سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

لیفت ابرو چیست

لیفت ابرو چیست

لیفت ابرو چیست :

ابرو ها نقش بسیار موثری در زیبایی چهره ایفا می نمایند. ابروهای افتاده سبب می شود که چهره خسته  و چشم ها نیز ریز تر به نظر آیند. لیفت ابرو تغییرات بسیاری را در ابروها ایجاد می نماید. این تکنیک برای از بین بردن خطوط پیشانی و خطوط عمیق بین دو ابرو مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی  افرادی که  دارای ابروهای افتاده، خطوط پیشانی و خطوط بین دو ابرو هستند، می توانند با این تکنیک اینگونه مشکلات را برطرف نمایند. در ادامه مطلب قصد داریم در خصوص تکنیک های لیفت ابرو صحبت نماییم :

 

لیفت ابرو در آرایشگاه :

برای لیفت ابروها می توانید به آرایشگاهی که از حرفه ای بودن افراد آن مطمئن هستید مراجعه نمایید. فرد آرایشگر برای لیفت ابروهایتان در ابتدای کار آن ها را به سمت بالا  شانه کرده و مرتب می نماید و با استفاده از چسب مخصوص لیفت، تارهای ابرو را در حالت مشخص شده، فیکس می کند.

 

در مرحله بعد مواد مخصوص لیفت ابرو را بر روی تارهای ابرو قرار می دهد و بعد از مدت زمان مشخصی، این مواد از روی ابروها پاک می شوند. در نهایت مواد فیکس کننده بر روی ابروها زده می شود و به طور معمول باید بین 15 تا 20 دقیقه این مواد رو ابروها باقی بماند و بعد مواد فیکس کننده لیفت ابرو را پاک می کند. برای مرحله آخر اگر تمایل داشتید می توانید ابروهایتان را رنگ کنید و در غیر این صورت در پایان کار مواد کراتینی به ابروها زده می شود.

 

لیفت ابرو با صابون :

برای لیفت ابرو در خانه با صابون شما به یک عدد صابون گلیسیرین و یک فرچه ی ریمل نیاز دارید. برای این کار قبل از هر چیز ابتدا صورت را بشویید تا کلیه مواد آرایشی از آن پاک شود. سپس به سراغ فرچه ی ریمل یا یک قلم موی ابروی تمیز بروید و آن را کمی مرطوب کنید. توجه داشته باشید که که میزان رطوبت قلم مو نباید خیلی هم زیاد باشد، زیرا در این صورت صابون بسیار رقیق شده  و استفاده از آن بر روی ابروها سخت و دشوار خواهد شد. از طرف دیگر، قلم مو نباید خیلی هم خشک باشد، چرا که رطوبت کافی برای امولسیون صابون در این شرایط فراهم نمی شود.

 

پس از مرطوب کردن قلم مو آن را بر روی صابون بکشید تا جایی که صابون به صورت یکنواخت تمام سطح قلم مو را پوشش دهد. از این قلم موی آغشته به صابون برای شانه کردن ابروهای خود استفاده کرده و  موهای ابرو را به سمت بالا و خارج از ابرو هدایت کنید.

پس از حالت دادن ابروها، اجازه دهید که صابون بر روی ابرو هایتان خشک شود. پس از خشک شدن صابون، بخش هایی از ابرو که نیاز به تمیز کردن دارند را با یک دستمال مرطوب آرایشی پاک کنید و تمامی باقی مانده ی صابون را از ابروها بردارید.   

 

لیفت ابرو در خانه با وازلین :

برای لیفت ابرو با وازلین به یک قاشق چای خوری وازلین چند قطره روغن کرچک یا روغن نارگیل و مقداری پودر سایه چشم احتیاج دارید. پودر سایه چشم اختیاری می باشد و موجب رنگی شدن ابروها می شود. شما باید پودر سایه ی چشمی را که رنگش با رنگ ابروهای شما تطابق دارد انتخب نمایید. تمامی این مواد را با یکدیگر ترکیب نمایید و با فرچه ی ریمل بر روی ابروها به سمت خارج بکشید.

 

لیفت ابرو با بوتاکس :

تزریق بوتاکس یکی دیگر از روش هایی است که برای صاف کردن چین و چروک های موجود در قسمت پیشانی و دور چشم مورد استفاده قرار می گیرد. با تزریق بوتاکس می توان به آسانی کلیه چین و چروک های دائمی که بر اثر انقباضات عضلانی مثل خطوط خنده، اخم و ... ایجاد شده را رفع نمود. با تزریق بوتاکس در این عضلات می توان این عضلات، را شل کرده و خطوط و چروک های پیشانی و دور چشم را صاف نمود. نکته ی قابل توجه آنکه اثرات بوتاکس موقتی است و معمولا حدود 4 ماه طول می کشد و دوباره باید آن را تکرار کنید.

 

لیفت ابرو با نخ :

لیفت لیفت ابرو با نخ که به اسم لیفت پیشانی هم شناخته می شود در واقع با هدف بالا کشیدن ابروها صورت می گیرد. این لیفت ظاهری با طراوت تر در قسمت بالایی چهره ایجاد می کند. در این جراحی زیبایی، پوست اضافی که باعث ایجاد چین‌ وچروک در پیشانی و اطراف چشم شده، برداشته می‌شود تا برآمدگی‌های ایجاد شده ناشی از پوست اضافی، برطرف شوند و در نهایت ابرو ها کشیده تر و پوست پیشانی نیز صاف تر و با طراوت تر به نظر آید.

 

لیفت ابرو با نخ معلق و نخ ثابت انجام می شود که این دو تکنیک تفاوت هایی با یکدیگر دارند. در لیفت ابرو با نخ معلق از یک سری نخ استفاده می شود که با استفاده از بی‌ حسی موضعی وارد پوست شده که نتیجه و ماندگاری آن به مدت 1 الی 2 سال است. لیفت ابرو با نخ ثابت ماندگاری بالاتری دارد که در این روش پوست اضافی قسمت پیشانی برداشته می‌شود. در این روش میزان کبودی بیشتر است، اما نتیجه آن مطمئن‌ تر است.

آخرین ویرایش : 1400/01/10

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی