سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

از بین بردن موهای زائد دور سینه

از بین بردن موهای زائد دور سینه

از بین بردن موهای زائد دور سینه :

موهای زائد تقریبا همه جای بدن را فرا گرفته‌اند و این مسئله‌ای انکارناپذیر است. این موهای زائد گاهی بسیار نازک و کرکی هستند و وضوح چندانی ندارند. اما گاهی با افزایش سن، موهای زائد ضخیم‌تر و سیاه‌تر می‌شوند. طبیعی است که اینگونه از موهای زائد زیبایی اندام را تحت تاثیر قرار دهند.

اطراف سینه یکی از عمده نواحی بدن است که در هدف رشد موهای زائد بلند و سیاه قرار می‌گیرد. با توجه به دغدغه مندی بسیاری از خانم‌ها در رابطه با موهای زائد اطراف سینه، در این مقاله راهکارهایی برای از بین بردن موهای زائد دور سینه ارائه شده است.

 

دلایل رشد موهای زائد دور سینه :

رشد مو در نوک و دور سینه می‌تواند علل گوناگونی داشته باشد. یافتن هر یک از این علت‌ها و درمان آن کمک بسیاری در از بین بردن موهای زائد دور سینه خواهد کرد. در ادامه به برخی از مهمترین دلایل رشد موهای زائد دور سینه اشاره شده است.

  • نوسانات هورمونی در دوران عادت ماهیانه و بارداری
  • تولید هورمون‌های مردانه از جمله تستوسترون
  • مصرف برخی از داروهای خاص ضد ویروس
  • وجود کیست در بدن
  • برداشت مکرر موهای زائد سایر نقاط بدن

 

روش های از بین بردن موهای زائد دور سینه :

برای از بین بردن موهای زائد دور سینه زنان و مردان راهکارهای مختلفی ارائه شده است. برخی از این راهکارها دائمی و برخی نیز موقت هستند. در ادامه رایج‌ترین راهکارهای از بین بردن موهای زائد دور سینه معرفی شده‌اند.

 

لیزر و الکترولیز :

لیزر و الکترولیز دو روش رایج برای حذف موهای زائد نواحی مختلف بدن هستند. این دو روش قادر هستند موهای زائد دور سینه را تا میزان قابل توجهی کاهش دهند. البته نحوه انجام لیزر و الکترولیز از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به ظرافت و حساسیت پوست دور سینه، انجام لیزر و الکترولیز به شکل نامناسب موجب آسیب به پوست خواهد شد. الکترولیز در مقایسه با لیزر از درد بیشتری برخوردار است. حذف موهای زائد دور سینه با لیزر و الکترولیز برای خانم‌های باردار و شیرده به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

 

مصرف دارو برای رفع موهای زائد :

زمانی که علت اصلی رشد موهای زائد اطراف سینه بر اثر نوسانات هورمونی باشد، مصرف دارو یک راهکار درمان خواهد بود. تجویز دارو برای از بین بردن موهای زائد توسط پزشک متخصص انجام می‌گیرد.

 

استفاده از موم و وکس :

استفاده از موم و وکس دو روش برای کندن موهای زائد از ریشه هستند. این دو محصول را می‌توان به سادگی از داروخانه و فروشگاههای آرایشی و بهداشتی تهیه کرد و شخصا عمل اپیلاسیون را انجام داد. اپیلاسیون موهای زائد توسط موم و وکس، روشی موقت برای از بین بردن موهای زائد است و باید به صورت دوره­ای انجام شود.

 

بی‌رنگ کردن مو :

موهای زائد دور سینه را می‌توان با استفاده از اکسیدان بی‌رنگ کرد. در این روش موهای زائد از بین نمی‌روند بلکه با بی‌رنگ شدن به چشم دیده نمی‌شوند.

 

کرم‌های موبر :

استفاده از کرم‌های موبر یکی دیگر از روش‌های از بین بردن موهای زائد اطراف سینه است. در این روش بهتر است ابتدا از عدم حساسیت پوست نسبت به کرم موبر مطمئن شد و سپس اقدام به استفاده از آن کرد.

 

چیدن یا شیو کردن مو :

چیدن مو با موچین و همچنین شیو کردن آن با تیغ یا ژیلت از راهکارهای دیگر حذف موهای زائد نوک و دور سینه است. گرچه این راهکار بسیار ساده است، اما با توجه به حساسیت پوست روی سینه، بهتر است با دقت بالایی انجام شود.

 

لایه برداری با شکر برای رفع موهای زائد :

با ترکیب شکر، عسل، لیمو و کمی نشاسته اسکراپی به دست می‌آید که می‌تواند در از بین بردن موهای زائد دور سینه موثر باشد. این ترکیب باید به آرامی روی شعله گرم شده تا یکدست شود.  با سرد شدن این ترکیب و قرار دادن آن روی پوست سینه، عمل لایه برداری و حذف موهای زائد انجام می‌گیرد. ناگفته نماند که حذف موهای زائد با استفاده از لایه برداری با شکر در دراز مدت نتیجه خواهد داد.

آخرین ویرایش : 1400/01/25

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی