سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

ماسک صورت برای آفتاب سوختگی

ماسک صورت برای آفتاب سوختگی

ماسک صورت برای آفتاب سوختگی :

آفتاب سوختگی عارضه‌ ای است که بر اثر تابش طولانی مدت و مستقیم نور خورشید بر روی پوست بروز می‌کند. این نوع آسیب پوستی به خصوص در مناطق گرمسیر و در فصول گرم بیشتر نمایان می‌شود. آفتاب سوختگی موجب التهاب، پوسته پوسته شدن و خارش پوست صورت می‌شود. برای عدم درگیری با مشکل آفتاب سوختگی، بهتر است قبل از هر چیزی اقداماتی پیشگیرانه انجام داد. استفاده از کرم ضد آفتاب ساده‌ترین راه برای دچار نشدن به عارضه آفتاب سوختگی صورت است. با این حال اگر فردی دچار آفتاب سوختگی شد، می‌تواند جهت درمان آن از ماسک‌های خانگی بهره ببرد. با ما همراه باشید تا با انواع طرز تهیه ماسک صورت برای آفتاب سوختگی آشنا شویم.

 

ماسک ماست برای آفتاب سوختگی :

بهترین ماسک صورت برای آفتاب سوختگی، ماسکی است که بتواند ناحیه ملتهب پوست را خنک کرده و التهاب آن را از بین ببرد. ماست خاصیت خنک کنندگی دارد، از همین رو می‌توان از آن به عنوان ماسک صورت برای درمان آفتاب سوختگی استفاده کرد. ماست را می‌بایست حدود 15 دقیقه روی پوست صورت قرار داد و سپس با آب ولرم آن را شست.

 

ماسک عسل برای آفتاب سوختگی :

عسل خود به تنهایی می‌تواند به عنوان ماسک صورت برای آفتاب زدگی استفاده شود. به طور کلی، عسل همیشه و به طور مداوم برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌های مختلف موثر بوده است. قرار دادن عسل روی پوست صورت آفتاب زده، التهاب و قرمزی آن را تا میزان چشمگیری کاهش دهد.

 

ماسک جوش شیرین برای آفتاب سوختگی :

ماسک جوش شیرین شاید موثرترین ماسک صورت خانگی برای آفتاب سوختگی باشد. برای تهیه این ماسک، کافیست مقداری جوش شیرین را با آب مخلوط کنیم تا خمیری یکدست بدست آید. قرار دادن مرتب این خمیر روی پوست آفتاب سوخته، موجب تقویت و بهبود پوست صورت خواهد شد.

 

ماسک آلوئه ورا برای آفتاب سوختگی :

آلوئه ورا در جهت درمان هرگونه التهاب پوستی کاربرد دارد. از همین رو، برای رفع التهاب ناشی از آفتاب زدگی نیز می‌توان پوست را با استفاده از ژل آلوئه ورا به آرامی و به مدت 20 دقیقه ماساژ داد. ماسک آلوئه ورا در تسکین درد و ناراحتی ناشی از آفتاب سوختگی نیز موثر است.

 

ماسک خیار برای آفتاب سوختگی :

با استفاده از خیار می‌توان بهترین ماسک صورت برای پوست آفتاب سوخته را تهیه کرد. با ترکیب خیار رنده شده، چند قطره آبلیمو و کمی زردچوبه ماسکی به دست می‌آید که آفتاب سوختگی پوست صورت را به شکل چشمگیر درمان می‌کند. البته خیار رنده شده خود به تنهایی می‌تواند در درمان آفتاب زدگی و التهاب پوست کارساز باشد. علاوه بر این، ماسک تهیه شده از ترکیب خیار و گوجه رنده شده نیز می‌تواند راهکاری برای برطرف کردن آفتاب سوختگی صورت باشد.

 

ماسک نشاسته ذرت برای آفتاب سوختگی :

از ترکیب نشاسته ذرت با آب، خمیری به دست می‌آید که می‌توان از آن به عنوان ماسک صورت آفتاب زدگی استفاده کرد. این نوع ماسک در کاهش سوزش ناشی از آفتاب سوختگی نیز موثر است.

 

ماسک گلاب برای آفتاب سوختگی :

شفاف سازی پوست با گلاب سال‌هاست که مورد بحث قرار دارد. گلاب با ویژگی‌های منحصر به فردی که دارد، می‌تواند آفتاب سوختگی پوست صورت را نیز درمان کند. جهت تهیه ماسک صورت برای پوست آفتاب سوخته با استفاده از گلاب، کافیست آن را با مقداری ریحان کوبیده شده مخلوط کرد. اگر این مخلوط را به مدت چند ساعت در یخچال استراحت و سپس روی پوست قرار دهیم، تاثیر بهتری خواهد داشت. خاصیت خنک کنندگی گلاب موجب رفع التهاب و روشن ساری پوست می‌شود.

 

ماسک کدو حلوایی برای آفتاب سوختگی :

ماسک صورت برای رفع آفتاب سوختگی با استفاده از کدو حلوایی از ترکیب 2 قاشق پوره کدو حلوایی، 2 قاشق عسل و کمی خامه ساخته می‌شود. خمیر به دست آمده از این ترکیب را باید به مدت 10 الی 15 دقیقه روی پوست قرار داد و سپس با آب شست.

 

ماسک کاهو برای آفتاب سوختگی :

برای تهیه ماسک کاهو لازم است برگ‌های آن را در آب جوشاند و سپس آبکشی کرد. این برگ‌ها پس از اینکه سرد شدند، روی پوست قرار گرفته و در التهاب و سوختگی پوست تاثیر مثبت می‌گذارند.

 

ماسک سیب زمینی برای آفتاب سوختگی :

یکی دیگر از راه‌های تهیه ماسک صورت جهت آفتاب سوختگی، استفاده از سیب زمینی است. قرار دادن سیب زمینی رنده شده برای هر نوع سوختگی از جمله سوختگی ناشی از آفتاب مفید است. سیب زمینی با خواصی که دارد علاوه بر درمان آفتاب سوختگی، لکه‌ها و سایر آسیب‌های ناشی از آن را تحت مداوا قرار می‌دهد.

آخرین ویرایش : 1400/01/15

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی