سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

لیفت پلک چیست

لیفت پلک چیست

لیفت پلک :

چشم‌ ها از موثرترین اعضای بدن انسان هستند و زیبایی آن‌ها تاثیر فراوانی بر زیبایی چهره فرد دارد. گاهی ممکن است پلک چشم به دلایل متفاوتی دچار افتادگی شود. افتادگی پلک با توجه به درجه‌ای که دارد، می‌تواند با استفاده از روش‌های مختلف درمان شود. با ما همراه باشید تا برترین راهکار های موجود برای لیفت پلک چشم را مورد بررسی قرار دهیم.

 

لیفت پلک چیست :

لیفت پلک پشت چشم به معنای حذف افتادگی پلک و جوانسازی و زیباسازی چشم است. افتادگی چشم ممکن است جزئی بوده و اختلالی در بینایی فرد ایجاد نکند. در این صورت، با به کارگیری روش‌های موجود، می‌توان این افتادگی را برطرف کرد. اما زمانی ممکن است افتادگی پلک پشت چشم به قدری باشد که در بینایی فرد اختلال ایجاد شود. در این صورت، بهتر است با مراجعه به متخصص ، برای رفع این مشکل اقدام کرد.

 

روش های لیفت پلک :

برای لیفت پلک بالا روش‌های مختلفی وجود دارد. انتخاب نوع لیفت پلک می‌تواند توسط بیمار و متخصص مربوطه انجام گیرد. این انتخاب با توجه به میزان افتادگی پلک چشم و همچنین میزان آمادگی فرد تعیین می‌گردد. در ادامه روش‌هایی از لیفت پلک شرح داده شده‌اند.

 

لیفت پلک با جراحی :

لیفت پلک با استفاده از جراحی راهکاری دائمی برای برطرف سازی افتادگی چشم است. این نوع جراحی زیبایی دارای پیچیدگی خاصی است که فرد را ملزم به انتخاب متخصصی متبحر می‌کند. در جراحی زیبایی پلک، با ایجاد برش روی پلک، چربی‌ها و پوست اضافه بریده شده و سپس لیفت انجام می‌گیرد. اگر شخصی به هر دلیلی مایل به انجام جراحی نباشد، می‌تواند به سراغ روش‌های مختلف لیفت پلک بدون جراحی برود.

 

لیفت پلک با نخ :

لیفت پلک با نخ روشی بدون جراحی برای رفع معضل افتادگی پلک است. در این روش، از نخ‌های مخصوص از جمله نخ آپتوس یا نخ خاردار سیلوئت استفاده می‌شود. روش کار به این صورت است که نخ‌ها در جهت کشیده شدن پلک داخل پوست قرار می‌گیرند. این نخ‌ها پس از جایگیری دیده نمی‌شوند. لیفت پلک با نخ برای افتادگی‌های مختصر و جزئی بسیار کاربرد دارد.

لیفت پلک با نخ درصورتی‌که با کیفیت و با دقت بالایی انجام گیرد، تا حدود 3 سال ماندگاری خواهد داشت. گفتنی است که نتیجه نهایی انجام لیفت پلک با نخ، پس از رفع کامل کبودی و التهاب و بعد از دو هفته مشخص می‌شود.

 

لیفت پلک با بوتاکس :

بوتاکس عملی برای از بین بردن چین ‌و چروک و افتادگی‌های نواحی مختلف پوست است. این روش از درمان که با تزریق سم بوتولینوم همراه است، در درمان افتادگی‌های پلک نیز موثر است. ماندگاری لیفت پلک با بوتاکس چهار تا پنج ماه است و همین موضوع موجب هزینه پایین آن نسبت به سایر روش‌ها شده است.

 

لیفت پلک با پلاسما :

لیفت به روش پلاسما از نوین‌ترین و پر طرفدارترین روش‌های جوانسازی پوست است. در این روش بدون اینکه جراحی انجام گیرد، پوست توسط دستگاه پلاسما جت کشیده شده و صاف می‌شود. دستگاه پلاسما جت با ایجاد جرقه و حرارت، لایه‌های سطحی پوست را از حالت جامد به گاز تبدیل کرده و لایه‌های زیرین پوست را جمع می‌کند. لیفت پلک با پلاسما تنها در طی دو جلسه می‌تواند هر نوع افتادگی و شلی پلک را از بین ببرد. البته بهبودی کامل آن حداقل یک هفته زمان می‌برد.

 

لیفت پلک برای چه افرادی مناسب است :

به طور معمول افرادی کاندید انجام لیفت پلک و ابرو هستند که پوست بین ابرو و پلک آنان شل شده باشد. این شلی پوست به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود. لیفت پلک و ابرو زمانی مناسب است که:

  • فرد به شکل موروثی از پلک‌هایی افتاده برخوردار باشد.
  • بر اثر افزایش سن پلک چربی خود را از دست داده و دچار افتادگی شده باشد.
  • پلک‌ها دارای تقارن نباشند.
  • بیماری‌های خاص از جمله عفونت و تومور موجب شل شدن پلک پشت چشم شده باشند.

 

با وجود مواردی که فرد را دچار افتادگی چشم می‌کند، رعایت برخی از اقدامات می‌تواند از این اتفاق جلوگیری کرده و یا حتی روند آن را کند. به طور مثال، نمونه‌ای از اقدامات پیشگیرانه از افتادگی پلک و ابرو عبارتند از: استفاده از عینک آفتابی برای جلوگیری از تابش نور مستقیم آفتاب به چشم، تنظیم ساعات خواب، رعایت حد و حدود تماشای تلویزیون و تلفن همراه.

 

هزینه لیفت پلک :

هزینه‌ای که برای لیفت پلک مورد نیاز است، بر اساس نوع لیفتینگ تعیین می‌گردد. علاوه بر این، تعداد جلسات مورد نیاز برای برطرف سازی کامل مشکل افتادگی چشم، بر میزان هزینه نیز تاثیرگذار است. کلینیک مورد مراجعه و موقعیت مکانی آن از سایر معیارهای تعیین قیمت لیفت پلک محسوب می‌شوند. بدین ترتیب، بهتر است برای آگاهی دقیق از هزینه لیفت پلک با جراح یا تکنسین مورد نظر مشورت کرد.

آخرین ویرایش : 1400/01/13

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی