سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

عمل لابیاپلاستی چیست

عمل لابیاپلاستی چیست

عمل لابیاپلاستی چیست :

عمل لایباپلاستی یک عمل زیبایی مخصوص خانم ها است که بسیار پرطرفدار بوده و سبب زیبایی واژن می شود. در این عمل جراح شکل ظاهری لبه داخلی و یا بیرونی واژن را تغییر می دهد. این عمل می تواند سبب بهبود کیفیت رابطه زناشویی شود. بر طبق آمارهای به دست آمده اکثر خانم هایی که متقاضی عمل لابیاپلاستی می باشند، مایل هستند که اندازه و یا طول لبه داخلی واژن خود را کاهش دهند. بهترین حالت برای اکثر زنان، حالتی است که لبه داخلی واژن از لبه بیرونی آن بیرون نزند. نکته ی قابل توجه آنکه در این جراحی این امکان وجود دارد مقدار اضافی کلاهک کلیتوریس نیز برداشته شود.

 

عمل لابیاپلاستی برای دختر باکره :

اکثر دختران جوان به علت پرده بکارت خود از انجام این عمل واهمه دارند در حالی که این عمل آسیبی را به پرده بکارت آن ها نمی زند، زیرا این جراحی در بیرون واژن و بیرون ناحیه پرده بکارت انجام می شود و کاری به داخل واژن ندارد. نکته ای که باید بدانید آن است که پرده بکارت تنها در صورتی دچار آسیب می شود که دخول، وارد شدن جسمی به دورن واژن و یا ضربات شدید ناشی از تصادفات به واژن اتفاق بیفتد.

 

توصیه پزشکان آن است که عمل لابیاپلاستی برای دختران از سنین بعد از بلوغ یعنی 17 یا 18 سالگی باید انجام شود چرا که در طی دوران بلوغ، لابیاها به سرعت رشد می کنند و جراحی قبل از این سنین باعث به هم خوردن نتیجه عمل می شود. زایمان و حاملگی نیز نمی تواند نتیجه عمل لابیاپلاستی برای دختران را تغییر دهد. بنابراین پس از سن بلوغ و قبل از بارداری دختران باکره بدون ترس و نگرانی می توانند عمل لابیاپلاستی را انجام دهند.

 

دختران می توانند همراه با لابیاپلاستی، سفید کردن واژن را نیز انجام دهند. روشن کردن واژن روی بخش های بیرونی واژن و خط بیکینی انجام می شود و به بکارت آسیبی وارد نمی کند.  

 

عمل لابیاپلاستی با لیزر :

لازم است بدانید که عمل لایباپلاستی به دو طریق جراحی و لیزر صورت می گیرد. در روش جراحی بیمار به اتاق عمل هدایت می شود و پس از آن جراح زنان لابیاپلاستی را با بیحسی و با استفاده از جراحی انجام می دهد. در لابیاپلاستی با لیزر همانند جراحی در ابتدا بی حسی موضعی اعمال می شود و پس از آن نواحی مورد نظری که باید تغییر روی آنها صورت بگیرد علامت گذاری می شوند تا لیزر تنها به همین قسمت ها بتابد و به بافت های مجاور آسیبی وارد نشود.

 

لیزر موجب بهبود جریان خون و ساخت کلاژن می شود که همین امر موجب جوانسازی واژن نیز خواهد شد. تنظیم درجه لیزر بسته به تشخیص جراح لابیاپلاستی متفاوت خواهد بود. مدت زمان لابیاپلاستی در روش لیزر بسیار کم بوده و فرد دوره نقاهت کمتری را سپری می نماید. همچنین لابیاپلاستی با لیزر نیازی به مدت زمان طولانی نخواهد داشت.  

 

افرادی که معمولا لابیاپلاستی با لیزر را انجام می دهند، به دلیل اینکه ممکن است کلیتوریس جراحی نشود و یا جراحی خیلی پیچیده ای بر روی لابیاها انجام نشود، پس از گذشت چند ساعت از عمل می توانند مانند روال قبل تمامی فعالیت های خود را از سر گرفته و انجام دهند.  

 

فواید عمل لابیاپلاستی :

  1. افزایش اعتماد به نفس به دلیل زیبایی ظاهری واژن و به دنبال آن بهبود کیفیت رابطه زناشویی
  2. اصلاح عدم تقارن لبه های واژن که این موضوع یکی از مشکلات و مسائل شایع بانوان می باشد.
  3. کاهش برجستگی های ناحیه ی تناسلی به هنگام پوشیدن لباس های تنگ و چسبنده
  4. سهولت بیشتر در رعایت مسائل بهداشتی
  5. کاهش احساس درد در لبه های واژن به علت سایش به خصوص در حین ورزش کردن
  6. تحریک بیشتر کلیتوریس

 

عوارض لابیاپلاستی :

عمل لابیاپلاستی نیز مانند اکثر جراحی ها، دارای عوارضی می باشد که این عوارض در کوتاه مدت بهبود پیدا می نمایند. یکی از رایج ترین عوارض عمل لایباپلاستی ایجاد تورم در محل جراحی می باشد. به علت آنکه واژن دارای بافت ها و غدد لنفاوی و عصبی فراوان می باشد در اثر جراحی آسیب کمی به رگ ها و بافت های این ناحیه وارد می شود که در نهایت باعث تورم در واژن می شود. بعضی اوقات مدت زمان بهبودی برای تورم واژن تا یک ماه به طول می انجامد که البته باید گفت جای نگرای نیست و در نهایت از بین می رود.

آخرین ویرایش : 1400/01/07

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی