سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

هایپر پیگمنتیشن چیست

هایپر پیگمنتیشن چیست

هایپر پیگمنتیشن چیست :

هایپر پیگمنتیشن معمولاً به دلیل مقدار غیر طبیعی زیاد ملانین ایجاد می شود ، اما گاهی اوقات به دلیل رسوب سایر رنگدانه هایی که به طور معمول در پوست وجود ندارند ، ایجاد می شود. رنگ پوست تیره تر است و گاهی اوقات رنگ آن متفاوت از حالت طبیعی است و لکه های تیره تری روی پوست ظاهر می شود.

هایپر پیگمنتیشن یک بیماری شایع پوستی است. این بیماری می تواند همه افراد و همه مدل های پوستی را درگیر می کند. برخی از انواع هایپر پیگمنتیشن بیشتر در مناطقی از پوست که در معرض آفتاب است، از جمله صورت ، بازوها و پاها دیده می شود. نوع دیگری از هایپر پیگمنتیشن پس از آسیب یا التهاب پوست مانند بریدگی ، سوختگی یا آکنه رخ می دهد. این نوع می تواند در هر نقطه از بدن ایجاد شود.

 

هایپر پیگمنتیشن گاهی می تواند نشان دهنده بیماری پزشکی دیگری باشد. پوست شما از شریان ها ، بافت ها و سایر اندام های بدن محافظت می نماید.  هایپر پیگمنتیشن در واقع تیره شدن و تغییر رنگ پوست است. این اغلب به دلیل سطح ملانین بالاتر از حد طبیعی است که منجر به تجمع رنگدانه ها در بافت پوست و تغییر رنگ پوست شما می شود. این یکی از رایج ترین مشکلات پوستی است که زنان و مردان را درگیر می کند و معمولاً فقط با افزایش سن بدتر می شود.

 

نقاط قرمز ، صورتی ، قهوه ای و حتی بنفش در پوست را می توان به عنوان هایپر پیگمنتیشن توصیف کرد. نواحی پوست تحت تأثیر هایپر پیگمنتیشن تیره تر از سایر مناطق پوست است. این امر در اثر قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آفتاب می تواند تشدید شود. برخی از تغییر رنگ ها ، به مرور خود به خود از بین می روند ، مانند آکنه ، خال و لکه های صورت. اما انواع دیگر ممکن است نیاز به درمان بیشتری داشته باشند.

 

هایپر پیگمنتیشن لب :

رنگ های مختلف لب در افراد مختلف کاملاً یک ویژگی طبیعی است. رنگدانه ای به نام ملانین این رنگ را به پوست می دهد. اگر پوست بیش از حد ملانین تولید کند ، می تواند منجر به هایپر پیگمنتیشن یا تغییر رنگ لب شود. رنگ لب ها مانند رنگ پوست در هر فرد متفاوت است و ممکن است رنگ های مختلفی داشته باشد. لب بخشی از زیبایی صورت است ، بنابراین ظاهر کسل کننده و ناسالم آنها می تواند بر روی صورت ما تأثیر منفی بگذارد. در برخی موارد ، تغییر رنگ یا وضعیت لب ها می تواند نشانه مراقبت نامناسب یا هشدار دهنده اختلال داخلی باشد. عوامل مختلفی می توانند در تیرگی لب ها نقش داشته باشند ، اما به ندرت ممکن است بیماری خطرناکی مانند سرطان درگیر شود.

 

درمان هایپر پیگمنتیشن :

انواع مختلفی از هایپر پیگمنتیشن وجود دارد که به دلایل مختلف ایجاد می شود. درمان برخی از انواع هایپر پیگمنتیشن  آسان تر از سایرین است. شما می توانید هایپر پیگمنتیشن با مراجعه به یک متخصص پوست درمان کنید. انواع مختلفی از درمان هایپر پیگمنتیشن به واسط محصولات مراقبت از پوست وجود دارد که می توانید برای روشن سازی پوست استفاده کنید.

 

وقتی تغییر رنگ شدید باشد ، یک متخصص پوست می تواند تشخیص دهد که آیا برای هایپر پیگمنتیشن به درمان های شدیدتر یا محلول های موضعی نیاز است. برخی از پیشنهادهای متخصص پوست ممکن است شامل داروهای موضعی مانند آلفا هیدروکسی اسید ، رتینوئیدها و ضد آفتاب ها باشد.

 

منابع :

hidoctor

lafarrerr

cuteskin

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی