سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

علت تیره شدن پوست صورت

علت تیره شدن پوست صورت

علت تیره شدن پوست صورت چیست :

تیره شدن پوست صورت یکی از مشکلات رایج پوستی است که به علت دلایل مختلفی رخ می دهد و سبب می شود که زیبایی پوست صورت و به دنبال آن چهره از بین برود. همانگونه که گفتیم تیرگی پوست به علت های مختلفی رخ می دهد که در ادامه ی مطلب قصد داریم در وب سایت بانوان زیبا چند نمونه از علت ها را نام برده و راهکار هریک را شرح دهیم :

 

علت تیره شدن پوست صورت در بارداری :

علت تیره شده پوست صورت خانم ها در بارداری به علت تغییرات هورمونی است به طور معمول نیمی از صورت را تحت تاثیر قرار می دهد. آکنه و التهاب بعد از آن هم ممکن است منجر به بدتر شدن لک های تیره روی پوست شوند. علاوه بر آن به علت افزایش گردش خون در زمان بارداری این احتمال وجود دارد که عروق خونی بسیار کوچک و لک های قرمزی روی پوست ایجاد شود.

 

با توجه به آنکه که استفاده از دارو در دوران بارداری توصیه نمی شود ول برخی درمان های موضعی بی خطر مانند اسید های میوه و آزولیک اسید برای پیشگیری از افزایش آکنه ها مورد استفاده قرار می گیرند. این تیرگی ها و تغییرات پوستی پس از اتمام دوران بارداری برطرف می شوند. اسید فولیک مکمل مهمی برای مادران باردار است و می ‌تواند از تیرگی شدید پوست جلوگیری نماید.

 

علت تیره شدن پوست صورت بعد از عمل بینی :

جراحی بینی در واقع یکی از چالش برانگیز ترین جراحی های زیبایی به حساب می آید. نتیجه ی جراحی بینی تا حد زیادی به مراقبت های پس از آن بستگی دارد. لازم است بدانید که پس از جاحی بینی پوست اطراف بینی نسبت به اثرات اشعه ی فرابنفش ساطع شده از خورشید بسیار بیشتر از هر زمان دیگری حساس می شود.

 

این موضوع سبب می شود که در صورت مراقبت نکردن از پوست شاهد تیره شدن محل بخیه شوید. تیرگی محل بخیه ممکن است حتی با گذشت زمان هم از بین نرفته و برای همیشه باقی بماند. به همین دلیل بهترین راهکار آن است که پس از جراحی بینی به مدت چند هفته در معرض آفتاب قرار نگیرید و اگر مجبور شدید که به بیرون بروید حتما از کلاه آفتاب گیر استفاده کنید.

 

علت تیره شدن پوست صورت در مردان :

تیرگی پوست صورت فقط مختص به خانم ها نبوده و مردان نیز به علت های گوناگونی همچون ماندن طولانی مدت در زیر آفتاب به اقتضای شغلشان و یا مصرف برخی از داروها و...ممکن است دچار تیرگی پوست شوند. برای رفع تیرگی بهتر است که در صورت قرار گرفتن در زیر آفتاب حتما از کلاه آفتابگیر و کرم ضد آفتاب استفاده نمایند.

 

یکی از بهترین ماسک ها برای برطرف نمودن تیرگی ها و لکه های پوستی ماسک آب لیمو است. برای تهیه ی این ماسک به یک قاشق غذا خوری آب لیمو، گلاب و گلیسیرین نیاز دارید. پس از تهیه نمودن این موارد، آب لیموی تازه را با گلاب و گلیسیرین ترکیب کنید، به جای گلاب از آب تصفیه شده نیز می توانید استفاده کنید. تکه ای پنبه را در محلول خیس کرده و به مدت 15 دقیقه بر روی لکه ها قرار دهید و سپس با آب بشویید. برای اثر بخشی بیشتر باید دو الی سه بار از این ترکیب برای پوست استفاده نمایید.

آخرین ویرایش : 1400/01/03

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی