چند گلبرگ از گل رز داخل شیر خرد می شود و به مدت حداقل 5 ساعت خیس می خورد. خمیر بدست آمده از این مخلوط را می بایست حدود 20 دقیقه روی لب قرار داد و سپس شست.

 

ماسک خیار برای خشکی لب :

قرار دادن خیار روی پوست، موجب آبرسانی به لب و در نتیجه بهبود خشکی لب می شود. خیار در حفظ شادابی و تقویت پوست صورت و لب بسیار کارساز است.

 

ماسک زردچوبه و شیر برای خشکی لب :

از ترکیب زردچوبه با مقداری شیر خمیری به دست می آید که برای درمان خشکی لب موثر است. این خمیر کافیست 5 دقیقه روی لب ها استراحت کند.

 

گفتنی است که تاکنون روش های طبیعی و غیرطبیعی متعددی برای برطرف کردن مشکل خشکی لب ارائه شده است. استفاده از ماسک های خانگی خشکی لب، ترجیح بیشتری نسبت به ماسک های شیمیایی دارد. چراکه لب ها پوست لطیف و نازکی دارند و ممکن است در مقابل برخی از محصولات شیمیایی حساس و آسیب پذیر باشند.

آخرین ویرایش : 1400/02/10

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی