سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

جراحی کشیدن پوست صورت چیست

جراحی کشیدن پوست صورت چیست

جراحی کشیدن پوست صورت چیست :

با افزایش سن یکی از اتفاقاتی که رخ می دهد آن است که  قابلیت ارتجاعی پوست به شدت کاهش پیدا می کند و از مقدار چربی زیر پوستی کاسته می شود که در نتیجه به تدریج در پوست یک حالت جمع شدگی همراه با چین و چروک ایجاد می شود که موجب تغییر ظاهر پوست می شود. چین و چروک های ایجاد شده ظاهر ناخوشایندی را در پوست ایجاد می کنند و به همین علت افراد در صدد برطرف نمودن آن ها برمی آیند.

 

جراحی کشیدن پوست صورت و گردن که به آن لیفت هم می گویند، روشی نسبتا تهاجمی است که در آن با ایجاد برش‌های اندک در نواحی کناری پوست صورت و کشیدن عضلات یا پوست در ناحیه موردنظر، لیفت و جوانسازی پوست انجام می‌ شود. در عمل جراحی کشیدن پوست صورت و گردن معمولا برش‌ها بسیار کوچک، نامشخص و راحت ایجاد می‌ شود. نکته ی قابل توجه آنکه این جراحی بسیار ساده بوده و فاقد پیچیدگی می باشد و زیر نظر پزشکان باتجره و متخصص انجام می شود.  

 

از آنجایی که جراحی پلاستیک کشیدن پوست صورت و گردن ماندگاری نسبتا بالایی دارد، این جراحی را در گروه جراحی های دائمی قرار داده اند. اما نکته ی قابل توجه آن است که که حتی جوانی طبیعی پوست ما نیز در گذر زمان کاهش پیدا می‌کند و بنابراین ماندگاری کشیدن پوست صورت و گردن را می توان چیزی در حدود 10 الی 15 سال در نظر گرفت البته مراقبت‌های مکرر و استفاده از روش‌های کمکی، سبب طولانی ‌تر شدن زمان ماندگاری خواهد شد.  

 

مزایای جراحی کشیدن پوست صورت :

یکی از مهم ترین مزایای این جراحی آن است که هیچ گونه اثر و جای زخم و اسکار پوستی در این جراحی وجود نخواهد داشت زیرا برش‌های مورد نیاز برای کشیدن پوست صورت، در نواحی نزدیک به رویش موها و یا در ناحیه پشت گوش قراردارد و این موضوع موجب محبوبیت بیشتر این جراحی شده است. مزایای دیگر این جراحی به شرح ذیل می باشد :

  • برطرف کردن چین و چروک‌های سطحی و عمقی پوست صورت
  • ازبین رفتن خط حزن در گوشه‌های لب
  • برطرف نمودن افتادگی گونه ها در صورت
  • بهبود ظاهر پوست و جوانسازی
  • بهبود افتادگی خط فکی
  • ازبین رفتن غبغب و چروک ‌های گردن
  • بهبود چروک ‌های اطراف بینی
  • شادابی صورت به جهت تغییر فرم خط خنده

 

عوارض جراحی کشیدن پوست صورت :

تمامی جراحی ها در دسته بندی درمانی و زیبایی دارای خطرات و عوارض خاص خودشان می باشند. جراحی کشیدن پوست صورت نیز از این قاعده مستثنی نبوده و دارای عوارضی می باشد، عوارض احتمالی جراحی زیبایی کشیدن پوست صورت را در زیر شرح داده ایم :

 

ریزش مو در نواحی برش پوست :

یکی از نگرانی‌هایی است که در خصوص کشیدن پوست صورت وجود دارد، ریزش موهایی است که در مجاورت خط برش پوست صورت قرار دارند. در واقع یکی از عوارض هایی که ممکن است پس از جراحی زیبایی کشیدن پوست رخ دهد آن است که خون رسانی به فولیکول‌های مو دچار اختلال شود. این اختلال موجب ریزش مو در این نواحی خواهد شد. البته این ریزش مو کاملا موقتی بوده و پس از مدتی بهبود پیدا خواهد کرد و شاهد رشد موهای جدید خواهید بود.

 

آسیب به عصب پوست :

صورت هر فردی دارای یک سری عصب هایی می باشد که این عصب ها وظیفه ی کنترل ماهیچه های صورت را دارند. عصب‌ها قادر هستند که حالات روحی ما را با ماهیچه‌ های صورت همگام نمایند و برقراری ارتباط و تبادل احساسات را برای ما ممکن سازند. در جراحی کشیدن پوست اگر فردی بی تجربه این کار را انجام دهد ممکن است که به عصب های صورت آسیب وارد کند و این آسیب ریسک تغییر فرم عضلات صورت و افتادگی آن را نیز افزایش می‌ دهد. برای جلوگیری از چنین مشکلی بهتر است که حتما پزشکی متخصص و با تجربه را برای انجام این جراحی انتخاب نمایید.

 

هزینه جراحی کشیدن پوست صورت :

هزینه جراحی کشیدن پوست صورت کاملا متغیر بوده و تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می گیرد. عواملی همچون دستمزد پزشک مربوطه، هزینه های مربوط به درمانگاه، هزینه های بیهوشی و... مواردی هستند که می توانند در قیمت تمام شده این جراحی تاثیر بگذارند.

 

 

منابع :

drjamili

dralirezamajlesi

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی