سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

روغن بابونه برای مو

روغن بابونه برای مو

روغن بابونه برای رشد مو :

بابونه یک گل وحشی کوچک سفید رنگ است که تا حدودی شبیه به گل آفتابگردان می باشد. این گل به طور معمول بومی آسیا می باشد اما در شمال آمریکا نیز دیده شده است. بابونه جزو گیاهانی است که از خواص بسیاری برخوردار می باشد و از روغن آن مصارف و استفده های زیادی در حوزه ی زیبایی می شود. در ادامه قصد داریم در خصوص کاربردهای روغن بابونه صحبت نماییم :  

 

خواص روغن بابونه برای رشد مو :

روغن بابونه برای موهای خشک و شکننده بسیار مفید می باشد. موهای خشک و شکننده به سرعت دچار موخوره می شوند و موخوره نیز روند رشد مو را کند می کند. روغن بابونه می تواند با آب رسانی و نرمی موها از ایجاد موخوره جلوگیری به عمل آورد و بدین ترتیب سرعت رشد مو نیز افزایش پیدا می کند.  علاوه بر این برای رفع شوره و شپش نیز کاربرد دارد و قادر است سوزش و خارش پوست سر را برطرف نماید. شما می توانید پس از استحمام چند قطره روغن بابونه را در دست ریخته و سپس به خوبی کف سر و موها را مالش دهید و در دراز مدت متوجه تاثیرات آن بر روی موهایتان شوید.

 

خواص روغن بابونه برای پوست :

روغن بابونه برای رفع جوش و اسکار، خارش پوست و چین و چروک های صورت نیز مفید و موثر می باشد و علاوه بر آن قادر است که اثرات ناشی از آفتاب سوختگی را تسکین دهد. برای بهره بردن از خواص این روغن برای پوست 3 الی 4 قطره از روغن بابونه را با چند قطره روغن نارگیل ترکیب کرده و به پوست بزنید. نکته ی جالب توجه آن که استفاده ی مداوم از روغن بابونه سبب افزایش شفافیت و درخشان شدن پوست نیز خواهد شد. این روغن می تواندشما را از شر لکه های پوستی خلاص کند و پوست را کاملا صاف و یکنواخت نماید چرا که ترکیبات موجود در آن خاصیت ترمیم، بازسازی و تقویت پوست را دارد که به نوبه خود پوست شما را جوان و با طراوت نگه می ‌دارد.

 

خواص روغن بابونه برای رشد ابرو :

روغن بابونه می تواند به عنوان محرک رویش ابرو مورد استفاده قرار گیرد و قادر است به طور موثری موجب کنترل و درمان ریزش موی ابرو در خانم ها شود. برای استفاده از روغن بابونه به منظور پرپشت نمودن ابروها ابتدا پوست ناحیه مورد نظر (ابرو) را شسته و خشک کنید و سپس مقداری از روغن را روی ناحیه مورد نظر ریخته و به مدت چند دقیقه با نوک انگشتان ماساژ دهید. این کار را روزانه سه مرتبه تکرار نمایید تا در نهایت شاهد نتایج اثربخش و مطلوب آن شوید.

آخرین ویرایش : 1400/01/15

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی