سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

تهیه رنگ مو با پوست بادمجان

تهیه رنگ مو با پوست بادمجان

رنگ مو با پوست بادمجان :

رنگ کردن مو یکی از فرایندهای مهم آرایشی برای ایجاد جذابیت و زیبایی در چهره است. امروزه با توجه به تولید و توزیع رنگ موهای آماده، رنگ کردن مو بسیار آسان شده است. اما نکته مهمی که وجود دارد، آسیب رسانی این نوع رنگ­ها به مو است. به عبارت دیگر، در ساخت رنگ موهای آماده از مواد شیمیایی استفاده می‌شود که همین مواد موجب آسیب زدن به ریشه مو می‌شوند.

 

امروزه با نمایان شدن عوارض رنگ موهای شیمیایی، بسیاری از افراد برای حفظ سلامت موهای خود به رنگ کردن مو با مواد طبیعی روی آورده‌اند. رنگ موی طبیعی با پوست بادمجان یکی از گزینه‌های مناسبی است که بانوان پیش روی خود دارند. با ما همراه باشید تا با طرز تهیه رنگ مو با پوست بادمجان آشنا شویم.

 

چگونه با پوست بادمجان رنگ مو درست کنیم :

بادمجان یکی از مفیدترین محصولاتی است که با بررسی کاربردهای آن می‌توان به ارزشمندی آن پی برد. استخراج رنگ مو از بادمجان تنها یکی از انواع کاربردهای آن است. رنگ موی طبیعی با پوست بادمجان را در طی چند مرحله زیر می‌توان به دست آورد:

  1. جداسازی پوست بادمجان
  2. قرار دادن پوست بادمجان در آب
  3. افزودن مقداری روغن زیتون به ترکیب پوست بادمجان و آب
  4. جوشاندن این ترکیب

پس از اینکه این ترکیب جوشید و غلیظ و سرد شد، می‌بایست آن را روی موی سر قرار داد. رنگ موی به دست آمده از پوست بادمجان کاملا طبیعی و بدون عوارض خواهد بود. بنابراین همه افراد می‌توانند از این رنگ مو استفاده کنند. فراموش نکنیم که بادمجان در طول چهار فصل قابل تهیه است و این یکی از ویژگی‌های مثبت آن محسوب می‌شود.

گفتنی است که با افزودن سایر مواد طبیعی به رنگ موی پوست بادمجان، ترکیب رنگ متنوعی ساخته می‌شود. پوست گردو و ادویه‌جات نمونه‌ای از مواد طبیعی هستند که می‌توان آن‌ها را به رنگ پوست بادمجان در حین جوشیدن افزود.

 

فواید پوست بادمجان برای مو :

تهیه رنگ موی طبیعی با بادمجان و استفاده از آن، علاوه بر رنگ شدن مو موجب تقویت آن نیز می‌شود. از جمله فواید بادمجان برای موی سر عبارتند از:

  • از بین بردن شوره مو
  • درمان خارش پوست سر
  • افزایش رشد مو

درصورتی‌که بادمجان تنها با هدف تقویت مو مورد استفاده قرار می‌گیرد، بهتر است بادمجان را با پوست له کرده و آن را روی سر قرار داد. علاوه بر موی سر، بادمجان در جهت پاکسازی پوست، مرطوب سازی پوست و پیشگیری از چین و چروک پوست قابل استفاده است.

آخرین ویرایش : 1400/01/19

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی