سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

پیرسینگ ابرو چیست

پیرسینگ ابرو چیست

پیرسینگ ابرو :

پیرسینگ به معنای سوراخ کردن نقطه ای خاص از بدن و آویزان کردن اشیا زینتی از آن است. بنابراین هدف از انجام پیرسینگ نوعی آراستگی برای خانم ها و حتی آقایان است. پیرسینگ در نقاط مختلفی از جمله بینی، گوش، ابرو، زبان، ناف، چشم و حتی آلت تناسلی انجام می گیرد. یکی از انواع پیرسینگ ها که امروزه رواج بسیاری یافته است، پیرسینگ ابرو است. در این مقاله به بررسی ابعاد مختلف پیرسینگ ابرو پرداخته شده است.

 

پیرسینگ ابرو چیست :

پیرسینگ ابرو سوراخی است که روی ابرو ایجاد و شیئی زینتی از آن آویزان می شود. پیرسینگ روی ابرو بر خلاف سایر پیرسینگ ها در سطح پوست و در عمق بسیار کم انجام می گیرد. برای انجام پیرسینگ ابرو، سوزن از یک طرف بافت ابرو وارد شده و از نقطه مقابل سمت دیگر آن خارج می شود. محبوبیت پیرسینگ ابرو در مقایسه با سایر پیرسینگ ها کمتر است، اما به هر حال طرفداران خاص خود را دارد.

 

پیرسینگ ابرو نشانه چیست :

می توان گفت پیرسینگ ابرو نشانه یا نماد موضوع خاصی نیست و صرفا جنبه تزئینی دارد.

 

مراقبت های پیرسینگ ابرو :

از مهمترین عوارضی که به طور مشترک بین تمام پیرسینگ ها وجود دارد، عفونت است. شاید علت اصلی بروز عفونت بعد از پیرسینگ، آلودگی زخم پیرسینگ باشد. بنابراین مهمترین راهکار جلوگیری از عفونت، تمیز نگه داشتن زخم است. در ادامه، برخی از مراقبت های پیرسینگ ابرو جهت جلوگیری از عفونت زخم معرفی شده اند.

 

  • شست و شوی زخم پیرسینگ با استفاده از آب گرم و صابون
  • ضد عفونی کردن زخم پیرسینگ با استفاده از پنبه آغشته شده به محلول ضد عفونی
  • خشک کردن زخم پیرسینگ پس از هر بار شست و شو و ضد عفونی
  • عدم دستکاری زخم

 

نکته دیگری که اهمیت زیادی دارد، انتخاب شیء زینتی برای پیرسینگ ابرو است. جواهری که در پیرسینگ ابرو استفاده می شود، می بایست جنس و اندازه مناسب داشته باشد. با توجه به اینکه پیرسینگ ابرو در سطح پوست انجام می گیرد، انتخاب جواهر از اهمیت بالایی برخوردار است. نقره و طلا برترین جنسی هستند که می توانند از بروز عوارض پیرسینگ ابرو جلوگیری کنند.

 

پیرسینگ ابرو فیک :

گاهی ممکن است فردی با وجود علاقه ای که به استفاده از پیرسینگ ابرو دارد، مایل به ایجاد سوراخ روی پوست خود نباشد. در این نوع شرایط می توان از پیرسینگ ابرو فیک یا موقتی استفاده کرد. در پیرسینگ ابرو فیک بر خلاف پیرسینگ ابرو دائمی، هیچگونه سوراخی روی پوست ایجاد نمی شود. در این نوع پیرسینگ، می توان از پیرسینگ های مغناطیسی و چسبی استفاده کرد.

 

پیرسینگ ابرو مردانه :

برخی عقیده دارند که انجام پیرسینگ تنها مختص خانم هاست. اما باید گفت که اجرای پیرسینگ در فرهنگ های مختلف جهان، علاوه بر خانم ها در میان مردان نیز رایج دارد. بنابراین آقایان نیز می توانند با تهیه پیرسینگ ابرو پسرانه، از این نوع آراستگی استفاده کنند. البته ممکن است پیرسینگ ابرو مردانه در فرهنگ ما کمی عجیب و ناخوشایند به نظر برسد. اما باید گفت که استفاده از پیرسینگ در هر نقطه از بدن، چه برای مردان و چه برای زنان، مسئله ای کاملا سلیقه ای است.

 

خرید پیرسینگ ابرو دخترانه و پسرانه با مراجعه به فروشندگان مختلف امکان پذیر است. این نوع پیرسینگ ها در تنوع های گوناگون تولید و به فروش می رسند. همانطور که گفته شد، توجه به جنس و اندازه پیرسینگ ابرو از اهمیت بالایی برخوردار است.

آخرین ویرایش : 1400/01/25

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی