سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

رنگ مو با حنا و ماست

رنگ مو با حنا و ماست

رنگ مو با حنا و ماست :

رنگ کردن مو با رنگ های آماده ای که سرتاسر بازار را فرا گرفته، کاری آسان و بی دردسر است. اما نباید فراموش کرد که این رنگ موها با موادی کاملا شیمیایی ساخته شده و به راحتی موجب آسیب به موها می شوند. افراد زیادی هستند که پس از مدتی استفاده از رنگ موهای شیمیایی، حالا به سراغ روش های طبیعی رنگ کردن مو آمده اند.

 

یکی از رایج ترین گزینه هایی که برای رنگ کردن مو به روش طبیعی وجود دارد، حنا است. حنا علاوه بر رنگ مو، قادر است آسیب های مو را از جمله شکنندگی، ریزش و شوره را درمان کند. در این مقاله قصد داریم روش های تهیه رنگ مو با حنا و ماست و قهوه و دارچین را برای شما همراهان شرح دهیم.

 

ابتدا بر روی قسمت کوچکی از مو هایتان آزمایش کنید تا بتوانید رنگ مورد نظرتان را به دست آورید.

 

رنگ کردن مو با حنا و ماست :

مخلوط حنا با ماست ترکیبی ایجاد می کند که استفاده از آن می تواند موها را نرم و براق کند. این ترکیب به خوبی به موها غذا رسانی می کند و موجب افزایش رشد آن می شود. طرز تهیه رنگ مو با حنا و ماست شامل مراحل زیر است :

 

 1. مخلوط کردن نصف پیمانه پودر حنا و یک پیمانه ماست در یک ظرف شیشه ای
 2. قرار دادن ظرف حاوی این مخلوط در قابلمه ای پر از آب و گرم کردن آن روی شعله (آب به هیچ عنوان نباید وارد مخلوط حنا و ماست شود.)
 3. قرار دادن این ترکیب گرم شده روی موهای تمیز به مدت 1 الی 2 ساعت (هرچه این زمان بیشتر باشد، نتیجه بهتر خواهد بود. علاوه بر این، بهتر است موهای سر را با کلاه پلاستیکی پوشاند.)
 4. شست و شوی موی سر با آب و در صورت امکان بدون شامپو

 

رنگ مو با حنا و ماست چه رنگی میشه :

شاید یکی از سوالات رایج این باشد که رنگ مو با حنا و ماست چه رنگی می شود. رنگ به دست آمده از این ترکیب بستگی به رنگ موی اصلی دارد. به طور کلی، موها زمانی که با حنا رنگ شوند، رنگی در تناژ قرمز یا شرابی به خود می گیرند. حال در صورتی که رنگ موی اصلی روشن باشد، این قرمز روشن تر و در غیر این صورت تیره تر خواهد بود. حنا هرچه زمان بیشتری روی مو بماند، موها رنگ روشن تری خواهند داشت.

 

رنگ مو با حنا و ماست و دارچین :

رنگ کردن مو با ترکیب حنا و ماست و دارچین روش دیگری برای داشتن رنگ موی طبیعی است. این ترکیب موجب می شود تا موها براق، نرم، لطیف، صاف و حتی دارای هایلایت باشند. برای تهیه این ترکیب بهتر است به ترتیب زیر عمل کرد:

 • مخلوط کردن نصف پیمانه پودر حنا، نصف پیمانه ماست و 2 قاشق غذاخوری دارچین
 • گرم کردن این ترکیب در دمای اتاق و یا قرار دادن آن در آب جوش ( آب جوش نباید وارد ترکیب شود.)
 • قرار دادن ترکیب به دست آمده روی موهای تمیز به مدت 1 الی 2 ساعت (می توان از کلاه یا نایلون پلاستیکی برای پوشاندن روی سر استفاده کرد.)
 • آبکشی موها با آب گرم

 

رنگ مو با دارچین و ماست و حنا چه رنگی میشود :

باید دید که رنگ مو با دارچین و ماست و حنا چه رنگی می شود. افزودن دارچین به ترکیب حنا و ماست موجب می شود تا هایلایت هایی زیبا روی موها ایجاد شود. رنگ اصلی که از این ترکیب به دست می آید، وابسته به رنگ اصلی موها و در تناژ قرمز یا مسی خواهد بود.

 

رنگ مو با حنا و ماست و قهوه :

یکی دیگر از موادی که می توان با حنا ترکیب کرد و رنگی متفاوت تر به دست آورد قهوه است. طرز تهیه رنگ مو با حنا و ماست و قهوه به شرح زیر است :

 

 1. مخلوط کردن نصف پیمانه پودر حنا، نصف پیمانه ماست و سه قاشق غذاخوری پودر قهوه ( قهوه موجب تیرگی رنگ مو می شود، بنابراین برای داشتن رنگی روشن تر می توان از ماست بیشتر و قهوه کمتری استفاده کرد.)
 2. گرم کردن مختصر مخلوط با قرار دادن آن داخل کاسه ای پر از آب جوش (آب نباید وارد مخلوط حنا و ماست و قهوه شود.)
 3. قرار دادن ترکیب روی موها و پوشاندن آن با کیسه یا کلاه پلاستیکی به مدت 2 الی 3 ساعت
 4. شست و شوی موها با آب

 

گفتنی است که حنا و ماست را می توان با انواع مواد طبیعی دیگر از جمله چغندر و یا بابونه مخلوط کرد و برای رنگ کردن مو از آن استفاده کرد.

آخرین ویرایش : 1400/01/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی