سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

لیزر اربیوم چیست

لیزر اربیوم چیست

لیزر اربیوم :

بدون شک هر کسی می خواهد پوستی صاف و بدون لکه و چین و چروک داشته باشد. امروزه روش های شیمیایی و غیرشیمیایی متنوعی برای جوانسازی پوست تبلیغ می شوند. اما یک روش مطمئن برای رفع چین و چروک و آسیب های پوستی وجود دارد و آن لیزر اربیوم است. با ما همراه باشید تا با بایدها و نبایدهای لیزر اربیوم آشنا شویم.

 

لیزر اربیوم یاگ چیست :

لیزر اربیوم روشی برای جوانسازی پوست است که در آن از عمل لایه برداری استفاده می شود. در این روش، بر اثر تخریب لایه سطحی پوست، عمل کلاژن سازی انجام گرفته و بافت آسیب دیده پوست ترمیم می شود.

 

لیزر اربیوم چگونه است :

لیزر ابریوم چیه : در لیزر اربیوم فراکشنال یاگ، اشعه ای از نور روی پوست تابیده می شود. نور تابیده شده توسط آب موجود در پوست تبخیر شده و به انرژی گرمایی تبدیل می شود. در نهایت، انرژی گرمایی موجب پوسته پوسته شدن و لایه برداری پوست می شود. پس از اینکه لایه های رویی پوست تخریب شدند، پوست جدید رشد کرده و جایگزین لایه های فرسایشی پوست می شود.

 

لیزر ابریوم برای چه پوست هایی مناسب است :

لیزر اربیوم در درمان بسیاری از آسیب های پوستی موثر است. همین ویژگی آن باعث شده افراد بسیاری برای درمان مشکلات پوستی خود به لیزر اربیوم روی آورند. در ادامه، برخی از کاربردهای لیزر اربیوم صورت و سایر نقاط بدن ارائه شده است :

 • درمان لکه ها و تیرگی پوست
 • درمان جای جوش و آکنه روی پوست
 • از بین بردن جای زخم و اسکار
 • درمان ضایعات پوستی مانند خال و زگیل
 • حذف چین و چروک روی پوست
 • درمان افتادگی پوست
 • درمان لکه های کک و مک
 • از بین بردن رنگدانه های ناهمگون روی پوست

 

رفع جای جوش و آکنه با لیزر اربیوم، یکی از دلایل اصلی محبوبیت آن است. لیزر اربیوم برای جای جوش می تواند لکه های قهوه ای باقیمانده روی پوست را از بین ببرد و پوست را صاف و شفاف کند. لیزر اربیوم برای اسکار نیز کاربرد فراوانی دارد. اسکارهای پوست ناشی از بخیه، زخم، سوختگی و پارگی با استفاده از لیزر اربیوم یاگ قابل رفع هستند.

 

مزایا و معایب لیزر اربیوم :

مهمترین مزیت لیزر اربیوم درمان موثر و قابل اطمینان آن است. از طرفی، طول زمان رسیدن به نتیجه درمان توسط لیزر اربیوم کوتاه تر از سایر روش هاست. علاوه بر این، ماندگاری لیزر اربیوم طولانی مدت است و بدون نیاز به بیهوشی انجام می گیرد.

 

کنار این مزیت ها، لیزر اربیوم ممکن است با عوارضی نیز همراه باشد. قرمزی، التهاب و خون مردگی در پوست از جمله مهمترین و رایج ترین عوارض لیزر اربیوم محسوب می شوند. این نوع از عوارض برای رفع شدن نیاز به گذر زمان دارند. زمانی که کلاژن سازی شروع شده و پوست ترمیم شود، التهاب پوست نیز به مرور از بین خواهد رفت. البته برای بهبودی هر چه سریع تر پوست لازم است مراقبت های بعد از انجام لیزر اربیوم به درستی انجام گیرد. این مراقبت ها به شرح زیر است :

 • نوشیدن آب زیاد در طول روز
 • عدم تماس پوست لایه برداری شده با دست آلوده
 • رعایت بهداشت، شست و شو با آب خنک و تمیز نگه داشتن پوست
 • اجتناب از استفاده از لوازم آرایشی سنگین تا بهبودی کامل پوست
 • مصرف به موقع پماد و داروهای تجویز شده توسط پزشک
 • استفاده از کمپرس آب سرد در صورت نیاز

 

تفاوت لیزر اربیوم و co2 :

لیزر اربیوم و لیزر co2 هر دو روشی برای جوانسازی پوست هستند و تفاوت عمده آنها در میزان نفوذ نور تابیده شده در پوست است. لیزر اربیوم در مقایسه با co2 روشی کم تهاجمی است و در نتیجه دوره ترمیم مجدد پوست در آن سریع تر است.

لیزر اربیوم به عمق کمتری از پوست نفوذ می کند و برای درمان مشکلات سطحی پوست مناسب است. در مقابل، لیزر co2 به عمق بیشتری از پوست نفوذ می کند و بهتر است تنها برای درمان لکه ها و چین و چروک های عمیق از آن استفاده کرد.

 

هزینه لیزر اربیوم :

هزینه لیزر اربیوم را معیارهایی تعیین می کنند که ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد. شدت آسیب های پوستی و همچنین موقعیت جغرافیایی و مکانی، عوامل اصلی تعیین کننده قیمت لیزر اربیوم هستند. به طور کلی، لیزر اربیوم روشی مقرون به صرفه برای از بین بردن مشکلات و ضایعات پوستی به شمار می رود.

آخرین ویرایش : 1400/01/26

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی