سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

حلزون تراپی چیست

حلزون تراپی چیست

حلزون تراپی چیست :

روش های گوناگون بسیاری برای جوانسازی پوست وجود دارد. حلزون تراپی که به آن حلزون درمانی هم می گویند یکی از شیوه‌های موثر برای ترمیم، جوان‌ سازی و زیبایی پوست صورت است که در این روش از حلزون زنده استفاده می شود. نکته ی قابل توجه آنکه طبق گفته ی متخصصین زیبایی حلزون درمانی در ژاپن، چین و غرب بسیار محبوب است اما در مناطق دیگر این روش درمانی خیلی مورد توجه قرار نگرفته است و علت آن هم این است که آن ها از فواید این روش درمانی به طور دقیق و واضح مطلع نمی باشند.

 

آموزش حلزون تراپی :

نکته ی بسیار مهمی که باید در خصوص حلزون تراپی بدانید آن است که حداقل فاصله بین دو حلزون تراپی باید 6 ماه باشد و اگر زودتر از این زمان انجام شود ، این احتمال وجود دارد که صدماتی به پوست وارد شود. برای حلزون درمانی قبل از هر چیز صورت باید شسته شود. پس از شستن صورت و تمیز کردن و خشک کردن کامل آن، حلزون‌ها را روی پوست صورت قرار می دهند. حلزون‌ها حدود نیم ساعت روی پوست حرکت می ‌کنند و با مخاط باقیمانده از حرکت خود یک ماسک طبیعی را بر روی صورت ایجاد می ‌نمایند. این ماسک میزان قابل توجهی از پروتئین پوست را تأمین می کند و بسیار مفید است.

 

فواید حلزون تراپی :

 1. حلزون تراپی موجب کاهش التهابات پوستی می شود.
 2. سبب ترمیم سلول های آسیب دیده پوستی توسط اشعه ماورای بنفش نور خورشید می شود.  
 3. حلزون تراپی سبب بهبود تیرگی، کدورت و لکه های پوستی می شود.
 4. جای جوش زخم های پوستی و ترک های پوستی به وسیله ی حلزون تراپی برطرف می شوند.
 5. حلزون تراپی باعث رشد و تکامل مولکول های کربوهیدراتی نگهدارنده آب در پوست شده ودر نتیجه موجب حفظ رطوبت و نرمی پوست می گردد.
 6. این روش درمانی در بهبود چین ها و چروک هایی که در پوست مشاهده می شود، بسیار کمک کننده است.
 7. حلزون تراپی برای سیاهی دور چشم نیزموثر بوده و موجب برطرف شدن حلقه های سیاه دور چشم می شود.
 8. حلزون تراپی موجب ارتقای توانایی پوست در تولید مواد ضد میکروبی می شود که در نتیجه پوست می تواند با عفونت های پوستی به خوبی مبارزه نماید.
 9. در نهایت با استفاده مداوم از حلزون تراپی ، سطح پوست کاملا شفاف و درخشان می شود.

 

معایب حلزون تراپی :

یکی از مهم‌ ترین معایبی که می توان برای حلزون تراپی به شمار آورد، تفاوت در کیفیت مخاط‌ های حلزون است که با توجه به شرایط محیطی و نوع استخراج لجن حلزون کاملا متغیر می باشد و به همین علت  این احتمال وجود دارد که در برخی از حلزون درمانی‌ها سطح توانمند سازی پوست با کیفیت بالایی اجرایی نشود. 

 

یکی از مواردی که ممکن است در حلزون تراپی به وجود آید حساسیت است به همین علت برای اطمینان حاصل نمودن باید در ابتدا یک حلزون را بر روی یک قسمت از پوست امتحان کنید و در صورت عدم حساسیت به صورت کامل حلزون درمانی را انجام دهید. اگر خودتان در خانه می‌خواهید حلزون تراپی را انجام دهید باید نوع حلزون را بشناسید، حلزون‌های باغی به طور معمول غیر سمی بوده و غالبا خطری ندارند.

 

یکی دیگر از معایب حلزون تراپی انتقال بیماری از طریق مخاط حلزون است، تب حلزون یکی از این بیماری‌ها است که می‌تواند به انسان منتقل شود. به همین علت گفته می شود که حتما حلزون تراپی به وسیله ی فردی متخصص انجام شود و حلزون تراپی در خانه به هیچ عنوان توصیه نمی شود و اگر فردی قصد دارد که این کار را در خانه انجام دهد حتما باید موارد احتیاطی را رعایت نماید تا دچار مشکل نشود.

 

گاز گرفتن حلزون‌ها  یکی دیگر از معایب حلزون تراپی است. لازم است بدانید که حلزون‌ها دارای دندان‌های کوچک هستند و در هنگام حلزون درمانی ممکن است پوست صورت را گاز بگیرند. البته به دلیل اینکه فک حلزون ها قوی نیست گاز گرفتن آن ها تاثیر خاصی بر روی پوست ندارد.

آخرین ویرایش : 1400/01/07

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی