سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

کاربردهای هایفوتراپی

کاربردهای هایفوتراپی

هایفوتراپی :

چین و چروک و افتادگی پوست از شایع‌ ترین معضلاتی است که بر اثر افزایش سن و همچنین بر اثر کاهش سطح ترشح کلاژن و... به وجود می‌آید. گاهی این چین و چروک خیلی زودتر از آنچه که فکر می‌کنیم به سراغ ما می‌آیند. امروزه حذف چروک و در نتیجه لیفت پوست توسط روش‌های مختلفی قابل انجام است که یکی از پر طرفدارترین آن‌ها هایفوتراپی است. در این مقاله، به معرفی هایفوتراپی و کاربردهای آن پرداخته شده است.

 

هایفوتراپی چیست :

هایفوتراپی از موثرترین راهکارهای ضد پیری است که هدف آن لیفت کردن و از بین بردن افتادگی‌های پوست است. در هایفوتراپی امواج اولتراسوند توسط دستگاه مخصوص روی پوست تابیده شده و تا لایه‌های زیرین نفوذ می‌کنند. این امواج موجب آسیب ‌دیدگی لایه‌های زیرین پوست می‌شوند. با آسیب دیدن لایه‌های زیرین پوست، ترشح کلاژن آغاز شده و پوست ترمیم و صاف می‌شود. گفتنی است که در هایفوتراپی لایه‌های سطحی پوست هیچگونه آسیبی نمی‌بینند.

 

از ویژگی‌های اساسی هایفوتراپی عدم احساس درد و ناراحتی در طول درمان است. علاوه بر این، پس از انجام هایفوتراپی فرد بلافاصله می‌تواند به انجام فعالیت‌های روزانه خود بازگشته و نیاز به استراحت مطلق نداشته باشد.

 

کاربردهای هایفوتراپی :

از کاربردهای مهم هایفوتراپی آن است که این تکنیک می‌تواند برای درمان افتادگی‌های نواحی مختلف بدن به کار رود. در ادامه به رایج‌ ترین کاربردهای هایفوتراپی اشاره شده است.

 • ترمیم چین و چروک‌های روی صورت
 • ترمیم چین و چروک‌های اطراف چشم
 • لیفت افتادگی مژه
 • لیفت ابرو
 • لاغری و کاهش حجم صورت
 • زاویه سازی برای فک و صورت
 • از بین بردن غبغب
 • برطرف سازی چروک‌های روی گردن و لیفت آن
 • لیفت شکم و پهلو
 • لیفت بازو
 • لیفت ران
 • لیفت واژینال

 

هایفوتراپی صورت چیست :

هایفوتراپی صورت روشی برای لیفت و جوانسازی پوست صورت است که در آن از هیچ نوع برش، تزریق یا لیزر استفاده نمی‌شود. افرادی که دارای چروک و افتادگی در نقاط مختلف صورت خود هستند، می‌توانند از روش درمان هایفوتراپی بهره ببرند. در هایفوتراپی صورت می‌توان چروک اطراف چشم و ابرو، چروک روی پیشانی و گونه و همچنین چروک اطراف لب را از بین برد. هایفوتراپی صورت معمولا در یک جلسه یک ساعته انجام می‌گیرد.

 

هایفوتراپی غبغب :

از ویژگی ‌های مثبت هایفوتراپی توانایی آن در آب کردن بافت‌های چربی بدن است. غبغب نیز توده‌ای از چربی است که در قسمت پایین فک ایجاد می‌شود. غبغب با برآمدگی که دارد ممکن است زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار دهد. از همین جهت، رفع غبغب برای هر فردی که با آن درگیر است اهمیت بسیاری دارد. این دسته از افراد می‌توانند بدون نگرانی و به راحتی غبغب خود را از طریق هایفوتراپی برطرف کنند.

 

هایفوتراپی برای لاغری :

همانطور که گفته شد، هایفوتراپی در رفع چربی‌های تجمع یافته در قسمت مشخصی از بدن موثر است. امواجی که در روش ‌هایفوتراپی به بدن تابیده می‌شوند، قادر هستند بافت‌های چربی را به خوبی بشکنند. چربی‌های آب شده به مرور از بدن دفع شده و باعث لاغری می‌شوند.

 

هایفوتراپی شکم، پهلو، بازو و ران نمونه‌هایی هستند که با هدف از بین بردن سلول‌های چربی اجرا می‌شوند. لازم به ذکر است که هایفوتراپی به معنای درمان چاقی نیست. در این روش، تنها بافت‌های چربی تجمع یافته در بخشی از بدن از بین می‌روند. هایفوتراپی با هدف لاغری ممکن است نیاز باشد در 3 الی 4 جلسه یک ساعته انجام گیرد.

 

هایفوتراپی واژینال :

افتادگی پوست واژن در زنان عوامل مختلفی دارد از جمله افزایش سن، زایمان، مصرف سیگار و... . یکی از کاربردهای هایفوتراپی که موجب محبوبیت آن شده است، رفع افتادگی و شلی پوست واژن است. هایفوتراپی واژینال با تولید کلاژن باعث جوانسازی و سفتی واژن شده و حتی سایر آسیب‌های واژینال از جمله جای زخم را بهبود می‌دهد.

آخرین ویرایش : 1400/01/19

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی