سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

ژنیکوماستی چیست

ژنیکوماستی چیست

ژنیکوماستی چیست :

ژنیکوماستی بزرگ شدن پستان مرد به دلیل رشد بیش از حد بافت داخل غدد پستانی است. جامعه پزشکی ژنیکوماستی را یک بیماری خوش خیم یا بی ضرر برای بدن می داند و به طور کلی گفته می شود که ژنیکوماستی هیچ خطری برای بدن ندارد.

 

ژنیکوماستی بیماری است که باعث بزرگ شدن بافت پستان مردان می شود ، که برای مردان ناخوشایند است.علت این بافت غده ی چربی و گاهی اوقات با ترکیبی از ورزش و رژیم غذایی مناسب قابل حل است ، اما در برخی موارد علت ژنیکوماستی استفاده از داروها یا ناهنجاری های ژنتیکی است  و با ورزش و رژیم غذایی قابل درمان نیست.

 

درمان ژنیکوماستی :

دو گزینه درمانی برای ژنیکوماستی عبارتند از: دارو درمانی و جراحی. داروها احتمالاً در مرحله تکثیر بسیار موثر هستند. در صورت عدم موفقیت در درمان دارویی ، ممکن است درمان جراحی لازم باشد. گزینه های جراحی برای عمل ژنیکوماستی شامل لیپوساکشن ، برداشتن باز و برداشتن با کاهش پوست است. ارزان ترین درمانی که می توانید با آن شروع کنید.

 پانسمان ژنیکوماستی است. ارزان بودن از مزایای این روش است ، اما به خاطر داشته باشید که این یک راه حل موقت است.  

اگر نمی توانید جراحی کنید یا جراحی را ترجیح نمی دهید ، اگر ژنیکوماستی شما شدید یا درجه 4 نباشد یا سن شما زیر 45 سال باشد می توانید از مکمل ها برای درمان استفاده کنید. مهمترین مزیت این روش عدم نیاز به جراحی و بستری شدن در بیمارستان است.

 

جراحی ژنیکوماستی :

جراحی یک روش دائمی و تضمینی برای خلاص شدن از بزرگ شدن سینه در مردان و درمان ژنیکوماستی است. همچنین ، اگر شما بیش از 45 سال دارید یا دارای ژنیکوماستی نوع 4 هستید ، این تنها گزینه درمانی توصیه شده است. میزان موفقیت در عمل جراحی ژنیکوماستی 100٪ است. احتمال بازگشت پس از جراحی بسیار کم است. جراحی ژنیکوماستی یک روش کاملاً اختصاصی است و ممکن است برای همه مناسب نباشد. قبل از تصمیم گیری حتما با جراح پلاستیک متخصص خود صحبت کنید.

 

درمان ژنیکوماستی با ورزش :

ژنیکوماستی یک عارضه پزشکی که به علت تغییر در اندازه غدد داخل پستان در مردان به وجود می آید، ورزش و رژیم غذایی فقط برای مردان دارای اضافه وزن می تواند موثر باشد. البته ، هنگامی که ظاهر پستان به طور غیرطبیعی بزرگ است و تجمع بافت غده ای وجود دارد ، باید گفت که در این حالت تنها ورزش و رژیم غذایی جواب نمی دهند.

اما ممکن است که اضافه وزن و تجمع چربی در سینه مردان نیز باعث شود که سینه باز هم بزرگتر شود، در این صورت تمریناتی را انتخاب کنید که تمام قسمتهای اصلی بدن را فعال نگه دارد. البته ورزش های هوازی نیز مانند کلاس های دوچرخه سواری ، پیاده روی ، دویدن و تناسب اندام گروهی نیز موثر است. اما در نهایت ورزش و رژیم غذایی در صورت موفقیت می توانند چربی ها را از بین ببرند و بر روی کوچک شدن غده ها تاثیر نخواهند داشت.

 

ژنیکوماستی کاذب چیست :

ژنیکوماستی در واقع به بزرگ شدن بافت غدد لنفاوی پستان در مردان اشاره دارد ، عارضه ای که در مردان در دوران کودکی ، بلوغ و میانسالی بیشتر دیده می شود. ژنیکوماستیای کاذب به طور کلی به تجمع رسوبات چربی در ناحیه پستان مردان اشاره دارد. ژنیکوماستی در بیشتر افراد در هر دو طرف دیده شده است ، اما در بسیاری از موارد نیز می تواند ژنیکوماستی از یک طرف تأثیر بگذارد و باعث بزرگ شدن یک پستان در طرف دیگر شود.

 

ژنیکوماستی خفیف چیست :

ژنیکوماستی خفیف یک اختلال هورمونی در مردان است که منجر به تغییر اندازه سینه می شود. ژنیکوماستیای خفیف معمولاً در پسران جوان اتفاق می افتد. در این حالت ، به دلیل عارضه خفیف ، شکل پستان تغییر زیادی نمی کند و تغییر در اندازه پستان در مردان به طور قابل توجهی اتفاق نمی افتد و در ژنیکوماستی خفیف تر ، نوک پستان در مردان برجسته است. این می تواند بر روحیه و حتی روابط اجتماعی وی تأثیر سو بگذارد.

 

ژنیکوماستی خفیف به طور معمول توسط بیشتر ورزشکاران تجربه می شود و در بیشتر بدنسازان دیده می شود. در ژنیکوماستی خفیف ، پوست اطراف سینه ها سفت می شود و نوک سینه کمی به بیرون است. خوشبختانه این نوع ژنیکوماستی با درمان سریع به راحتی قابل درمان است. اگر مبتلایان به ژنیکوماستی خفیف از ورزش و رژیم غذایی نتیجه مطلوبی نگرفتند ، این افراد برای رفع این مشکل باید از روش های دیگر درمان ژنیکوماستی استفاده کنند.

 

ژنیکوماستی و معافیت سربازی :

افراد مشمول وظیفه و سربازان تحت شرایط جسمی یا روحی خاصی نمی توانند خدمت کنند.  با توجه به پیچیدگی شرایط معافیت پزشکی و مقررات مختلف معافیت پزشکی نظام وظیفه ، پیشنهاد می شود که توصیه های معافیت سربازی برای خدمت سربازی به واسط مشکل ژنیکوماستی کاملا بررسی گردد.

 

هزینه عمل ژنیکوماستی :

از آنجا که شرایط هر فرد متفاوت است و هر فرد شرایط منحصر به فرد خود را دارد که باید در روند جراحی مورد توجه قرار گیرد ، ممکن است هزینه نیز متفاوت باشد. علاوه بر این ، فاکتورهای دیگری نیز در تعیین هزینه جراحی ژنیکوماستی در نظر گرفته می شود ، که مقدار آنها ممکن است متفاوت باشد. بنابراین نمی توان به میزان دقیق این جراحی توجه کرد.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی