سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

مراقبت های بعد از بوتاکس

مراقبت های بعد از بوتاکس

مراقبت های بعد از بوتاکس :

 

حمام رفتن بعد از بوتاکس :

تزریق بوتاکس روشی رایج برای جوانسازی و حذف چروک پوست است. نتیجه حاصل از بوتاکس زمانی مورد قبول خواهد بود که اولا به درستی انجام شود و ثانیا به مراقبت های بعد از انجام آن توجه ویژه شود. یکی از مهمترین مراقبت های بعد از بوتاکس، در رابطه با نحوه استحمام است. حمام رفتن بعد از بوتاکس مقررات خاص خود را دارد و نباید نسبت به آن سهل انگار بود.

 

نحوه حمام رفتن بعد از بوتاکس :

مهمترین دلیل حساسیت حمام رفتن بعد از بوتاکس، احتمال جابه جایی ژل تزریق شده زیر پوست است. البته این محدودیت کوتاه مدت است و جای نگرانی ندارد. مهمترین شرایط استحمام بعد از بوتاکس به شرح زیر است :

  • بهتر است تا 24 ساعت بعد از بوتاکس از شست و شوی صورت و بدن خودداری کرد.
  • حمام کردن بعد از بوتاکس می بایست با دمای پایین آب انجام گیرد.
  • ضروری است که هنگام استحمام از برخورد آب داغ با پوست صورت اجتناب کرد.
  • ماندن در حمام بخار بعد از تزریق بوتاکس ممنوع است.
  • بهتر است زمان استحمام کوتاه باشد.
  • در طول استحمام و شست و شوی صورت نباید هیچگونه فشاری به ناحیه تزریق ژل وارد شود.

تمامی محدودیت هایی که در رابطه با استحمام بعد از بوتاکس وجود دارد، گذرا و موقتی هستند. بنابراین هر فردی بعد از یک الی دو روز تزریق بوتاکس، محدودیتی خاصی در نحوه حمام کردن نخواهد داشت. با پزشکتان مشورت کنید.

 

خوابیدن بعد از بوتاکس :

نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس به اندازه چگونگی استحمام بعد از بوتاکس دارای اهمیت است. بهتر است تا 4 ساعت بعد از بوتاکس از خوابیدن و همچنین دراز کشیدن اجتناب کرد. بهترین شکل خوابیدن بعد از بوتاکس دراز کشیدن به پشت است. به عبارت دیگر، خوابیدن به پهلو و یا دمر بعد از بوتاکس اکیدا ممنوع است.

 

رعایت نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس تا چند روز ضروری است. در غیر این صورت، ژل تزریق شده حرکت کرده و اثرات منفی به همراه خواهد داشت. علاوه بر این، توصیه می شود تا چند روز بعد از بوتاکس، از خوابیدن و دراز کشیدن به مدت طولانی اجتناب کرد. با پزشکتان مشورت کنید.

 

آرایش بعد از بوتاکس :

آرایش بعد از بوتاکس نباید سنگین باشد. اعمال فشار روی صورت در هنگام آرایش نیز ممنوع است.

 

ورزش بعد از بوتاکس :

لازم است فعالیت های سنگین ورزشی تا چند روز بعد از بوتاکس متوقف شود.

 

پوشش بعد از بوتاکس :

پوشاندن روی بوتاکس با کلاه یا هدبند تاثیرات منفی به همراه خواهد داشت.

 

لمس کردن بعد از بوتاکس :

ضروری است از لمس و ماساژ نواحی که مورد تزریق ژل قرار گرفته اند، خودداری کرد.

 

مصرف الکی و سیگار کشیدن بعد از بوتاکس :

لازم است از مصرف الکل و سیگار بعد از بوتاکس اجتناب کرد.

 

میزان ماندگاری بوتاکس :

بوتاکس روشی موقت برای جوانسازی پوست است و برای ماندگاری آن لازم است حدود هر سه ماه یکبار مجدد تکرار شود.

 

چند ساعت بعد از بوتاکس می شود ماهیچه ها را تکان داد :

زمانی که بوتاکس انجام می گیرد، ماهیچه ها و عضلات بی حس و کم تحرک می شوند. یکی از سوالات رایج بین افراد این است که تا چند ساعت بعد از بوتاکس می توان ماهیچه ها را تکان داد. به این دسته از افراد توصیه می شود که تا دو روز بعد از بوتاکس بهتر است پوست و عضلات را لمس نکنند و اجازه دهند بوتاکس خود به ترمیم پوست و ماهیچه ها بپردازد. تمامی حساسیت های پوستی و ماهیچه ای بعد از بوتاکس کاملا موقتی هستند.

 

عوارض بوتاکس :

تزریق بوتاکس اگر توسط فرد متبحری انجام گیرد، عوارض جانبی خاصی به همراه نخواهد داشت. مهمترین عوارضی که احتمال وقوع آنها بعد از تزریق بوتاکس وجود دارد، دو نوع هستند :

 

افتادگی پلک بعد از بوتاکس :

افتادگی پلک یکی از نادرترین عوارض بوتاکس است که تنها درصد کمی از افراد دچار آن می شوند. در افتادگی پلک، نوعی عدم تقارن در پلک ها ایجاد می شود که در چهره فرد تاثیرگذار است. افتادگی پلک پس از بوتاکس، به علت حرکت ژل تزریقی به سمت پلک اتفاق می افتد.

 

بالا رفتن ابرو بعد از بوتاکس :

بالا رفتن بی رویه ابرو بعد از بوتاکس زمانی اتفاق می افتد که تزریق ژل در اطراف ابرو انجام گیرد. این عارضه به دلیل تزریق نامناسب و نامتوازن ژل، توسط متخصص زیبایی پیش می آید. ایرادات عدم تقارن ابروها در تزریق بوتاکس با مراجعه به متخصص قابل اصلاح هستند.

مشکلات ایجاد شده در ناحیه پلک ها و ابروها بعد از بوتاکس موقتی هستند و به مرور از بین خواهند رفت. البته این دو عارضه ممکن است تا سه ماه ماندگاری داشته باشند. علاوه بر این، بوتاکس می تواند عوارض احتمالی دیگری نیز داشته باشد، مانند دوبینی، خشکی چشم، اشک ریزش، حساسیت به نور و ضعف عضلانی.

آخرین ویرایش : 1400/02/08

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی