سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

براش آرایشی چیست

براش آرایشی چیست

براش آرایشی چیست :

براش یا قلمو و یا فرچه یکی از مهمترین ابزارهای آرایشگری محسوب می‌شود. استفاده از براش در آرایشگری موجب می‌شود تا آرایش کاملا طبیعی و یکدست جلوه کند. براش­های آرایشی انواع مختلفی دارند و هر کدام برای بخشی از آرایش به کار گرفته می‌شوند. براش از دو قسمت دسته و الیاف تشکیل می‌شود و این دو قسمت می‌بایست به خوبی به هم متصل شده باشند. جنس الیاف براش ممکن است از الیاف مصنوعی و یا موی طبیعی باشد. با ما همراه باشید تا با انواع براش آرایشی و کاربرد هر یک از آن‌ها آشنا شویم.

 

براش پودری :

براش پودری دارای دسته و الیاف نرم و پرپشت است که محصولات آرایشی پودری را به طور یکنواخت روی پوست پخش می‌کند. این براش را می‌توان برای محصولاتی مانند پنکک، رژ گونه و فیکساتور مورد استفاده قرار داد. براش پودری از جمله براش­های پرکاربرد در فرایند آرایشگری است.

 

براش بادبزنی :

براش باد بزنی یا فن براش نوعی از براش است که الیاف آن به شکل بادبزن به دسته وصل شده‌اند. براش بادبزنی کاربردهای گوناگونی دارد و وجود آن تاثیر ویژه‌ای در کیفیت آرایش خواهد داشت. مهمترین کاربرد براش آرایشی بادبزنی عبارت است از: پخش هایلایتر، تثبیت کرم پودر و آرایش کلی چهره، آرایش بینی، برجسته‌سازی لب و گونه، حذف پودرهای اضافی ریخته شده در قسمت‌های مختلف صورت.

 

براش کانتور :

برجسته سازی گونه‌ها، پیشانی و یا هر قسمت دیگر از چهره، آرایش را حرفه‌ای ‌تر نمایش خواهد داد. برای هر گونه برجسته‌ سازی در فرایند آرایشگری از براش کانتور استفاده می‌شود. این براش دارای زاویه بوده و از الیافی نرم ساخته شده است.

 

براش رژ گونه :

از براش رژ گونه به طور اختصاصی برای پخش یکنواخت و مرتب رژ گونه استفاده می‌شود. این براش از الیافی نرم و پرپشت تشکیل شده است که می‌تواند رژ گونه را به درستی روی گونه پخش کند و آرایش را کاملا طبیعی جلوه دهد.

 

براش ابرو :

براش ابرو براشی دو سر است که یک سر آن همانند برس و سر دیگر آن شامل الیاف است. براش ابرو کاربردهای متفاوتی دارد از جمله: سایه زدن ابرو، شانه کردن و مرتب‌سازی ابرو، یکدست کردن سایه ابرو و... .

 

براش خط چشم :

براش خط چشم نوعی باریک از براش است که برای کشیدن و فیکس کردن خط چشم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

براش چشم زاویه دار :

نحوه آرایش چشم اهمیت ویژه‌ای در فرایند میکاپ دارد. براش چشم زاویه ‌دار برای کشیدن خط چشم و زدن سایه چشم کاربرد دارد. این براش با ویژگی‌هایی که دارد ظرافت و زیبایی خاصی به آرایش چهره می‌بخشد.

 

براش سایه چشم :

براش سایه چشم شامل دو نوع خطی و تخت است. این نوع براش برای آرایش چشم و زدن سایه روی چشم مورد استفاده قرار می‌گیرد. براش سایه چشم خطی، دارای ظرافت بیشتری است و در سایه زدن گوشه چشم کاربرد دارد. براش سایه چشم تخت نیز برای سایه زدن روی پلک و همچنین تثبیت کلی سایه استفاده می‌شود.

 

براش کانسیلر :

براش کانسیلر عموما برای آرایش چشم به کار می‌رود. این براش برای پوشش اطراف چشم با کانسیلر و همچنین محو کردن آن استفاده می‌شود. کاربرد مهم دیگر براش کانسیلر استفاده از آن در پوشش لکه‌ها و جوش‌های صورت است. براش کانسیلر با توجه به فیزیک کوچک و ظریفی که دارد برای سایر تکنیک‌های ظریف کاری در آرایش کاربرد دارد.

 

براش لب :

براش لب از الیاف بسیار نرم و لطیف تشکیل شده است که می‌توان آن را به راحتی روی لب استفاده کرد. از این براش برای زدن رژ، برجسته‌سازی لب، هایلایت زدن به لب، ترکیب رنگ‌های مختلف از رژ و... استفاده می‌شود.

 

براش خط لب :

براش خط لب دارای سری نازک و تخت است که برای کشیدن خط لب به کار می‌رود. این براش نظم خاصی به رژ لب داده و تاثیر عمیقی در آرایش لب دارد.

 

براش مدادی :

براش مدادی براشی ظریف، باریک و پرکاربرد است. از این نوع براش می‌توان برای محو کردن آرایش در نقاط مختلف چهره از جمله اطراف چشم و بینی استفاده کرد. وجود براش مدادی و استفاده درست از آن، موجبات داشتن یک آرایش لایت و طبیعی را فراهم خواهد کرد.

 

براش قاشقی :

براش­های قاشقی نوع جدیدی از براش­ها هستند که در سایزهای مختلف ارائه می‌شوند. این براش­ها با توجه به اندازه، برای موارد مختلف از آرایشگری کاربرد دارند. با شناخت کاربرد براش­های مختلف آرایشی قاشقی، می‌توان از آن‌ها برای موارد متنوع از جمله پوشش کرم پودر و پنکیک، رژ گونه، آرایش چشم  و... استفاده کرد.

آخرین ویرایش : 1400/01/21

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی