سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

آر اف چیست

آر اف چیست

آر اف چیست :

آر اف (rf) یا رادیو فرکانس یکی از روش های رایج برای درمان غیر تهاجمی آسیب های پوستی است. این روش برای جوانسازی، رفع افتادگی و لیفتینگ پوست مورد استفاده قرار می گیرد. درمان به وسیله آر اف با توجه به حجم مشکلات پوستی نیاز به تعداد جلسات گوناگونی دارد. عدم درگیری با عوارضی خاص بعد از آر اف، مهمترین مزیت این روش محسوب می شود.

 

کاربرد آر اف :

دستگاه آر اف با قابلیت هایی که دارد می تواند کاربردهای متفاوتی در زمینه زیبایی داشته باشد. در ادامه برخی از مهمترین کاربردهای آر اف شرح داده شده است.

 

آر اف برای لاغری :

توانایی آر اف برای لاغری صورت از مهمترین مزایای آن است. امواج رادیوفرکانسی با تخریب چربی های زیر پوست صورت موجب دفع آنها می شوند. بدین ترتیب، افراد می توانند برای حذف چربی های تجمع یافته در نواحی مختلف صورت از جمله گونه و غبغب از روش آر اف استفاده کنند.

 

آر اف برای لک صورت :

آر اف می تواند لک های حاصل از جوش، آکنه، نور آفتاب، اسکار، پارگی، سوختگی و.. را از بین ببرد.

 

آر اف برای درمان تعریق :

درمان تعریق زیربغل یکی دیگر از کاربردهای موثر آر اف است. آر اف می تواند معضل تعریق زیربغل را از بین ببرد.

 

آر اف برای جوش صورت :

آر اف علاوه بر درمان جای جوش، قادر به برطرف کردن مشکل جوش های فعال نیز است. جوش هایی که بر اثر چربی صورت آشکار می شوند، می توانند به وسیله آر اف درمان شوند.

 

آر اف برای سفت کردن پوست صورت :

آر اف افتادگی و شل شدگی پوست را برطرف کرده و پوست را سفت و جوان می کند.

 

جوانسازی با آر اف چگونه انجام می شود :

آر اف صورت برای جوانسازی هر نقطه از صورت از جمله اطراف چشم، پیشانی، گونه ها، اطراف لب و گردن کاربرد دارد. در ادامه مختصری از فرایند آر اف پوست صورت ارائه شده است:

 1. اعمال بی حسی موضعی روی ناحیه مورد نظر
 2. انتقال انرژی rf درون پوست به واسطه وارد کردن کیت سوزنی آر اف داخل پوست
 3. تحریک کلاژن سازی در بافت های پوستی، تقویت جریان خون و تخریب سلول های چربی
 4. خارج کردن کیت سوزنی آر اف از پوست
 5. استفاده از پمادهای ترمیم کننده

نتیجه نهایی به دست آمده از فرایند آر اف را می توان پس از حدود سه هفته به وضوح مشاهده کرد.

 

تفاوت RF معمولی با RF فرکشنال :

تفاوت اصلی آر اف معمولی و فرکشنال در کیفیت و کارایی دستگاه مورد نظر است. به طور کلی، آر اف فراکشنال نوعی پیشرفته تر و مدرن تر از آر اف معمولی محسوب می شود. دستگاه RF فراکشنال هر نوع کمبودهای دستگاه RF معمولی را برطرف کرده و با قابلیت بالاتری کار می کند. به همین علت است که امروزه آر اف فراکشنال نظرات بیماران بسیاری را به خود جلب کرده است.

 

تفاوت آر اف با سایر روش های جوانسازی پوست :

تاکنون روش های متعددی برای جوانسازی و جلوگیری از پیری پوست به کار گرفته شده اند. هر یک از این روش ها گرچه هدف مشترکی دارند، اما از ویژگی های منحصر به فردی برخوردارند. تفاوت اصلی روش های جوانسازی پوست، در عمق نفوذ هر یک از آنها بر پوست است. در ادامه مهمترین تفاوت RF با دو روش رایج جوانسازی پوست یعنی میکرونیدلینگ و هایفو ارائه شده است.

 

تفاوت میکرونیدلینگ با آر اف :

در میکرونیدلینگ جوانسازی پوست به وسیله ورود سوزن های باریک و ریز داخل پوست انجام می گیرد. در این روش لایه سطحی پوست کمی آسیب می بیند. از همین رو، آر اف در مقایسه با میکرونیدلینگ از دوران نقاهت کمتری برخوردار است. میکرونیدلینگ برای درمان مشکلات سطحی پوست موثر است.

 

آر اف بهتر است یا هایفو :

عمق نفوذ گرما در روش آر اف تا لایه درم پوست است. در مقابل، هایفو قادر است از لایه رویی پوست (اپیدرم)، لایه درم و حتی لایه هیپودرم نیز عبور کرده و وارد لایه SMAS شود. هایفوتراپی بر خلاف آر اف، می تواند در یک جلسه انجام گرفته و به نتیجه برسد. بنابراین، در جواب به این سوال که آیا آر اف بهتر است یا هایفو، باید دید پوست چقدر نیاز به ترمیم دارد.

 

قیمت آر اف :

معیارهای تعیین کننده قیمت آر اف عبارتند از :

 • موقعیت مکانی کلینیک زیبایی
 • تجربه متخصص زیبایی
 • تعداد جلسات مورد نیاز
 • طول بازه زمانی هر جلسه
 • حجم مشکلات پوستی

آخرین ویرایش : 1400/02/01

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی