سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

لیزر لیپولیز چیست

لیزر لیپولیز چیست

لیزر لیپولیز :

گاهی وجود چربی اضافی در نواحی مختلف بدن برای فرد آزار دهنده است. اما خوشبختانه امروزه راهکارهای متنوع و کارسازی برای حذف این چربی‌ها به وجود آمده است. هر یک از این روش‌ها با عملکردی که دارند، موجب کاهش چربی‌ها و در نتیجه فرم دهی به بدن می‌شوند. در حال حاضر یکی از رایج ‌ترین روش‌های حذف چربی اضافی از بدن، لیزر لیپولیز است. با ما همراه باشید تا با مهمترین ابعاد لیزر لیپولیز آشنا شویم.

 

لیزر لیپو لیز چیست :

لیزر لیپولیز یکی از روش‌های کم تهاجمی برای کاهش چربی‌های نقاط مختلف بدن است. این روش قادر است چربی‌هایی که بر اثر ورزش از بین نمی‌روند را تا میزان قابل توجهی کاهش دهد. لیزر لیپولیز علاوه بر لاغر کردن نقاط مختلف بدن، موجب سفت شدن اندام نیز می‌شود. از همین رو، لیزر لیپولیز به یکی از مهمترین راهکارهای درمان چاقی تبدیل شده است.

 

لیزر لیپو لیز یا لیپوساکشن :

لیزر لیپولیز یا لیپوساکشن هر دو روش‌هایی برای حذف چربی‌های تجمع شده در بدن هستند. این دو روش با وجود هدف مشترک، دارای تفاوت‌های چشمگیری هستند. به طور کلی، لیزر لیپولیز یک روش مدرن است که بعنوان جایگزین برای لیپوساکشن به کار گرفته می‌شود.

لیپوساکشن با استفاده از جراحی و ایجاد برش، حجم چربی را از بدن خارج می‌کند. در مقابل، لیپولیز هیچگونه برش عمیق و سنگینی برای از بین بردن چربی‌ها ایجاد نمی‌کند. علاوه بر این، لیپوساکشن بر خلاف لیپولیز ممکن است موجب افتادگی پوست شود.

 

لیزر لیپو لیزر چگونه انجام می شود :

به طور کلی، لیزر لیپولیز برای نقاط مختلف بدن با فرایند یکسانی انجام می‌گیرد. این فرایند به شرح زیر است:

 1. مشاوره و ایجاد آمادگی در بیمار قبل از لیزر لیپولیز
 2. اعمال بی‌حسی موضعی در ناحیه‌ای که لیزر لیپولیز انجام می‌گیرد
 3. ایجاد یک برش کوچک در پوست
 4. قرار گیری لوله کانولا در پوست
 5. انتقال نور لیزر به بافت چربی از طریق لوله کانولا
 6. شکستن بافت چربی و تبدیل آن به مایعات
 7. تخلیه چربی از طریق مکش و یا دفع آن توسط بدن

درصورتی‌که حجم بافت چربی کم باشد، لیزر لیپولیز را می‌توان در یک جلسه به اتمام رساند. در غیر این صورت، ممکن است به جلسات بیشتری از لیزر لیپولیز نیاز باشد. هر جلسه از لیزر لیپولیز به طور میانگین بین 1 الی 2 ساعت زمان می‌برد.

 

لیزر لیپولیز برای کدام اندام ها مناسب است :

چربی‌ ها ممکن است در نقاط متفاوت از بدن تجمع یافته باشند. مهمترین مزیت لیزر لیپولیز توانای حذف چربی‌ها در نواحی مختلف بدن است. در ادامه، مهمترین قسمت‌هایی که می‌توان لیزر لیپولیز را روی آن‌ها انجام داد معرفی شده‌اند.

 

لیزر لیپولیز شکم :

چاقی شکم معضلی مشترک بین بسیاری از افراد به خصوص بانوانی است که توجه ویژه‌ای نسبت به تناسب اندام دارند. یکی از دلایلی که موجب محبوبیت لیزر لیپولیز شده است، توانایی آن در برطرف کردن چاقی شکم است.

 

لیزر لیپولیز بازو : 

وجود چربی در قسمت پایین بازو موجب افتادگی پوست شده و فرم بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. لیزر لیپولیز می‌تواند این نوع از بافت چربی اضافی را از بین برده و اندام را زیباتر کند.

 

لیزر لیپولیز غبغب :

  غبغب یک نوع برآمدگی حاصل از چربی در فک پایین و قسمت گردن است. بدون شک وجود غبغب زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار می‌دهد. افرادی که تصمیم به از بین بردن غبغب را داشته باشند، می‌توانند از لیزر لیپولیز استفاده کنند.

 

لیزر لیپولیز ساق پا :

چاقی ساق پا یکی از معضلاتی است که افراد زیادی با آن درگیر هستند. این نوع چاقی ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد که یکی از شایع‌ترین آن‌ها تجمع چربی است. لیزر لیپولیز می‌تواند چاقی ساق پا بر اثر تجمع چربی را به خوبی درمان کند.

 

لیزر لیپولیز زیر بغل :

چربی تجمع یافته در قسمت ما بین سینه و بازو موجب برآمدگی پوست می‌شود. این نوع بافت چربی را می‌توان با استفاده از لیزر لیپولیز از بین برد.

 

مراقبت های بعد از لیزر لیپو لیز :

مراقبت‌های بعد از لیزر لیپولیز اهمیت بسیاری جهت بهبودی کامل و همچنین کسب نتیجه رضایت ‌بخش دارند. برخی از این مراقبت‌ها عبارتند از:

 • مصرف آنتی بیوتیک و هر آنچه پزشک تجویز کرده است
 • ثابت نگه داشتن پانسمان با استفاده از گن
 • عدم انجام فعالیت‌های ورزشی
 • عدم مصرف الکل و سیگار

 

تورم و کبودی ایجاد شده در ناحیه لیپولیز شده، پس از گذر زمان برطرف خواهد شد. نتیجه حاصل از لیزر لیپولیز را بلافاصله بعد از کاهش تورم و کبودی می‌توان مشاهده کرد. اما توصیه می‌شود مشاهده نتیجه نهایی آن را به بعد از حدود شش ماه موکول کرد. این زمان طولانی به این علت است که چربی‌های آزاد شده توسط لیزر لیپولیز تا پس از چند ماه همچنان از بدن دفع می‌شوند. ماندگاری لیپولیز بستگی به کیفیت رژیم غذایی و ورزشی فرد خواهد داشت.

آخرین ویرایش : 1400/01/18

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی