سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

جراحی پرینورافی چیست

جراحی پرینورافی چیست

جراحی پرینورافی چیست :

زیبایی ظاهری ناحیه واژینال بسیار حائز اهمیت است چرا که در لذت بردن از رابطه ی زناشویی تاثیرات بسیاری دارد. اکثر بانوان به دلیل عواملی همچون بارداری، زایمان و شرایط مربوط به آن دچار افتادگی و یا حتی پارگی ناحیه پرینه در حد فاصل مقعد و واژن می شوند که سبب ایجاد عارضه ناخوشایند و دردناکی برای یک زن می شود و به همین دلیل تاکنون تکنیک ها و روش های گوناگون بسیاری برای زیبایی واژن ارائه شده اند که یکی از آن ها جراحی پرینورافی است. در ادامه ی مطلب قصد داریم در خصوص این جراحی بیشتر صحبت نماییم :

 

پرینورافی یعنی چه :

پرینه در اصل یک کلمه فرانسوی است که به بین ناحیه تناسلی و مقعد گفته می‌شود. پارگی در قسمت پرینه برای آن دسته از بانوانی که زایمان طبیعی  انجام داده اند یک امر کاملا طبیعی است. پارگی در پرینه می ‌تواند درجات متفاوتی داشته باشد و در خیلی از موارد به خودی خود درمان می‌ شود ولی با توجه به این موضوع که نقش بسیار موثری را در رابطه جنسی دو طرف ایجاد می کند.

در مواردی باید حتما جراحی پرینورافی انجام شود. پرینورافی یک جراحی زیبایی و ترمیمی می ‌باشد که در این جراحی اندازه دهانه واژن به حالت قبل برگردانده می شود و بدین ترتیب رضایت زیادی را در رابطه ی جنسی به وجود می آورد. 

 

جراحی پرینورافی چگونه انجام می شود :

عمل جراحی پرینورافی واژن تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی صورت می گیرد. پس از اعمال بی حسی فرد جراح با تخصص و مهارت بالای خود جداره های پشتی واژن را که مقداری شل و باز شده اند را به یک دیگر نزدیک و متصل می کند و بدین ترتیب سایز داخلی واژن کاهش پیدا می نماید.  

 

نکته ی قابل توجه آنکه جراحی پرینورافی تا عمق واژن پیش نمی رود و حداکثر تا حدود 2 الی سانتی متری واژن وارد می شود. مدت زمان این جراحی چیزی در حدود 1 تا 2 ساعت می باشد. از مزیت های بزرگ این جراحی آن است که بهبودی به سرعت رخ می دهد و فرد پس از گذشت مدت زمان کوتاهی می تواند مانند روال قبل فعالیت های خود را انجام دهد.  

 

مزایای جراحی پرینورافی :

  1. یکی از مهم ترین مزایای انجام این جراحی آن است که سبب افزایش اعتماد به نفس بانوان می شود.
  2. این جراحی دوره نقاهت کوتاهی دارد و بیمار به سرعت می تواند به زندگی و روال عادی خود برگردد.
  3. از مزایای دیگر این جراحی ان است که در حین جراحی پرینورافی فرد می تواند عمل روشن سازی واژن و تزریق ژل به واژن را نیز انجام دهد.

 

عوارض جراحی پرینورافی :

 

سرگیجه و حالت تهوع بعد از پرینورافی :

سرگیجه و حالت تهوع جزو عوارض های رایجی می باشد که ممکن است در طی یک یا دو روز پس از جراحی پرینورافی دیده شود. نکته ی قابل توجه آنکه احساس سرگیجه و حالت تهوع کاملا موقتی بوده و به علت اثرات داروهای بیهوشی است.

 

درد بعد از جراحی پرینورافی :

احساس درد در حول ناحیه جراحی ممکن است بلافاصله پس از رفتن تاثیر داروی بی حسی یا بیهوشی حس شود که به راحتی با مصرف داروهای مسکن تجویز شده از سوی دکتر قابل کنترل می باشد.

 

خونریزی بعد از جراحی پرینورافی :

استفاده از بخیه های جذبی کوچک ممکن است موجب عوارضی همچون خونریزی شود که به دلیل انجام فعالیت های سنگین رخ می دهد و به همین علت اکیدا توصیه می شود که تا 2 تالی 3 روز به طور کامل استراحت کرده و از انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید. علاوه بر آن برای جلوگیری از خونریزی بهتر است که برای حداقل 10 روز قبل و پس از انجام جراحی پرینورافی از مصرف داروهای ضد انعقاد خون مثل آسپیرین خودداری فرمایید. که این موضوع باید با مشورت پزشکتان انجام شود.

 

عفونت بعد از جراحی پرینورافی :

به وجود آمدن عفونت پس از جراحی به طور معمول به علت عدم رعایت دستورات و یا عدم مصرف داروهای تجویز شده از سوی دکتر است. اگر فرد به بیماری هایی همچون دیابت نیز مبتلا باشد  خطر ابتلا به عفونت افزایش پیدا می نماید. علائم التهاب یا عفونت به طور معمول به صورت تغییر شکل زخم، باز شدن زخم یا تب است که بهتر است در صورت مشاهده این موارد حتما به پزشک مربوطه مراجعه کنید تا اقدامات لازم برای بهبود اینگونه مشکلات صورت گیرد.  

 

هزینه جراحی پرینورافی :

جراحی پرینورافی یک جراحی زیبایی محسوب می شود و به همین علت هزینه های آن به هیچ عنوان تحت پوشش بیمه قرار نخواهد گرفت. هزینه ی این عمل را نمی توان به طور دقیق برآورد کرد چرا که تحت تاثیر عوامل بسیاری قرار می گیرد. عواملی همچون دستمزد جراح،‌ موقعیت مکانی مطب جراح مربوطه ،‌ تعداد دفعات مراجعه به مطب و نوع بیمارستان محل جراحی از لحاظ دولتی یا خصوصی بودن همگی عواملی هستند که در نهایت در هزینه ی کل تاثیر گذار هستند.

 

از آنجا که ناحیه تناسلی منطقه حساس و بسیار مهمی برای هر بانویی به حساب می آید بهتر است که در انتخاب جراح زیبایی برای انجام این عمل نهایت دقت و توجه صرف شود تا بهترین جراح برای این کار انتخاب شود.

آخرین ویرایش : 1400/01/27

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی