سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

بررسی ابدومینوپلاستی

بررسی ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی چیست :

ابدومینوپلاستی نوعی از عمل جراحی است که در آن چربی‌ها و پوست اضافی شکم خارج شده و عضلات شکم صاف و سفت می‌شوند. در این عمل جراحی، تمامی آسیب‌های ظاهری و چین‌وچروک‌های شکم از بین رفته و موجبات زیبایی ظاهری شکم فراهم می‌شود. مهمترین نکته در رابطه با ابدومینوپلاستی این است که پس از این عمل، می‌بایست تمام رژیم‌های غذایی و مراقبت‌ها جدی گرفته شود.

 

ابدومینوپلاستی برای چه افرادی مناسب است :

هر فردی متناسب با شکمی که دارد، می‌تواند برای انجام جراحی ابدومینوپلاستی تصمیم‌گیری کند. به طور کلی، افرادی که برای انجام ابدومینوپلاستی مناسب هستند، عبارتند از :

 • افرادی که شکم آنان بر اثر کاهش وزن دچار افتادگی و شلی شده است.
 • کسانی که شکم آنان چاق‌ تر از سایر اندام آنان باشد.
 • بانوانی که شکم آنان به دلیل بارداری و زایمان شکل ایده آل خود را از دست داده و افتاده شده است.
 • کسانی که به صورت موروثی از شکمی چاق برخوردارند.
 • افرادی که با افزایش سن درگیر افتادگی چربی و پوست اضافی در ناحیه شکم شده‌اند.
 • افرادی که وزن ثابتی دارند و به طور متداول دچار نوسانات وزنی نمی‌شوند.
 • کسانی که شکم آنان بر اثر جراحی‌های در ناحیه شکم دارای ترک‌های پوستی است.

 

ابدومینوپلاستی همراه با سزارین :

ابدومینوپلاستی همراه با سزارین از موضوعاتی است که بسیاری از بانوان مایل به انجام آن هستند. جراحی ابدومینوپلاستی زمانی می‌تواند همراه با سزارین انجام گیرد که فرد آمادگی کافی و لازم را داشته باشد. انجام درست و کامل ابدومینوپلاستی از اهمیت بالایی برخوردار است. به طوری که اگر این جراحی ناشیانه اجرا شود، ممکن است عوارض دردسرسازی به همراه داشته باشد.

 

با این وجود، توصیه می‌شود ابدومینوپلاستی همراه با سزارین، حتما با حضور جراح زیبایی انجام گیرد. این مسئله در رابطه با شکم‌ هایی که دارای چربی و پوست اضافی حجیمی هستند، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. البته افرادی که تنها چربی اضافی جزئی و مختصری در شکم خود هستند، می‌توانند با مشورت با پزشکشان از متخصص زنان بخواهند تا وی خود این چربی‌ها را از شکم خارج کند.

 

بارداری بعد از ابدومینوپلاستی :

ابدومینوپلاستی یا جراحی پلاستیک شکم تحت شرایط خاصی انجام می‌گیرد. یکی از شرایطی که توجه به آن بسیار مهم و ضروری است، موضوع بارداری است. به طور کلی، به بانوان توصیه می‌شود جراحی ابدومینوپلاستی را پس از آخرین بارداری خود انجام دهند. چرا که در طی این جراحی دیواره شکم جمع می‌شود و ممکن است رشد جنین را دچار اختلال کند.

 

درد بعد از عمل ابدومینوپلاستی :

به طور کلی آستانه تحمل درد در افراد مختلف متفاوت می باشد و نمی توان برای همه یکسان در نظر گرفت، اما به طور کلی می توان گفت نیازی نیست که نگران درد بعد از جراحی ابدومینوپلاستی باشد ، چرا که جراح برای شما مسکن تجویز خواهد کرد و می توانید درد آن را شبیه سایر جراحی های مشابه در نظر بگیرید.

 

ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود :

ابدومینوپلاستی تنها توسط متخصص و جراح زیبایی و در سه مرحله انجام می‌گیرد. در ادامه هر یک از این سه مرحله شرح داده شده است.

 1. مرحله بیهوشی: عمل ابدومینوپلاستی تحت بیهوشی کامل بیمار انجام می‌گیرد. بنابراین بیهوشی بیمار نخستین گام در فرایند جراحی ابدومینوپلاستی است.
 2. مرحله ایجاد برش: در طول جراحی ابدومینوپلاستی دو برش انجام می‌شود. برش اول در زیر شکم و قسمت بالای زهار یعنی از مفصل ران به سمت لگن ایجاد می‌شود. هدف از ایجاد این برش، تخلیه کردن چربی‌ها و پوست اضافی شکم است. برش دوم در اطراف ناف و با هدف جدا کردن ناف از بافت اطراف ایجاد می‌شود. با برش دوم می‌توان ناف را جا به جا کرد و در ناحیه‌ای درست روی شکم قرار داد.
 3. مرحله بخیه برش: در مرحله نهایی برش‌های ایجاد شده بخیه زده شده و پانسمان می‌شوند. این برش‌ها باید به شکلی دوخته شوند که پوست کاملا کشیده شده و عضلات شکم به خوبی سفت شده باشند.

 

مزایا و عوارض ابدومینوپلاستی :

مهمترین مزیتی که ابدومینوپلاستی به همراه دارد، خوش فرم کردن شکم است. همین یک مزیت موجب محبوبیت بالای ابدومینوپلاستی شده است. اما باید توجه داشت که ابدومینوپلاستی ممکن است عوارضی نیز همراه داشته باشند. برخی از عوارض احتمالی این نوع جراحی زیبایی عبارتند از:

 • بروز عفونت
 • عدم تقارن
 • افتادگی پوست
 • ماندگاری بلند مدت جای زخم

با این حال، هر یک از این عوارض با توجه به تکنیک‌هایی که جراح به کار می‌برد، می‌توانند کمرنگ‌تر شوند. از همین رو، ایجاد آمادگی در خود قبل از جراحی، انتخاب درست جراح و همچنین اعمال مراقبت‌های پس از جراحی نقش مهمی در فرایند ابدومینوپلاستی ایفا می‌کنند.

آخرین ویرایش : 1400/01/15

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی