سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

فیکانتور چیست

فیکانتور چیست

فیکانتور چیست :

در واقع می توان گفت فیکانتور یک متد جدید برای تاتو می باشد که برای خط چشم، خط لب، خط مژه و... معمولا استفاده می شود، فیکانتور را می توان یک آرایش نیمه دائمی برای چشم و لب در نظر گرفت، برای انجام فیکانتور از دستگاه میکرو پیگمنتیشن استفاده می شود. 

این تکنیک بر اساس قانون نسبت‌های طلایی و مورفولوژی صورت انجام می‌شود. هدف از به کار بردن این تکنیک آن است که که رنگ و شکل اندام‌هایی مانند پلک و لب اصلاح شود بدون اینکه آرایش غلیظ روی پوست اعمال شود.

 

نکته ای که در خصوص این متد باید بدانید آن است که پایه اصلی متد فیکانتور ایجاد قرینه سازی و رفع عیب ها در قسمت پلک ها و لب ها می باشد. البته یکی دیگر از اقداماتی که در متد فیکانتور قابل انجام می باشد، حجیم سازی و تغییر رنگ لب ها است به نحوی که بیشترین هماهنگی و زیبایی در چهره ی فرد ایجاد شود و در عین حال نیز باعث ایجاد ظاهری مصنوعی در صورت نشود. به صورت کلی در متد فیکانتور با استفاده از خطای دید قسمت های از صورت را کوچکتر یا بزرگتر می کنند یا تغییر رنگ می دهند تا ظاهر صورت زیباتر و هماهنگ تر با قسمت های دیگر شود.

 

میزان ماندگاری فیکانتور چقدر است :

میزان ماندگاری فیکانتور تحت تأثیر و بستگی به مراقبت‌های شما دارد. هر چقدر پوست فرد چرب ‌تر باشد، جوهر مخصوص کانتور سریع ‌تر محو و کمرنگ می ‌شود. عرق کردن های مداوم و قرار گرفتن در معرض نور آفتاب نیز عوامل دیگری هستند که سبب کاهش رنگ جوهر فیکانتور می ‌شوند. به طور میانگین می توان گفت که ماندگاری فیکانتور چیزی حدود 1 تا 3 سال است.

 

فیکانتور چشم چیست :

فیکانتور چشم همان زدن بن مژه و اعمال خط چشم می باشد. این تکنیک ها در واقع سبب پرپشت نشان دادن مژ ها و درشت نمایش دادن چشم ها می شود. فیکانتور چشم بهترین راهکار برای آن دسته از کسانی است که در قرینه سازی خط چشم خود مشکل دارند و یا دارای مژه های کم پشت می باشند.

 

فیکانتور لب چیست :

فیکانتور لب شامل خط لب، شیدینگ لب و رژ لب می باشد. با استفاده از فیکانتور لب می توان تمامی عیوب لب را پنهان کرد. به عنوان مثال یکی از عیوبی که در برخی از افراد دیده می شود، بدرنگی لب ها است. با کمک فیکانتور لب می توان یک رنگی زیبا و طبیعی به لب ها اعمال نمود تا از شر درنگی و یا تیرگی های لب رهایی پیدا نمود.

 

نکات فیکانتور :

در فیکانتور لب رنگدانه‌هایی که برای کانتور لب به کار می ‌رود حتما باید با رنگ طبیعی لب‌ها مطابقت داشته باشد زیرا اساس این تکنیک آن است که نباید سبب ایجاد حالتی مصنوعی شود. بدین ترتیب رنگدانه های مورد استفاده برای کانتور پلک‌ها با رنگ طبیعی موها همخوانی داشته باشد. نکته ی دیگر آن که این تکنیک برای افراد بالای 18 سال مناسب خواهد بود و به افراد زیر 18 سال توصیه نمی شود. 

 

میزان دردی که افراد در طول انجام فیکانتور حس می ‌کنند نسبی بوده و بر اساس آستانه تحمل درد هر فرد متفاوت خواهد بود. نکته ی قابل توجه آنکه در دوران قاعدگی حساسیت نسبت به درد افزایش پیدا می کند و بنابراین توصیه می ‌شود که در دوران قاعدگی تا جای که ممکن است فیکانتور انجام نشود. برای از بین بردن کامل درد در طول درمان می ‌توان از بی‌ حسی موضعی نیز استفاده نمود اما یکسری از افراد اعتقاد دارند که استفاده از بی‌حسی موجب کاهش اثرات رنگدانه ها می شود و بهتر است که استفاده نشود.  

 

به خاطر داشته باشید که اگر در صدد کسب نتایج مطلوب هستید و برای موفقیت آمیز بودن تکنیک، پوست نباید به هیچ عنوان آسیب ‌دیده باشد. در صورت وجود هرگونه اگزما، درماتیت سبورئیک، آکنه، جوش، آفتاب سوختگی یا هرگونه آسیب در ناحیه لب و چشم، فرد باید هفت روز قبل از انجام فیکانتور این مشکلات را برطرف کند. همچنین اگر فردی مستعد ابتلا به تبخال هستید، باید با نسخه و مشورت پزشک با مصرف مکمل‌ها و داروهای مخصوص احتمال وقوع آن را کاهش دهید.  

آخرین ویرایش : 1400/01/03

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی