سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

ورم بعد از لیپوماتیک

ورم بعد از لیپوماتیک

ورم و کبودی بدن بعد از عمل لیپوماتیک :

عمل زیبایی لیپوماتیک در حال حاضر یکی از محبوب ترین عمل هایی است که افراد بسیاری برای فرم دهی بدن و خلاص شدن از سلول های چربی اضافی انجام می دهند. لیپوماتیک یکی از روش های نوین در زمینه زیبایی و تناسب اندام می باشد که با استفاده از آن سلول های چربی از نظر فیزیکی و با لرزش های کانولی آزاد می شوند.

جهت مشاهده جزئیات کامل بر روی لیپوماتیک چیست کلیک کنید.

 

علت ورم و کبودی بعد از لیپوماتیک :

لیپوماتیک یک عمل زیبایی به منظور خارج کردن چربی های اضافه از نواحی مختلف بدن می باشد، در لیپوماتیک خارج کردن چربی ها از طریق وارد کردن لوله ای به نام کانولا در بدن انجام می شود، که کانولا در داخل چربی ها لرزش و حرکات چرخشی و ... دارد، می توان گفت علت تورم و کبودی بعد از لیپوماتیک به علت لرزش های کانولا در بدن می باشد.

 

مدت زمان ورم بعد از لیپوماتیک :

مدت زمان ورم بعد از لیپوماتیک چند هفته تا چند ماه می باشد و پس از آن ورم فروکش می نماید. پس طی چند ماه این انتظار را باید داشته باشید که منطقه تحت درمان دارای ظاهر متورم می باشد. از آنجایی که ورم و کبودی پوست بعد ازعمل لیپوماتیک یکی از دغدغه های اصلی بیماران می باشد، در ادامه ی مطلب قصد داریم در خصوص اقداماتی برای کاهش و درمان ورم بعد از لیپوماتیک صحبت کنیم :

 

درمان ورم بعد از لیپوماتیک :

  • استفاده از گن یا لباس های فشرده سازی
  • استراحت و پیاده روی
  • ماساژ
  • رژیم غذایی

 

استفاده از گن بعد از لیپوماتیک :

جراحان زیبایی اعتقاد دارند که یکی از موثرترین راه های کاهش تورم بعد از لیپوماتیک، استفاده از لباس تنگی به نام لباس فشرده سازی یا گن می باشد. تورم بدن و ورم پا بعد از لیپوماتیک اغلب در اثر التهاب و افزایش مایعات لنفاوی ایجاد می شود. لباس های فشرده سازی بر ناحیه ی عمل جراحی فشار وارد می نمایند و بدین صورت بدن را مجبور به جذب مجدد مایعات لنفاوی می کنند تا در زیر پوست تجمع نیابند و باعث تورم نشوند. بیماران می توانند بسته به شدت ورم پوست بعد از عمل لیپوماتیک، پوشاک فشرده سازی خود را به مدت چهار تا شش هفته بپوشند.  دقت داشته باشید که با تجویز پزشکتان انجام شود.

 

استراحت و پیاده روی بعد از لیپوماتیک :

برای کاهش دادن میزان تورم پوست بعد از عمل لیپوماتیک حتما باید استراحت کرد. در واقع پس از عمل لیپوماتیک فعالیت بدنی باید تا حد قابل توجهی کاهش پیدا نماید اما پس از گذشت 48 ساعت فرد بیمار باید برای جلوگیری از لخته شدن خون مسیرهای کوتاهی را پیاده روی نماید.

 

ماساژ بعد از لیپوماتیک :

ماساژ تخلیه لنفاوی یکی دیگر از راه های کاهش تورم پس از لیپوماتیک است. در واقع تکنیک های ساده ماساژ به آسانی می توانند در کاهش تورم موثر واقع شوند. غدد لنفاوی سومین قسمت بعد از شریان ها و رگ ها است که وظیفه تخلیه آب و ضایعات بی فایده را دارد. یک ماساژور با تجربه قادر به تقویت استخراج مایعات اضافی بعد از تورم و سرعت بخشیدن به بهبود عوارض و درمان ورم بعد از عمل لیپوماتیک است.

 

رژیم غذایی بعد از لیپوماتیک :

پس از 48 ساعت پس از انجام لیپوماتیک، شروع یک رژیم غذایی که سرشار از مواد ضد التهاب باشد نیز می تواند درکاهش تورم و سرعت بخشیدن به بیمار در مسیر بهبودی کمک بسیار موثر عمل نماید.  

 

 

منابع :

Heliaclinic

Drlipoclinic

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی