سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

رفع تیرگی زیر بغل

رفع تیرگی زیر بغل

رفع سیاهی زیر بغل :

لطافت و حساسیت پوست زیر بغل، زمینه آسیب دیدگی این قسمت از بدن را فراهم می کند. تیرگی زیر بغل یک مشکل شایع بین افراد است که به دلیل تعریق زیاد، تراشیدن مو با تیغ، تجمع سلول های مرده و... بروز می کند. به دلیل اهمیت بالای این مشکل، راهکارهای مختلف و متنوعی برای سیاهی زیر بغل ارائه شده است که می توان از آنها استفاده کرد.

 

رفع سیاهی زیر بغل با خمیردندان :

خمیر دندان حاوی موادی است که آن را در حذف سیاهی زیر بغل موثر می کند. برای رفع سیاهی زیر بغل با خمیر دندان، کافیست دو یا سه بار در روز، مقداری از آن را به مدت ده دقیقه روی پوست زیر بغل قرار داد.

 

رفع تیرگی زیر بغل با جوش شیرین :

خمیر به دست آمده از مقدار کمی آب و جوش شیرین برای زیر بغل معجزه می کند. این خمیر می تواند پوست زیر بغل را لایه برداری کرده و تیرگی آن را تا میزان قابل توجهی از بین ببرد. بدیهی است که برای رسیدن به نتیجه رضایت بخش، این عمل باید تا رفع سیاهی کامل زیر بغل تکرار شود.

 

رفع تیرگی زیر بغل با حنا :

حنا در روشن سازی نقاط مختلف از پوست بدن تاثیر بی نظیری دارد. برای رفع تیرگی زیر بغل، لازم است مقداری حنا را با آب مخلوط کرده و به مدت نیم ساعت به آن استراحت دهیم. سپس این ترکیب را روی زیر بغل قرار داده و پس از 10 دقیقه بشوییم. به ترکیب حنا و آب می توان کمی ماست نیز افزود.

 

رفع سیاهی زیر بغل با سیب زمینی :

خواص اسیدی سیب زمینی، آن را به یک لایه بردار طبیعی پوست تبدیل کرده است. یک ورقه نازک از سیب زمینی را می توان روی زیر بغل قرار داد و از خاصیت سفیدکنندگی آن بهره برد. علاوه بر این، می توان از سیب زمینی رنده شده نیز استفاده کرد. البته رفع تیرگی زیر بغل با سیب زمینی زمانی کارساز خواهد بود که به طور مداوم و در چند نوبت انجام گیرد.

 

رفع سیاهی زیر بغل با زردچوبه :

زردچوبه خاصیت روشن کنندگی دارد و می تواند رنگدانه های تیره زیر بغل را از بین ببرد. با ترکیب برابر از زردچوبه و شیر و عسل خمیری به دست می آید که در رفع سیاهی زیر بغل موثر است. این خمیر باید یک یا دو بار در هفته روی زیر بغل مالیده شده و پس از 15 دقیقه با آب گرم شسته شود.

 

رفع سیاهی زیر بغل با سرکه سیب :

سرکه سیب به عنوان یک پاک کننده و رفع کننده سیاهی زیر بغل شناخته می شود. سرکه سیب را باید با آرد برنج مخلوط کرد تا خمیری مناسب به دست آید. سپس این خمیر را به مدت 15 دقیقه روی ناحیه مورد نظر قرار داد و با آب گرم شست.

 

رفع سیاهی زیر بغل با لبو :

لبو یا چغندر تاثیر چشمگیری در زیبایی و شفافیت پوست دارد. برای رفع سیاهی زیر بغل با لبو، می توان آن را رنده کرد و سپس به مدت 15 الی 20 دقیقه روی این ناحیه قرار داد. برای اینکه چغندر تاثیر بیشتری در رفع تیرگی پوست داشته باشد، می توان آن را با یکی از مواد ماست، مایونز و روغن طبیعی ترکیب کرد.

 

رفع سیاهی زیر بغل با الوورا :

آلوئه ورا همیشه در جهت پاکسازی و روشن سازی پوست کاربرد داشته است. جهت رفع سیاهی زیر بغل با آلوئه ورا، کافیست مقداری از این ژل را به مدت 20 دقیقه روی پوست زیر بغل قرار داد.

 

رفع سیاهی زیر بغل با زعفران :

زعفران یک روشن کننده قوی است و توانایی بالایی در پاکسازی آلودگی دارد. از ترکیب زعفران و شیر خمیری به دست می آید که می توان آن را در جهت زدودن سیاهی زیر بغل مورد استفاده قرار داد. این محلول بهتر است مدت زمان زیادی (حدود 8 تا 10 ساعت) روی پوست بماند تا تاثیرگذاری بالایی داشته باشد.

 

رفع سیاهی زیر بغل با لیزر :

اگر به دنبال یک راهکار قطعی برای رفع سیاهی زیر بغل باشیم، لیزر درمانی بهترین گزینه خواهد بود. لیزر علاوه بر از بین بردن موهای زائد زیر بغل، قادر است پوست این ناحیه را سفید و شفاف کند. لیزر، راهکاری ماندگار و دائمی برای رفع سیاهی زیر بغل است.

آخرین ویرایش : 1400/02/04

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی