سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

رنگ مو با زردچوبه

رنگ مو با زردچوبه

رنگ مو با زردچوبه :

در گذشته خبری از رنگ های شیمیایی نبود و به همین علت افراد برای تغییر رنگ طبیعی موهای خود به استفاده از رنگ های گیاهی روی می آوردند. که علاوه بر تغییر رنگ مو به روش طبیعی و تقویت مو ها، عوارض رنگ مو های شیمیایی را نیز نداشت، امروزه نیز تهیه رنگ مو با روش ها ی طبیعی و مواد خانگی طرفداران زیادی دارد، که امروز می خواهیم چند روش برای رنگ کردن مو با زردچوبه را بررسی کنیم.

 

ابتدا مطمئن شوید که حساسیت ندارید و در صورت بارداری، شیردهی و یا هر گونه مشکلی ابتدا با پزشک مشورت کنید، بهتر است برای به دست آوردن رنگ دلخواه ابتدا بر روی قسمت کوچکی از مو ها آزمایش کنید.

 

رنگ موی طبیعی با زردچوبه :

زردچوبه یکی از مشهورترین و محبوب ترین گیاهان دارویی به حساب می آید که خواص شگفت انگیزی هم برای مو و هم برای پوست دارد. کورکومینویید موجود در زرد چوبه می ‌تواند تا حد بسیاری به جلوگیری از ریزش مو کمک کند. مخلوطی از زرد چوبه و روغن زیتون می ‌تواند شوره سر را از بین ببرد و سلامتی پوست سر را بهبود بخشد. علاوه بر این از زردچوبه در تهیه ی رنگ های گیاهی استفاده های زیادی می شود. با ترکیب زردچوبه با مواد دیگر می توان رنگ های گیاهی بسیار عالی ساخت و از آن برای تغییر رنگ موها استفاده نمود.

 

رنگ مو با زردچوبه و نسکافه :

برای تهیه ی این رنگ مو شما به حدود 6 قاشق غذاخوری زردچوبه، 4 قاشق غذاخوری نسکافه، 2 عدد سفیده ی تخم مرغ و به مقدار لازم اکسیدان و روغن زیتون نیاز دارید. تمامی این موارد را در ظرفی ریخته و با یکدیگر ترکیب نمایید تا به کل یک خمیر درآید. خمیر به دست آمده را بر روی موهای خود قرار دهید و اجازه دهید که حداقل به مدت 5 ساعت روی موها باقی بماند. به خاطر داشته باشید که رنگ های طبیعی در مقایسه با رنگ های شیمیایی باید مدت زمان بیشتری روی موها باقی بمانند تا موها رنگ بگیرند. پس از گذشت 5 ساعت می توانید موهایتان را شست و شو دهید و از رنگ طبیعی به وجود آمده لذت ببرید.

 

رنگ مو با زردچوبه و حنا :

برای تهیه ی این رنگ مو به 2 قاشق غذاخوری زردچوبه، یک فنجان حنا و 2 فنجان آب مورد نیاز است. در ابتدای کار قبل از چیزی باید آب را در ظرفی روی حرارت قرار دهید و بجوشانید. پس از جوشیدن آب به آن زردچوبه اضافه نمایید و با یک قاشق هم بزنید تا زردچوبه به خوبی در آب حل شود. سپس ظرف را از روی حرارت بردارید و در کناری قرار دهید تا سرد شود. پس از سرد شدن کامل آب به آن حنا اضافه کنید و به خوبی این مواد را با یکدیگر ترکیب کنید. در نهایت ترکیب به وجود آمده را روی موها بگذارید و اجازه دهید به مدت 4 الی 5 ساعت روی موها باقی بماند و سپس با آب گرم و شامپو شست و شو دهید.

 

رنگ مو با زردچوبه و بابونه :

برای تهیه ی این رنگ مو به یک فنجان حنا، 2 قاشق زردچوبه و یک فنجان دم کرده گیاه بابونه نیاز است. حنا و زردچوبه و دم کرده بابونه را با یکدیگر ترکیب نمایید تا به شکل یک خمیر درآید. توجه داشته باشید که هرچه مقدار دم کرده بابونه بیشتر باشد رنگ حاصل شده روشن تر می شود. برای تثبیت بیشتر رنگ حنا می توانید از مقدار کمی آب لیمو و یا سرکه نیز استفاده نمایید. در نهایت رنگ به وجود آمده را روی موها بمالید و پس از گذشت 5 الی 6 ساعت شاهد تغییر رنگ موهایتان می شوید.

آخرین ویرایش : 1400/01/12

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی