سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

از بین بردن بوی بد بدن

از بین بردن بوی بد بدن

از بین بردن بوی بد بدن :

بوی بد بدن یکی از مشکلات ناخوشایندی می باشد که افراد زیادی با این مشکل مواجه بوده و به سبب آن در موقعیت های مختلف اعتماد به نفسشان کاهش پیدا کرده و سرافکنده و خجالت زده شده اند. عرق یک پدیده کاملا طبیعی است که موجب دفع مواد زاید بدن می شود اما همین پدیده ی طبیعی در فصول گرم سال بسیار بد بو بوده که اغلب برای افراد دیگر آزاردهنده است. برای از بین بردن بوی بد بدن به صورت طبیعی راهکارهای بسیاری وجود دارد که در ادامه ی مطلب قصد داریم به برخی از آن ها اشاره کنیم :

 

تاثیر مواد غذایی بر بوی بد بدن :

فلفل تند، غذاهای پرادویه  و تند سبب می شود که بیشتر از هر زمان دیگری عرق کنید و علاوه بر آن موجب می شود که بوی عرق هم بد و زننده شود. نوشیدنی‌های الکلی و نوشیدنی‌های کافئین ‌دار هم باعث بیشتر عرق کردن بدن می شوند پس بهتر است که از مصرف اینگونه خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها خودداری نمایید یا مصرف آن را به حداقل رسانید.  

 

شست و شوی روزانه بدن :

بهترین ترفند از بین بردن بوی بد بدن شست و شوی روزانه و مرتب بدن می باشد.البته شست و شوی بدن با آب خالی کفایت نمی کند و باید به خوبی با شامپو وصابون عرق را از سطح پوست پاک کرد.

 

رفع بوی بد بدن با سرکه سیب :

سرکه‌ سیب یک عامل ضدباکتریایی بسیار قوی است که با تعدیل سطح pH پوست قادر است که بوی بد بدن را از بین ببرد. برای استفاده از این روش درمانی یک پنبه‌ ی توپی را به سرکه‌‌ سیب آغشته نمایید و به زیربغل بمالید. سپس به مدت دو الی سه دقیقه صبر کنید و سپس دوش بگیرید. برای اثربخشی هر چه بیشتراین کار را دو بار در روز انجام بدهید.

 

رفع بوی بد بدن با جوش شیرین :

برای از بین بردن بوی بد بدن می توان از جوش شیرین استفاده کرد. جوش شیرین از خاصیت ضدعفونی کنندگی بسیاری برخوردار است و می تواند از رشد باکتری ها پیشگیری نماید، بنابر این برای رفع بوی بد عرق می تواند بسیارموثر عمل کند.برای از بین بردن بوی بد بدن با جوش شیرین، مقداری جوش شیرین را مانند پودر به زیر بغل هایتان بزنید و یا مقداری از آن را در آب حل کنید و به زیر بغل ها بزنید. جوش شیرین را می توانید برای از بین بردن بوی بد پا نیز به کار بگیرید. بعد از 5 دقیقه با آب بشویید.

 

از بین بردن بوی بد بدن با رزماری :

رزماری گیاهی است که دارای خواص بسیاری می باشد. این گیاه پر خاصیت قادر است که رشد باکتری‌های عامل بوی بد بدن را متوقف ‌کند. همچنین حاوی منتول و کلروفیل نیز می باشد که دارای خواص طبیعی ضد بو هستند و بوی تند بدن را خنثی می‌کنند و بویی خوشایند به بدن می‌دهند. نکته ی جالب توجه آنکه رزماری سرشار از روی است. روی ویتامینی است که کمبود آن موجب بوی بد می شود.

 

برای از بین بردن بوی بد بدن با رزماری، نصف فنجان برگ خشک رزماری را به چهار فنجان آب داغ اضافه کنید و اجازه بدهید ده دقیقه خیس بخورد و سپس آن را در آب وان بریزید. 15 تا 20 دقیقه  در وان قرار بگیرید و پس از بیرون آمدن از وان، فورا بدن را خشک کنید. این کار را می توانید روزی یک مرتبه انجام بدهید تا در طول روز خوش‌ بو باشید. روش دیگر آن است که 8 الی 10 قطره عصاره‌‌ی رزماری را با حدود  25 میلی‌لیتر آب ترکیب کنید و آن را به زیر بغل اعمال کنید.

 

رفع بوی بد بدن با روغن درخت چای :

درخت چای یک گیاه بسیار مفید و موثر برای از بین بردن قارچ ها و باکتری های روی پوست است که بوی مطبوعی نیز دارد و به همین سبب از آن برای رفع بوی بدن نیز می توان استفاده نمود. برای از بین بردن بوی بد بدن با روغن درخت چای، به چند قطره روغن درخت چای و چند قاشق غذاخوری آب  نیاز دارید. روغن درخت چای را با آب مخلوط نمایید و به زیر بغلتان بزنید. راهکار بهتر این است که روغن درخت چای و آب مخلوط شده را در یک اسپری بریزید و زیر بغلتان اسپری کنید.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی