سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

رنگ کردن مو با لبو

رنگ کردن مو با لبو

رنگ کردن مو با لبو :

در حال حاضر در فروشگاه های لوازم آرایشی انواع و اقسام رنگ های مو به چشم می خورد که در ظاهر بسیار جذاب به نظر می رسند. اما بسیاری از افراد دوست دارند که با مواد طبیعی مو های خود را رنگ کنند، تا نه تنها عوارض رنگ مو های شیمیایی را نداشته باشد حتی برای مو ها نیز مفید باشد،

 

 در چنین شرایطی بهترین راهکار استفاده از مواد طبیعی برای رنگ کردن مو است. رنگ کردن مو با مواد طبیعی و گیاهی علاوه بر آنکه سبب زیبایی موهایتان می شود آن ها را تقویت نیز می نماید و به همین دلیل دیگر نیازی نیست که نگران ریزش و آسیب موهایتان باشید. با وجود مواد تشکیل دهنده طبیعی در این رنگ‌ها، شما صاحب موهای نرم تری خواهید شد زیرا موادی که در این نوع رنگ‌ها وجود دارد اغلب سبب نرمی و شادابی موها می شوند. یکی از بهترین مواد موجود در طبیعت برای تغییر رنگ موها لبو است.

 

ابتدا مواظب باشید که حساسیت نداشته باشید، و بر روی قسمت کوچکی از مو هایتان آزمایش کنید.

 

رنگ مو با لبو و حنا :

با ترکیب لبو و حنا به آسانی قادر خواهید بود که رنگ مویی طبیعی و پرخاصیت برای موها تهیه نمایید. برای اینکار لازم است که یک عدد لبو را در مقداری آب بجوشانید. سپس 5 الی 6 قاشق حنا به آن اضافه نمایید. ترکیب حاصل شده را به خوبی با هم مخلوط نمایید تا به شکل خمیر درآید.

 

برای اینکار می توانید آن ها را درون مخلوط کن بریزید. پس از اینکه لبو و حنا به خوبی باهم مخلوط شدند آن ها را بر روی موهایتان قرار دهید و پس از گذشت یک ساعت آبکشی نمایید. این رنگ موی طبیعی سبب شرابی شدن موهایتان خواهد شد بدون آنکه بخواهد آسیبی به آن ها زده باشد.

 

رنگ مو با لبو بدون حنا :

برای تهیه ی رنگ مو با لبو و بدون حنا در ابتدای کار یک لبو متوسط را خرد کنید و بجوشانید. شما می توانید برای اینکه لبو رنگ بیشتری بدهد چند قطره سرکه هم به آن اضافه کنید. پس از آنکه لبوها کاملا در آب پخته شدند، اجازه دهید که خنک شوند. پس از خنک شدن لبوها آن ها را درون مخلوط کن قرار دهید تا کاملا یک خمیر یکدست به وجود بیاید.

 

خمیر حاصل شده را روی موها به مدت 30 دقیقه قرار دهید و در نهایت موها را بشویید. نکته ای که باید به آن توجه نمایید آن است که اگر موهای شما روشن باشد یک بار کافیست تا موهایتان کاملا رنگ بگیرد و در غیر این صورت اگر موهایتان به رنگ تیره است باید چندین بار این کار را انجام دهید تا به رنگ دلخواهتان برسید.  

 

رنگ مو با لبو و روغن زیتون :

برای تهیه ی این رنگ مو باید در ابتدا آب دو عدد لبو را بگیرید. پس از اینکار آب لبو را  با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و چند قطره روغن زیتون نیز به آن اضافه کنید. ترکیب حاصل شده را روی موها اعمال نمایید و پس از گذشت حدود یک ساعت موهایتان را آبکشی کنید. برای اینکه عسل به راحتی از موهایتان پاک شود برای شست و شوی موهایتان از شامپو و نرم کننده استفاده نمایید.

آخرین ویرایش : 1400/01/09

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی