سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

میکروبلیدینگ ابرو چیست

میکروبلیدینگ ابرو چیست

میکروبلیدینگ ابرو :

آرایش ابرو یکی از مهمترین مواردی است که تاثیر بالایی در زیبایی چهره خانم‌ها دارد. این نوع آرایش به خصوص برای افرادی که دارای ابروهای نازک و کم پشت هستند، از اهمیت بسیاری برخوردار است. یکی از متدهای به ‌روز و جدیدی که جایگزین استفاده مداوم از مداد و سایه ابرو شده است، روش میکروبلیدینگ است. با توجه به سوالات متداولی که در رابطه با روش میکروبلیدینگ وجود دارد، با ما همراه باشید تا به اطلاعاتی مفید در این زمینه دست یابیم.

 

میکروبلیدینگ چیست :

مهمترین سوالی که وجود دارد این است که میکروبلیدینگ چیست و چه افرادی می‌توانند از این روش برای آرایش ابرو استفاده کنند. میکروبلیدینگ فرایندی نیمه دائم از آرایش ابرو است که در آن بخش‌های خالی از ابرو، توسط خطوطی شبیه تار مو پر شده و ابرو جلوه زیباتری می‌یابد. در این روش که توسط افراد متخصص و آموزش دیده انجام می‌گیرد، از رنگدانه استفاده می‌شود.

 

میکروبلیدینگ فیبروز چیست :

این روزها اصطلاح میکروبلیدینگ فیبروز رواج زیادی بین بانوان دارد. همانطور که مشخص است، میکروبلیدینگ فیبروز از ترکیب دو کلمه میکروبلیدینگ و فیبروز تشکیل می‌شود. میکروبلیدینگ به معنای برش دادن پوست و انتقال رنگدانه به لایه زیرین پوست است. فیبروز نیز به معنای هاشور ابرو با قلم مخصوص است. بدین ترتیب میکروبلیدینگ به روش فیبروز شامل فرایندی است که در آن ابرو توسط سوزن‌های مخصوص به صورت دستی برش داده شده و این برش‌ها با رنگدانه پر می‌شوند. مهمترین ویژگی که میکروبلیدینگ فیبروز دارد، طبیعی جلوه دادن ابروهاست.

 

ماندگاری میکروبلیدینگ :

طبیعی است هر فردی که مایل به انجام میکروبلیدینگ است، می‌خواهد بداند میکروبلیدینگ ابرو چقدر ماندگاری دارد. همانطور که گفته شد روش میکروبلیدینگ یک روش نیمه دائم برای آرایش ابرو است. میزان ماندگاری میکروبلیدینگ را به طور میانگین می‌توان حداکثر 3 سال در نظر گرفت. سه سال بعد از اینکه میکروبلیدینگ انجام می‌شود، رنگدانه ها کمرنگ شده و کیفیت اولیه خود را از دست می‌دهد. اما نکته مهم این است که این متد قابل ترمیم است و پس از 3 سال می‌توان بار دیگر بر کیفیت آن افزود.

 

روش انجام میکروبلیدینگ :

میکروبلیدینگ تنها باید توسط افراد متخصص انجام گیرد. مدت زمان لازم برای اجرای میکروبلیدینگ ابرو حدود 2 تا 3 ساعت است. به طور کلی، روش انجام میکروبلیدینگ ابرو شامل چند مرحله است :

 1. اولین گام در میکروبلیدینگ ابرو بی حس کردن پوست ابرو است. این کار برای کاهش دردهای ناشی از میکروبلیدینگ در حین اجرا انجام می‌گیرد.
 2. برای آغاز کار، یک الگوی دلخواه از ابرو روی یکی از ابروها کشیده می‌شود. این الگو به انتخاب مشتری و توسط تکنسین میکروبلیدینگ طراحی می‌شود. پس از تایید الگوی اولیه نوبت به قرینه‌ سازی آن روی ابروی دیگر می‌رسد.
 3. انتخاب رنگ برای میکروبلیدینگ ابرو از دیگر مراحل ابتدایی اجرای میکروبلیدینگ ابرو است. رنگی که برای میکروبلیدینگ ابرو انتخاب می‌شود مطابق با سلیقه مشتری است.
 4. در مرحله بعد کار اصلی آغاز می‌شود. تکنسین میکروبلیدینگ با استفاده از ابزارهای مخصوص، رنگدانه ها را داخل پوست قرار می‌دهد. اصلی‌ترین ابزار میکروبلیدینگ شامل قلمی است که در سر آن سوزن‌های مخصوص قرار می‌گیرد. رنگدانه ها درست در جهت رویش موی ابرو، در زیر پوست ابرو قرار داده می‌شوند.
 5. پس از اتمام کار، ابروها پاک شده و معایب آن اصلاح می‌شود. زمانی که این کار به درستی و با ظرافت انجام گیرد، ابرو کاملا طبیعی و زیبا به نظر خواهد رسید. البته ناگفته نماند که ابروها تا 10 روز بعد از میکروبلیدینگ تیره‌تر از حالت دلخواه خواهند بود. این تیرگی پس از مدت مشخص به مرور کمتر شده و ظاهر ابرو زیباتر می‌شود.

 

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو :

برای اینکه نتیجه قابل قبولی از متد میکروبلیدینگ ابرو به دست آید، بهتر است مراقبت‌هایی ویژه از آن انجام گیرد. برخی از مراقبت‌های پس از میکروبلیدینگ ابرو به شرح زیر است :

 • تا بهبودی کامل زخم و التهاب به وجود آمده در ابرو پس از میکروبلیدینگ، نباید از موچین استفاده کرد.
 • بهتر است تا سه هفته بعد از میکروبلیدینگ از قرار گرفتن در نور مستقیم آفتاب خودداری کرد.
 • لازم است حداقل تا ده روز بعد از میکروبلیدینگ، از برخورد ابرو با آب، مواد شوینده و پاک کننده اجتناب کرد.
 • استفاده از داروهای مانند آسپرین، نیاسین، ایبوپروفن، ویتامین E و همچنین استفاده از الکل و کافئین تا 24 ساعت پس از میکروبلیدینگ ممنوع است.
 • لایه برداری‌های شیمیایی پوست و همچنین لیزر موهای زائد را نباید تا دو هفته پس از میکروبلیدینگ ابرو انجام داد.

به طور کلی بهبود زخم‌های ناشی از میکروبلیدینگ ابرو ممکن است تا 15 الی 30 روز پس از انجام میکروبلیدینگ طول بکشد. در این مدت لازم است مراقبت‌های لازم را به کار گرفت تا به نتیجه رضایت بخشی دست یافت.

 

مزایا و معایب میکروبلیدینگ ابرو چیست :

مهمترین مزیتی که میکروبلیدینگ ابرو دارد، موقتی بودن آن است. به عبارت دیگر رنگدانه های انتقال داده شده به پوست به مرور کمرنگ‌تر می‌شود. بدین ترتیب افرادی که از نتیجه میکروبلیدینگ ابرو رضایت لازم را نداشته باشند، فرصت خلاصی از آن را خواهند داشت. درد کمتر میکروبلیدینگ در مقایسه با سایر روش‌ها و طبیعی جلوه دادن ابروها از دیگر مزایای این روش است.

 

از معایبی که ممکن است میکروبلیدینگ با خود به همراه داشته باشد می‌توان به ایجاد حساسیت و عفونت اشاره کرد. البته این ویژگی تنها گریبانگیر افراد معدودی است و برای درگیر نشدن با این مشکل بهتر است تحقیقات لازم قبل از میکروبلیدینگ را انجام داد. ناگفته نماند که اجرای میکروبلیدینگ در دوران بارداری و شیردهی و همچنین برای افرادی که دارای بیماری‌های خاص هستند، اکیدا ممنوع است.

 

هزینه میکروبلیدینگ ابرو :

هزینه و قیمت میکروبلیدینگ ابرو با توجه به معیارهای خاص متغیر است. برخی از این معیارها عبارتند از : نوع ابروها، موقعیت مکانی تکنسین میکروبلیدینگ، میزان تبحر و تجربه تکنسین میکروبلیدینگ، قیمت ابزارهای مورد استفاده در فرایند میکروبلیدینگ.

آخرین ویرایش : 1400/01/08

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی