سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

جراحی واژینوپلاستی چیست

جراحی واژینوپلاستی چیست

عمل جراحی واژینوپلاستی :

زایمان طبیعی و افزایش سن دو مورد از مهمترین علل گشادی واژن هستند. برطرف کردن معضل گشادی واژن از دغدغه‌های اصلی برخی از خانم‌ها است. خوشبختانه امروزه راهکارهای مختلفی برای تنگ کردن واژن وجود دارد و افراد بدون نگرانی می‌توانند یکی از این راهکارها را برگزینند. جراحی واژینوپلاستی، جراحی پرینوپلاستی، لیفت با نخ و لیزر رایج‌ ترین راهکارهای تنگ کردن واژن هستند. در این مقاله، به بررسی عمل جراحی واژینوپلاستی پرداخته شده است.

 

جراحی واژینوپلاستی چیست :

جراحی واژینوپلاستی نوعی از جراحی‌های زیبایی است که با هدف تنگ کردن واژن انجام می‌شود. در این جراحی عضلات کف لگن سفت شده و مشکل گشادی واژن رفع می‌شود. جراحی واژینوپلاستی گاهی تنها با هدف زیبایی واژن و گاهی نیز به دلایل پزشکی انجام می‌گیرد. مهمترین نتیجه جراحی واژینوپلاستی جوانسازی واژن و همچنین افزایش لذت جنسی بین زوجین است.

 

جراحی واژینوپلاستی چگونه انجام می شود :

برای جراحی زیبایی واژینوپلاستی ابتدا لازم است به آمادگی کافی رسید. مشورت با جراح واژینوپلاستی، انجام آزمایش‌های مورد نیاز و مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک نمونه‌ای از این آمادگی‌ها هستند.

در مرحله بعد نوبت به انجام جراحی می‌رسد. جراحی واژینوپلاستی عموما تحت بیهوشی کامل و در بازه زمانی 1 تا 2 ساعته انجام می‌گیرد. در طی عمل جراحی، عضلات کف لگن به هم نزدیک شده و سفت می‌شوند. علاوه بر این، پوست و بافت اضافی اطراف واژن نیز بریده شده و حذف می‌شود.

 

گفتنی است که برای انجام جراحی واژینوپلاستی برش‌هایی در اطراف واژن ایجاد می‌شود. این برش‌ها پس از اتمام جراحی بخیه زده می‌شوند. از بین رفتن جای زخم روی واژن نیاز به مرور زمان دارد. البته جراحان واژینوپلاستی حرفه‌ای با ایجاد برش در جهت چین‌های طبیعی اطراف واژن، از نمایان شدن بیش از حد جای اسکار و جای زخم خودداری می‌کنند.

 

عوارض جراحی واژینوپلاستی :

جراحی واژینوپلاستی با توجه به سختی‌هایی که دارد، از عوارض کمتری برخوردار است. در صورتی‌ که این جراحی به درستی و به شکل حرفه ‌ای انجام گیرد، میزان درگیری با این عوارض نیز بسیار ناچیز خواهد بود. عفونت و خونریزی شایع‌ ترین عوارضی هستند که احتمال وقوع آن‌ها پس از واژینوپلاستی وجود دارد.

 

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی :

یکی از نکاتی که جهت درگیر نشدن با عوارض واژینوپلاستی باید به آن توجه داشت، مراقبت‌های بعد از جراحی واژینوپلاستی است. برخی از مهمترین مراقبت‌ها که از بروز عفونت و خونریزی بعد از واژینوپلاستی جلوگیری می‌کنند، عبارتند از:

  • رعایت بهداشت ناحیه واژن
  • عدم برقراری رابطه جنسی تا دو ماه بعد از جراحی
  • عدم انجام فعالیت‌های سنگین تا سه ماه بعد از جراحی
  • مصرف داروهای آنتی بیوتیک تجویز شده توسط جراح واژینوپلاستی

 

عمل واژینوپلاستی درد دارد :

طبیعی است که جراحی واژینوپلاستی بدون درد نخواهد بود. البته درد های ناشی از واژینوپلاستی را می‌توان با مصرف داروی مسکن تسکین داد. کبودی و تورم ناشی از جای زخم نیز موقتی است و با کمی صبوری از بین خواهد رفت.

 

مقایسه روش های تنگ کردن واژن :

همانطور که گفته شد تنگ کردن واژن به روش‌های مختلفی قابل انجام است. تنگ کردن واژن با استفاده از جراحی به دو روش واژینوپلاستی و پرینوپلاستی انجام می‌گیرد. تنگ کردن واژن به روش واژینوپلاستی زمانی کاربرد دارد که گشادی واژن زیاد از حد باشد و هدف ترمیم عضلات کف لگن باشد. در مقابل جراحی پرینوپلاستی زمانی مناسب است که هدف تنگ کردن دهانه واژن تا عمق 3 سانتیمتر باشد.

 

دو روش دیگر برای تنگ کردن واژن استفاده از لیزر و نخ است. لیفت واژن با نخ و لیزر بدون جراحی و به صورت سرپایی انجام می‌گیرند. این دو روش برای زمانی که گشادی واژن زیاد نباشد، روش‌هایی بسیار مناسب خواهند بود. بدیهی است که دوره بهبودی کامل بعد از لیفت با نخ و لیزر در مقایسه با جراحی کوتاه‌تر خواهد بود.

 

هزینه جراحی واژینوپلاستی :

هزینه جراحی واژینوپلاستی بر اساس فاکتورهایی خاص تعیین می‌گردد؛ از جمله:

  • شهر محل زندگی
  • میزان تبحر جراح واژینوپلاستی
  • نوع کلینیک و بیمارستان تحت مراقبت

بدین ترتیب نمی‌توان هزینه عمل واژینوپلاستی را به طور دقیق مشخص کرد. هر فردی با مراجعه به پزشک مورد نظر خود می‌تواند از جزئیات دقیق چگونگی انجام جراحی واژینوپلاستی و قیمت آن مطلع شود.

آخرین ویرایش : 1400/01/23

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی