سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

از بین بردن موهای زائد در خانه

از بین بردن موهای زائد در خانه

از بین بردن موهای زائد :

حذف موهای زائدی که به طور دائم در بدن رشد می‌کنند، همیشه از دغدغه‌های اصلی هر فردی بوده است. روش‌های از بین بردن موهای زائد را می‌توان در دو دسته روش‌های موقتی و دائمی دسته‌بندی کرد. بررسی روش‌های از بین بردن موهای زائد به طور متداول هم بین زنان و هم بین مردان رواج دارد. این مسئله به خصوص برای بخش‌هایی از بدن که دارای موهای ضخیمی هستند، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. با توجه به اهمیت این موضوع، در این مقاله راهکارهایی کاربردی برای از بین بردن موهای زائد ارائه شده است.

 

از بین بردن موهای زائد با سنگ پا :

سنگ پا در کنار سایر مزایا و کاربردهایی که دارد، برای حذف موهای زائد نیز می‌تواند موثر باشد. برای از بین بردن موهای زائد با سنگ پا، لازم است آن را هر سه روز یکبار به مدت 2 الی 3 دقیقه روی پوست به صورت دورانی حرکت داد. قرار دادن بخش ماساژ داده شده توسط سنگ پا در آب و استفاده از لوسیون برای لطیف کردن آن ضروری است. لازم به ذکر است که این روش برای از بین بردن موهای زائد صورت توصیه نمی‌شود. علاوه بر این، از بین بردن موهای زائد ضخیم با استفاده از سنگ پا، تنها در دراز مدت امکان‌پذیر است و نیاز به صبر و حوصله خواهد داشت.

 

از بین بردن موهای زائد با وازلین :

وازلین در راستای حذف موهای زائد به خصوص برای موهای زائد صورت معجزه می‌کند. برای بهره گرفتن از این روش لازم است خمیری تهیه شده و روی محل مورد نظر در جهت رشد مو قرار داده شود. مواد مورد نیاز برای تهیه این خمیر عبارتند از:

 • نصف قاشق وازلین
 • یک قاشق آرد
 • یک قاشق زردچوبه
 • سه قاشق شیرخشک

با ترکیب کامل و یکدست آرد و زردچوبه و شیرخشک و سپس افزودن وازلین، خمیر مورد نظر تهیه خواهد شد. این خمیر بهتر است حدود 10 دقیقه روی پوست مانده و سپس با آب گرم و در خلاف جهت رشد مو شسته شود. انجام روزانه این فرایند موجب تسریع در از بین رفتن موهای زائد خواهد شد.

 

از بین بردن موهای زائد با زردچوبه :

از بین بردن موهای زائد با زردچوبه بحثی است که مدت‌ها مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از افراد با استفاده از این روش موفق به حذف موهای زائد خود شده‌اند. بنابراین با توجه به هزینه پایین این روش، بد نیست آن را مورد امتحان قرار داد. رایج‌ترین فرایند برای از بین بردن موهای زائد با زردچوبه به شرح زیر است:

 1. تهیه خمیر یکدست زردچوبه با ترکیب سه قاشق زردچوبه و یک قاشق شیر
 2. قرار دادن خمیر بدست آمده روی پوست به مدت 20 دقیقه
 3. پاک کردن خمیر از روی پوست با استفاده از پاک کننده مناسب به شکل دورانی

گفتنی است که زردچوبه زمانی می‌تواند برای موزدایی موثر باشد که به طور متوالی برای یک مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار بگیرد.

 

از بین بردن موهای زائد با ماست :

ترکیب متشکل از ماست، آرد نخودچی و زردچوبه یکی دیگر از روش‌های از بین بردن موهای زائد است. در این روش مقدار مساوی از هر سه مواد با یکدیگر ترکیب شده و روی پوست به مدت 20 دقیقه ماساژ داده می‌شود. برای پاک کردن این ماسک از روی محل مورد نظر بهتر است از آب سرد استفاده کرد.

 

طبیعی است که روش‌های موقتی موزدایی می‌توانند در طول مدت زمان استفاده خسته کننده باشند. بنابراین بسیاری از افراد به دنبال راهکارهایی دائمی برای حذف موهای زائد خود هستند. با این حال، در کنار روش‌هایی که برای موزدایی معرفی شدند، برخی از روش‌ها نیز وجود دارند که به طور متداول برای رهایی موقت از موهای زائد کارساز هستند. نمونه‌ای از این دسته روش‌ها عبارتند از:

 • وکس کردن با استفاده از موم‌های سرد و گرم
 • کرم‌های موبر
 • استفاده از دستگاه لیزر خانگی
 • استفاده از ماشین‌های اپی­لیدی، ژیلت، بند و یا موچین
 • بلیچینگ

آخرین ویرایش : 1400/01/10

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی