سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

رنگ مو با پوست انار

رنگ مو با پوست انار

رنگ مو با پوست انار :

پوست انار یکی از مواد طبیعی سودمند برای سلامتی مو است. پوست انار از ریزش و شوره سر جلوگیری می کند. جوشانده پوست انار برای رنگ مو کم نظیر است.

 

ابتدا بر روی قسمت کوچکی از موهایتان آزمایش کنید تا بتوانید کم کم رنگ مورد نظر را به دست آورید.

 

خواص پوست انار برای تهیه رنگ مو :

ابتدا پودر پوست انار را با مقدار کمی روغن نارگیل یا روغن بادام تلخ مخلوط کنید. خمیر حاصل را به ریشه مو بمالید و به مدت 10 دقیقه ماساژ دهید. بعد از 2 ساعت موهای خود را با یک شامپوی تمیز بشویید. پوست انار کمک زیادی به رشد مجدد مو و درمان شوره می کند. محافظت از پوست در برابر آلودگی ها و سموم از دیگر خواص پوست انار است. همچنین PH پوست را حفظ کرده و به حفظ اسید آلژنیک در لایه های مرطوب پوست کمک می کند. در واقع استفاده از پوست انار روی پوست به مرطوب سازی آن کمک می کند.

 

طرز تهیه رنگ مو با پوست انار :

نرم شدن موها باعث زیبایی موهای شما می شود. برای تهیه ماسک نرم کننده با عصاره های طبیعی می توانید از ترکیب پوست انار ، عسل و روغن زیتون استفاده کنید. دانه های یک انار را جدا کرده و کمی بخورید تا دانه های انار کمی شکسته شود. سپس چند قاشق غذا خوری از آن را با عسل و روغن زیتون مخلوط کرده تا ماسک مو شما درست شود. ماسک پوست انار را پس از شستن موها بر روی ریشه و ساقه های مو در حمام قرار دهید و موهای خود را به آرامی ماساژ دهید. حدود 3 دقیقه ماساژ دهید ، بعد اجازه دهید مواد ماسک پوست انار برای 15 دقیقه دیگر بماند. سپس موهای خود را بشویید. تکرار این ماسک دو بار در هفته می تواند ریشه های مو را تقویت کند و هم لطافت خارق العاده ای به موهای شما بدهد.

 

رنگ مو با حنا و پوست انار :

بهترین رنگ طبیعی شناخته شده حنا است. حنا برگ درختچه ای به همین نام است که کوبیده می شود و برای رنگ آمیزی مو و ناخن استفاده می شود. حتما فکر می کنید حنا موهای شما را قرمز می کند ، اما جالب است بدانید که ترکیب حنا با مواد دیگر طیف وسیعی از رنگ ها را ایجاد می کند. به عنوان مثال ، می توانید حنا را با پوست انار مخلوط نمایید و موهای خود را به ترکیب رنگی قهوه ای روشن تغییر دهید.

 

طرز تهیه رنگ مو با حنا و پوست انار :

طرز تهیه رنگ مو با حنا و پوست انار بدین گونه می باشد که ابتدا پوست انار را با حنا و سرکه مخلوط کنید تا ترکیب شوند. بعد از آن مخلوط تهیه شده را روی سر خود بمالید. 1 ساعت صبر کنید ، سپس موهای خود را کاملا با آب ولرم بشویید ، اگر رنگ موهای شما سیاه نیست ، این روند را تکرار کنید.

آخرین ویرایش : 1400/01/03

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی