سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

براکیوپلاستی چیست

براکیوپلاستی چیست

براکیوپلاستی :

براکیوپلاستی یا عمل لیفت بازو نوعی جراحی زیبایی است که برای قسمت تحتانی بازو انجام می‌گیرد. به طور کلی، افراد دارای افتادگی در قسمت تحتانی بازوی خود، داوطلب برای انجام براکیوپلاستی هستند. در این عمل جراحی، پوست و چربی‌های اضافی موجود در بازو خارج شده و بازو لاغرتر و زیباتر می‌شود. با ما همراه باشید تا با بایدها و نبایدهای جراحی زیبایی براکیوپلاستی آشنا شده و ببینیم این عمل جراحی برای چه افرادی مناسب است.

 

براکیوپلاستی چیست :

براکیوپلاستی یک اصطلاح پزشکی برای جراحی زیبایی بازو است که با هدف لاغر کردن بازو و در جهت داشتن بازویی زیبا، صاف و سفت انجام می گیرد. فرم دهی جالبی که براکیوپلاستی به بازو می‌دهد، موجب شده است تا افراد بسیاری مایل به انجام این جراحی باشند. گفتنی است که براکیوپلاستی به طور معمول در حالت بیهوشی انجام می‌گیرد. براکیوپلاستی یک جراحی باز است و برای بستن شکاف حاصل از جراحی، پوست روی کار کشیده شده و لیفت می‌شود.

 

براکیوپلاستی برای چه افرادی مناسب است :

هر فردی که قصد انجام براکیوپلاستی را داشته باشد، بهتر است ابتدا به این مسئله بپردازد که آیا این جراحی برای او مناسب است یا نه. افرادی که دارای توده چربی یا پوست افتاده بیش از اندازه‌ای در قسمت تحتانی بازوی خود هستند، می‌توانند برای این جراحی اقدام کنند. به طور کلی براکیوپلاستی برای این دسته از افراد مناسب است:

 • افرادی که در طی افزایش سن پوست بازوی آنان شل شده است.
 • افرادی که پوست بازوی آنان بر اثر کاهش شدید وزن دچار افتادگی شده است.
 • افرادی که اندازه بازوهای آنان در مقایسه با اندازه اندام آنان بزرگ‌تر از حد معمول است.

 

براکیوپلاستی چگونه انجام می شود :

جراحی براکیوپلاستی با توجه به حجم پوست اضافه و یا توده چربی بازو، در طول بازه زمانی مختلفی انجام گیرد. این نوع عمل جراحی به طور معمول بین 1 تا 2 ساعت زمان می برد. فرایند جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی شامل مراحل زیر است:

 1. ابتدا و قبل از هر چیزی متخصص و جراح زیبایی، میزان افتادگی پوست را تعیین می‌کند.
 2. پس از تعیین شدن حجم اضافی مورد نظر، بیمار به حالت بیهوشی درمی‌آید تا عمل جراحی آغاز شود.
 3. در این مرحله متخصص با ایجاد برش روی بازو، عمل جراحی را آغاز می‌کند. برش‌ ایجاد شده روی بازو بر اساس حجم چربی و پوست اضافی شکل می‌گیرد. برای بازوهایی که توده سنگینی از چربی و پوست اضافی نداشته باشند، براکیوپلاستی با برش کوچک مناسب است. درحالی‌که برای بازوهای با توده چربی بزرگ‌تر، از زیر بغل تا آرنج بیمار برش داده می‌شود.
 4. پس از ایجاد برش نوبت به حذف چربی و پوست اضافی می‌رسد.
 5. با پایان یافتن استخراج توده چربی و پوست اضافه، نوبت به لیفت پوست می‌رسد. در این مرحله ممکن است از بخیه‌های جذب و یا غیر جذبی استفاده شود.
 6. چکاپ و بازبینی جراحی انجام شده توسط متخصص از مهمترین مسائلی است که باید به آن توجه داشت. این چکاپ به تشخیص جراح و حدود دو هفته بعد از جراحی انجام می‌گیرد.

 

مزایای براکیوپلاستی :

طبیعی است که هر نوع از عمل‌های جراحی زیبایی، مزایا و یا معایبی احتمالی به همراه داشته باشند. قطعا مهمترین ویژگی مثبت براکیوپلاستی خلاصی از افتادگی ناهنجار پوست بازو است. در کنار این ویژگی، برخی از سایر فواید براکیوپلاستی به شرح زیر است:

 • محدود بودن جای زخم و از همه مهمتر پنهان بودن آن از دید چشم سایر
 • بازگشت به انجام فعالیت‌های روزانه پس از مدت بسیار کوتاه چند روزه
 • دارا بودن دوره ریکاوری کوتاه

 

عوارض براکیوپلاستی :

با وجود مزایا و فواید براکیوپلاستی، این نوع عمل جراحی می‌تواند با عوارض و معایب احتمالی خاص نیز همراه باشد. مهمترین عوارض براکیوپلاستی عبارتند از:

 • بروز خونریزی داخلی
 • تورم
 • ایجاد عفونت در منطقه جراحی شده
 • احتمال نیاز مجدد به جراحی براکیوپلاستی جهت تقارن سازی
 • ترمیم زخم ایجاد شده به طور آهسته و کند
 • بروز درد و رنج پس از جراحی تا بهبودی کامل آن
 • ایجاد بی‌حسی در بازوها و دست‌ها
 • تجمع مایع در محل جراحی شده
 • نکروز چربی و یا از بین رفتن بافت‌های چربی بازو

 

هزینه براکیوپلاستی :

قیمت براکیوپلاستی با توجه به معیارهایی همچون میزان افتادگی پوست و تجربه جراح مورد نظر تعیین می‌گردد. علاوه بر این، موقعیت مکانی بیمارستانی که هزینه براکیوپلاستی در آن انجام می‌گیرد، در میزان هزینه براکیوپلاستی موثر است. بدین ترتیب نمی‌توان یک هزینه مشخص برای این کار در نظر گرفت. اما به طور میانگین، می‌توان گفت که در حال حاضر برای جراحی براکیوپلاستی هزینه‌ای در حدود 10 تا 15 میلیون تومان باید پرداخت کرد. دقت داشته باشید که هزینه متغیر و به عوامل زیادی بستگی دارد.

آخرین ویرایش : 1400/01/09

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی