سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

آموزش ماساژ صورت با روغن زیتون

آموزش ماساژ صورت با روغن زیتون

ماساژ صورت با روغن زیتون :

روغن زیتون یکی از بهترین روغن های گیاهی است که علاوه بر مصارف غذایی دارای مصارف آرایشی و بهداشتی نیز می باشد. امروزه استفاده ی موضعی از روغن زیتون برای بهره‌مندی از خواص آن برای پوست و مو به وفور دیده می شود. در روغن زیتون ویتامین ‌های زیادی همچون ویتامین  A، ویتامین  E، ویتامین D و ویتامین K و همچنین مقادیر زیادی آنتی ‌اکسیدان وجود دارد که تمامی آن ها برای پوست و مو بسیار مفید و موثر می باشند. آنتی‌اکسیدان موجود در روغن زیتون قادر است تا از پوست در برابر رادیکال‌های آزاد سرطان‌زا محافظت نماید. در ادامه قصد داریم در خصوص فوائد ماساژ صورت با روغن زیتون صحبت نماییم :

 

فواید ماساژ صورت با روغن زیتون :

یکی از موارد مصرف روغن زیتون استفاده از آن در انواع ماساژ است. حرکات منظم و منسجمی‌ که درنهایت منجر به بهبود عملکرد اعضا می ‌شود. تاثیر ماساژ صورت با روغن زیتون به قدری است که در طب سنتی بارها به این موضوع اشاره شده است و علاوه بر آن امروزه متخصصین زیبایی نیز همواره ماساژ صورت با روغن زیتون خوراکی را به افراد توصیه می نمایند.

 

لکه‌های پوستی، التهاب، جوش و آکنه و دیگر مشکلات پوستی به کمک خواص روغن زیتون برطرف خواهند شد. ماساژ صورت با روغن زیتون برای چاقی نیز موثر است و لاغری صورت را از بین می برد. روغن زیتون برای از‌بین ‌بردن سلول‌های مرده پوست و جایگزین کردن سلول‌های جدید کارآیی بسیاربالایی دارد و برای نرم‌ شدن و حفظ رطوبت پوست بسیار کمک‌ کننده است. آن دسته از افرادی که از مشکل خشکی پوست رنج می برند به راحتی با استفاده از روغن زتون می توانند به نرم شدن پوست خود کمک نمایند.

 

آموزش ماساژ صورت با روغن زیتون :

طرز ماساژ صورت با روغن زیتون بدین شکل است که قبل از هر چیزی باید در ابتدا دست ها و همچنین صورت به طور کامل شسته شوند و هر گونه آلودگی از روی آن ها پاک شود. پس از شست شوی دست ها و صورت باید مقداری روغن زیتون را روی کف دست ریخته و مالش داد. به هنگام مالش دست ها به یکدیگر روغن گرم می شود و این گرما کمک می کند تا گردش خون در پوست افزایش پیدا کند.

 

ماساژ صورت با روغن زیتون را بهتر است که از مرکز پیشانی شروع کنید و به تدریج به سمت بالا ماساژ دادن را ادامه دهید. توجه داشته باشید که چشم هایتان در طول ماساژ بسته باشد و چندین بار در حین ماساژ باید نفس عمیق بکشید تا احساس آرامش بیشتری در طول ماساژ دریافت کنید. این کار را 8 تا 9 بار تکرار کنید.

 

با استفاده از انگشت حلقه و در جهت عقربه های ساعت اطراف چشم و پلک ها را ماساژ بدهید. این کار را 4 تا 5 بار تکرار کنید.

 

حال نوبت به ماساژ دادن بینی می رسد. ماساژ بینی را از روی پل بینی و از پایین به بالا شروع کنید و بعد کناره های بینی رو به سمت بالا ماساژ بدهید. این کار را 6 الی 7 بار تکرار نمایید.

 

برای ماساژ دادن قسمت گونه باید از سه انگشت استفاده کنید. انگشت هایتان را با فاصله روی گونه ها قرار داده و بعد انگشت ها را به آرامی به سمت گوش و خط رویش موها ببرید. این کار را 4 تا 5 بار تکرار کنید.

 

در مرحله بعد باید اطراف دهان را ماساژ دهید. ماساژ دادن اطراف لب ها باید با دو انگشت و به شکل دایره ای در دور تا دور لب انجام شود. این کار را 4 تا 5 بار تکرار کنید.

 

در مرحله آخر باید به سراغ ماساژ دادن گردن بروید و به هیچ عنوان این مرحله را فراموش نکنید زیرا چین و چروک و آثار پیری بیشتر از هر چیزی بر روی پوست گردن نمایان می شود. ماساژ گردن را هم باید از پایین گردن شروع کرده و تا بالا ادامه بدهید. این کار را 8 تا 9 بار تکرار کنید.

آخرین ویرایش : 1400/01/27

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی