سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

فیلر زیر چشم چیست

فیلر زیر چشم چیست

فیلر زیر چشم چیست :

فیلر زیر چشم فرایندی است که در آن با استفاده از تزریق ژل، آسیب های پوست اطراف چشم برطرف می شود. در این روش، هدف افزایش ترشح کلاژن و در نتیجه آبرسانی و جوانسازی پوست دور چشم است. همه افرادی که دارای چروک دور چشم، سیاهی و گودی زیر چشم هستند، می توانند از روش فیلر زیر چشم بهره ببرند. این نوع معضلات ممکن است به دلایل مختلف از جمله افزایش سن، ژنتیک، خواب نامنظم، اضطراب و استرس و... ایجاد شده باشد.

 

فیلر زیر چشم چگونه انجام می شود :

در این روش با استفاده از سرنگ های مخصوص، ژل هیالورونیک اسید به بافت زیر چشم تزریق شده و فضاهای خالی را پر می کند. فیلر زیر چشم با توجه به میزان مورد نیاز به طور میانگین در طول 30 دقیقه انجام می گیرد.  نتیجه تزریق ژل در فرایند فیلر زیر چشم را می توان بلافاصله پس از اتمام مشاهده کرد.

گاهی ممکن است تزریق فیلر زیر چشم برای برخی از افراد مناسب نباشد. از همین رو قبل از انجام فیلر، انتخاب متخصص با تجربه و مشورت با وی امری الزامی است. گفتنی است که فیلر زیر چشم به هیچ عنوان برای زنان باردار و شیرده توصیه نمی شود.

 

فیلر زیر چشم چقدر ماندگاری دارد :

فیلر زیر چشم روشی موقت برای رفع چروک و گودی زیر چشم است. ماندگاری فیلر زیر چشم را عوامل مختلفی تعیین می کند، از جمله نوع ژل تزریق شده و کیفیت کار پزشک. با این وجود، میزان ماندگاری فیلر زیر چشم را می تواند در حدود 6 تا 9 ماه تخمین زد.

ژل تزریق شده در فرایند فیلر زیر چشم با مرور زمان جذب بدن خواهد شد. بنابراین برای حفظ جوانسازی دور چشم، لازم است فیلر زیر چشم را به صورت دوره ای انجام داد.

 

بهترین برند فیلر زیر چشم :

در فرایند فیلر زیر چشم برای انجام تزریق، از ژل های بر پایه هیالورونیک اسید استفاده می شود. این نوع ژل ها متنوع هستند و لازم است انتخاب آنها به درستی انجام گیرد. در ادامه چند مورد از بهترین برندهای فیلر زیر چشم معرفی شده اند.

 

فیلر زیر چشم پرفکتا :

ژل پرفکتا ژلی مبتنی بر هیالورونیک اسید است که به طور رایج در انجام فیلر زیر چشم مورد استفاده قرار می گیرد. این ژل تاثیر قابل توجهی در جوانسازی پوست و تولید کلاژن دارد.

 

فیلر زیر چشم بلوترو :

گاهی برای فیلر زیر چشم، از ژل هیالورونیک اسید بلوترو استفاده می شود. این ژل از دوام بالایی برخوردار است و می تواند در رفع چروک های عمیق موثر باشد.

 

فیلر زیر چشم ژوویدرم :

ژل ژویدرم محصول کشور آمریکا و از مهمترین حجم دهنده های بر پایه هیالورونیک اسید است. مهمترین ویژگی ژل هیالورونیک دوام بالای آن و عدم ایجاد حساسیت پوستی است.

 

فیلر زیر چشم کره ای :

در فیلر زیر چشم کره ای، فیلر توسط ژل کره ای که بر پایه هیالورونیک اسید ساخته شده است، انجام می گیرد. استفاده از ژل کره ای در مقایسه با سایر برندها از رواج کمتری برخوردار است.

 

مراقبت های بعد از فیلر زیر چشم :

برای اینکه دوام و ماندگاری فیلر زیر چشم بیشتر شود، لازم است مراقبت های لازم به کار گرفته شود. مهمترین مراقبت های بعد از فیلر زیر چشم به شرح زیر است:

 • اجتناب از انجام فعالیت های سنگین تا دو هفته بعد از فیلر
 • عدم لمس، دستکاری و ماساژ چشم تا دو هفته بعد از فیلر
 • عدم انجام درمان های دندانی از جمله کشیدن دندان، پر کردن و... تا دو هفته بعد از فیلر
 • قرار دادن سر روی دو بالش و خوابیدن به پشت حداقل تا دو شب بعد از انجام فیلر
 • مصرف دارو و پمادهای تجویز شده توسط پزشک جهت برطرف شدن هرچه سریع تر ورم زیر چشم بعد از تزریق فیلر
 • استفاده از کمپرس یخ در طول روز اول بعد از فیلر

 

عوارض فیلر زیر چشم :

فیلر زیر چشم همانند سایر جراحی ها و اقدامات زیبایی ممکن است عوارضی خاصی به همراه داشته باشد. برخی از عوارض احتمالی فیلر زیر چشم عبارتند از:

 • عفونت
 • تورم و کبودی
 • جوش های چرکی

درگیر نشدن با این نوع از عوارض می تواند وابسته به انتخاب متخصص متبحر و انجام اقدامات پس از فیلر باشد. مصرف داروهای تجویز شده و استفاده از کمپرس آب یخ مهمترین راهکارهای جلوگیری از عفونت و تورم و کبودی هستند. بنابراین لازم است توصیه های پزشک متخصص بعد از انجام فیلر زیر چشم به درستی رعایت شوند.

 

هزینه فیلر زیر چشم :

فیلر زیر چشم قیمت مشخصی نداشته و میزان آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. موقعیت مکانی و سابقه پزشک متخصص، مهمترین عوامل تعیین کننده هزینه فیلر زیر چشم هستند. بنابراین برای اطلاع دقیق از این هزینه، بهتر است به مرکز مورد نظر مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز را کسب کرد.

آخرین ویرایش : 1400/01/22

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی